1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
karol2012

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13282

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-25, 21:43   Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
Cieszę się z twojej diagnozy, i muszę przyznać, że radiolog dobrze opisał ci badanie TK,
  Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
karol2012

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13282

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-18, 22:00   Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
No trochę przesadzasz, niema zwyczaju a nawet inny radiolog nie chce czytać innych TK i proponować inną interpretację a ja tylko jestem pacjentem. Swoje TK przeglądam i
wnioski pozostawiam sobie..
Nie licz też, że diagnozę uzyskasz na tym forum tu doradzamy, sugerujemy ale ostateczne decyzje podejmujesz ty za wskazaniami twoich prowadzących lekarzy...
  Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
karol2012

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13282

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-18, 18:55   Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
Zgadzam sie z poprzednikiem, że wykluczyć opcji raka wątroby nie można, ale chyba bardziej diagnozować należy w kierunku FLC ?. Od razu powiem, że ten rak nie jest mi znany jako, że sam mając HCC dobrze go poznałem.
Jednym z elementów w twoim TK charakterystycznych dla HCC jest dubel / guz i satelita/ zaznaczam, że nie widziałem twojego TK i nie wiem czy"dobrze odgraniczone zmiany "jak napisał radiolog to dwa niezależne guzy, czy guz z satelitą.
Dodam też że jedna z osób z tego forum miała AFP na takim samym poziomie jak ty a jednak ostatecznie po operacji zdiagnozowano badaniem histopatalogicznym HCC.
  Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
karol2012

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13282

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-18, 08:43   Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
I to jest bardzo dobra informacja...
  Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
karol2012

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13282

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-16, 22:00   Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
Zrób AFP może się coś wyjaśni, a co najmniej ukierunkuje, ruch z chirurgiem właściwy trzeba ocenić, czy to jest operacyjne a to połowa sukcesu..
  Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
karol2012

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13282

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-16, 18:06   Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
Ja uważam,że Afp zakładając raka pierwotnego wątroby jest dla umiejacego go czytać jest bardzo miarodajne, nawet wynik w normie można właściwie zinterpretować....
Oczywiście trzeba diagnozować dalej bo nie ma technik dających 100% gwarancji oprócz wiarygodnego badania histopatologicznego z uwagą że pooperacyjne jest na tak a np z biopsji też nie jest całkiem wiarygodne / 90%/..
  Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
karol2012

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13282

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-16, 16:03   Temat: Prośba o interpretacje wyniku tomografii wielofazowej wątrob
Widzę, że brak chętnych do odpowiedzi więc może parę sugestiin od pacjenta który zaliczył ponad 25 TK wątroby/ jamy brzusznej/. Z racji mojej wcześniejszej analizy jak radiolodzy różnie opisują Tk można po tym opisie powiedzieć wszystko i nic.
W opisie decyduje doświadczenie radiologa, taki co widzi miesięcznie kupę guzów wątroby raczej od razu sugeruje rak pierwotny wątroby no może postawić znak zapytania.
Ci co dopiero się uczą piszą ksiązkowe modele opierając się min. na jednostkach Hounsfielda j.H czyli odcieniach od bieli, przez szarosci do czerni obrazu naszych narządów.
Mi jak jakaś Pani dr nauk radiologicznych z Polski opisała TK to wyszło z j.H na poziomie
135 do 175, że to nie jest rak, bo guz rakowy ma 55 j.H a ja już wtedy miałem HCC od 6 lat..
Teraz z względów ekonomicznych badanie TK wykonane powiedzmy w Szczecinie
opisuje radiolog spod Białegostoku i jak u mnie pisze, że guz się powiększył od 3 do 6 mm w odpowiednich wymiarach, ale ona nie wie, że ja równolegle w klinice miałem Tk do
przeszczepu wątroby a tam napisali, że guz zmniejszył się o 3 cm...
Jak masz AFP /marker HCC/ to podaj , jak nie masz to pilnie zrób/ prywatnie 35 zł/ to wtedy z tym Tk można będzie powiedzieć coś więcej..
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group