1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
kaczak

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-14, 01:28   Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
dziękuje za słowa wsparcia
  Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
kaczak

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-13, 13:50   Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
niestety, nie udało sie nam
mój kochany tato odchodzi
nie udało sie odbarczyć watroby, tato jest w spiaczce dodatkowo nerki stanęły, tak bardzo sie starałem mu pomóc, tyle jeszcze mielismy konsultacji do przeprowadzenia

tato w piatek miał zabieg gdzie okazało sie ze mimo pozytywnych opini wydanych na podstawie badań obrazowych stan faktyczny okazał sie na tyle zły że nie dało rady podłaczyc sie do naczyn w tym skrawku watroby który dawał nadzieje na spadek bilirubiny

od piatku jak tato dowiedział sie ze zabieg sie nie udał , to sie załamał zdawał sobie sprawe że z tego nie wyjdzie ale tak bardzo chciał pobyc jeszcze z nami troszke czasu, a ten zabieg dawał mu na to szanse , niestety nie udało się.....

tatusiowi siadła psychika w ciągu 2 dni stracił przytomnosc a trzeciego dnia stanęły nerki

niewyobrazalne w tej chorobie jest to jak szybko potrafi zabarac nam ukochane osoby

tata od diagnozy żył 6 tygodni

kocham cie tatao
  Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
kaczak

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-05, 21:43   Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
witam
dzisiaj byłem u lekarza prowadzacego tatę i dowiedziałem sie ze do uratowania jest jeden płat watroby , beda chcieli podłaczyc sie do naczynia w tym płacie i odbarczyc zółc a chory płat usunac , ale powiedział że to bedzie powazny zabieg ratujacy tacie zycie, maja nadzieje po opini radiologów i naczyniowców ze przyniesie efekt w postaci spadku bilirubiny

pozdr

oczewiscie konsultacja u dr Józwiaka nadal aktualna
  Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
kaczak

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-05, 00:21   Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
witam,
zapisani jestesmy do dr Józwiaka na środę
ale mam pytanie dlaczego lekarze z Banacha nie chca tacie wykonać zespolenia omijającego , zrobili tylko dwa razy protezowanie dróg zółciowych ale to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów bilirubina nie spadła, lekarz prowadzacy twierdzi ze to żółtaczka miąszowa z powodu uszkodzenia watroby przez nowotwór, chemii nie moga podac bo watroba zniszczona, jakies zaklete koło :?ale?:
  Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
kaczak

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-31, 19:58   Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
dziekuje za pomoc
pozdr :lol:
  Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
kaczak

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-29, 21:00   Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
dzięki :)

[ Dodano: 2012-05-29, 21:16 ]
jeszcze jedno pytanie, okreslenie bardzo rano ??, czy możesz doprecyzowac ??
dzieki i pozdr
  Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
kaczak

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-29, 19:16   Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
tata leczy sie na Banacha u Krasnodębskiego, jesli znacie osrodek najlepiej w warszawie który robi takie zabiegi to prosiłbym o namiary
pozdr.
  Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
kaczak

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-28, 23:25   Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
witam
dzis było zdjecie RTTG na którym wyszło iz protea jest ale sie przesunęła i nie spełnia swojej roli, jutro bedzie ponowne protezowanie
  Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
kaczak

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-27, 23:21   Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
witam,
mam pytanie odnosnie żółtaczki
tato miał robione protezowanie dróg zółciowych , bilirubina zaczeła spadac po czym po tygodniu znowu wzrosła a na kontrolnym USG lekarz nie stwierdził obecnosci protezy w przewodach
czy to mozliwe ??
czy w takim razie bedzie kolejna próba protezowania ??
wszyscy mi mówia że jesli nie postawią watroby do nikt tacie nie zechce podac chemii, czy to prawda ???
  Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
kaczak

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-12, 20:41   Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
dzieki za podpowiedzi
zastanawiam sie tylko czy tata jest pod dobra opieką, chodzi mi o szpital na Banacha i prof. Karasnodebskiego, nie wiem czy nie lepszym rozwiazaniem byłby WIM w warszawie, no ale poczekamy do tej środy co te konsylium ustali, bo w Płocku gdzie tata lezał na wstepie stwierdzono ze nie nadaja sie do chemii, a prof. Krasnodebski na wizycie stwierdził ze własnie tata tylko kwalifikuje sie na chemie , mówił jeszcze ze opis TK jest sprzeczny i ma watpliwosci co do woreczka zółciowego wzioł zapis CT na płycie dla swoich radiologów i powiedział że wszystko sie wyjasni po konsylium w srode

swoja droga proces chorobowy taty trwa juz prawdopodobnie kilkanascie miesiecy a jedynym objawem jets żóltaczka , tata dbał o siebie bo jego bracia zmarli na raka jelita grubego , badał sie , pół roku temu miał USG gdze w opisie trustka , watroba bez zmian , a teraz takie cos !!!!!

załamka !!!!!

[część postów została przeniesiona do wątku kciukowego]
  Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
kaczak

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-12, 20:31   Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
nie akurat tego markera nie oznaczano, natomiast posiadam wynik taki:
CEA=1799 ng/ml
  Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
kaczak

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 15850

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-12, 20:07   Temat: guz trzustki z przerzutami do watroby
Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=



witam
sprawa dotyczy mojego taty
ponizej opis CT

czy moze mi ktos cos doradzic , tata jest obecnie pod opieka prof. Krasnodebskiego ze szpitala na Banacha i przy okazji chciałem prosic forumowiczów o opinie na temat tego lekarza i onkologii na Banacha
[ewentualne opinie prosimy wyrażać w przeznaczonym do tego wątku, jaki już został na Forum założony]


oto opis CT:

Wykonano TK klatki piersiowej z kontrastem oraz czterofazowe badanie TK jamy brzusznej.
Przy tylnej powierzchni obu płuc miernie nasilone zageszczenia o charakterze uposledzenia powietrzności, poza tym płuca bez zmian ogniskowych. Struktury sródpiersia w normie, pojedynczy powiekszony wezeł chłonny przytchawiczy dolny prawy sr. 13 mm, poza tym wezły chłonne sródpiersia niepowiekszone, kosci klatki piersiowej bez zmian ogniskowych.
Watroba powiekszona, z licznymi zmianami ogniskowymi o charakterze meta (sr. 8-54mm) ponad watroba podprzeponowo płyn o grubosci warstwy do 18 mm, drogi żółciowewewnątrz i zewnatrz nieposzerzone.
Pęcherzyk żółciowy zagiety o odcinkowo pogrubiałej scianie do 5mm. W miejscu pogrubienia sciany pęcherzyka tkanka tłuszczowa o zmienionej densyjności - w przylegajacym fragmencie prawego płata watroby zmiana meta - mozliwe naciekanie przeztorebkowe.
W ogonie trzustki w okolicy wneki śledziony widoczna hypodensyjna lita zmiana ogniskowa o wymiarach 33*23*26 mm - tu trzustki. Poza tym trzustka w budowie zrazikowej bez innych zmian ogniskowych. Przewód trzustkowy nieposzerzony. Miąższ sledziony we wnęce przylegający do tu trzustki o zmienionej densyjnosci - naciek.
Poza tym sledziona nie powiekszona bez innych zmian ogniskowych.
Obie nerki typowo połozone prawidłowej wielkosci bez cech kamicy i zastoju oraz bez zmian ogniskowych. Obraz nadnerczy niezmieniony. Wezły chłonne jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej niepowiekszone. W zakresie objetym badaniem kosci bez zmian ogniskowych

dodatkowo pierwszym objawem choroby była zółtaczka , która jest nadal
bilirubina = 193umol/L

wiem że rokowania sa powazne , w srode tata będzie miał konsylium onkologiczne i prawdopodobnie biopsje watroby

pozdr.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group