1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
karolinax

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15934

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2014-01-30, 23:21   Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
Pamiętacie taki samochód. Był naprawdę super.
Moje cudowne lata
Jeszcze taka gra.
Moje cudowne lata
Gra elektroniczna ( już pisałam o niej wcześniej )
Moje cudowne lata
Kolorowe koraliki na koła (szprychy) od roweru. Trzeba było mieć ich jak najwięcej. Fajnie hałasowały podczas jazdy.
Moje cudowne lata
Miał ktoś z Was takie sanki. Ale się na nich śmigało. :-D
Moje cudowne lata
Taki oto przysmak z dzieciństwa.
Moje cudowne lata
Takie coś ktoś miał ?
Moje cudowne lata
Różnokolorowe wkłady w jednym długopisie. Ja miałam ten niebieski, był naprawdę fajny.
Moje cudowne lata
Radio Grunig.
Moje cudowne lata
Landrynki, mniam. Jestem wielkim łasuchem, lubię wszelkiej maści i rodzaju słodycze. Później moje zęby na tym tracą, ale co zjem wcześniej to moje. ;)
Moje cudowne lata
Ktoś miał taki rzutnik do bajek. Miałam podobny rzutnik, ale innej produkcji. Z 2 lata temu go dopiero wyrzuciłam.
Moje cudowne lata
Gra master mind
Moje cudowne lata
Plastuś
Moje cudowne lata

Jutro ciąg dalszy wspomnień.

[ Dodano: 2014-01-31, 13:17 ]
Deskorolka
Moje cudowne lata
Soczki, pierwsze ze słomką
Moje cudowne lata
Gry i zabawki
Moje cudowne lata
Moje cudowne lata
Pamiętacie takie gry. Najczęściej w to grałam jak byłam chora i siedziałam w domu. Jeszcze była gra Mario, Mario Bros i wiele innych.
Moje cudowne lata
Taki napój ktoś pił
Moje cudowne lata
Pamiętacie takie lody. Były pyszne o smaku śmietankowym.
Moje cudowne lata
  Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
karolinax

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15934

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-08-06, 22:25   Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
Ok
  Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
karolinax

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15934

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-08-06, 21:47   Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
Gazda, nie rozumiem. Nie opisuje żadnej zabawy. Ten chleb jadłam, a tak bardziej chrupałam. To jest mój smak z dzieciństwa. Nie wiem o co Ci chodzi.
  Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
karolinax

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15934

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-08-06, 18:33   Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
Jeszcze mi się przypomniało. Moim smakiem z dzieciństwa było suche pieczywo, bynajmniej nie dla konia. Mniam
  Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
karolinax

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15934

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-05-22, 23:11   Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
Reszka.78 napisał/a:
A kto pamięta oranżadę w torebce, którą się słomką przebijało?

Dziękuję, że mi o tym przypomniałaś. Jeszcze co do lanego poniedziałku. Powtórzę się. Na moim osiedlu jest staw. Chłopaki wiadrami czerpali wodę z tego właśnie stawu. Nie można było wyjść na dwór. Latem też chodziłam na basen na Skrę. Teraz ten teren basenów leży odłogiem. Nikt w niego nie zainwestuje.
  Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
karolinax

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15934

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-03-20, 15:17   Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
Pisałam też o stawie obok mojego podwórka. To jakiś cud, że nikt tam się nie utopił. Wszyscy wiedzieli, że trzeba uważać. Pamiętam jeździliśmy na wrotkach. Później były rolki. Oczywiście jazda na deskorolce też była.Na moim podwórku były trzepaki. Co się na tych trzepakach wyrabiało. Zjazd ze zjeżdżalni. Robienie korka. Jazda na rowerze. Jak jeszcze jeździłam na czterech kółkach wpadłam na pomysł, że wjadę pod górkę. To był bardzo zły pomysł. Z całym rowerem poleciałam do tyłu. Bolało. W pierwszej klasie podstawówki wpadłam na genialny pomysł i zrobiłam fikołka w przód. Dodam, że miałam plecak na plecach. Nie skończyło się to dla mnie szczęśliwie. Niestety przez miesiąc chodziłam w kołnierzu ortopedycznym. Zima też się dużo działo. Blisko mojego domu jest wielka góra. Co tam się wyprawiało. Zjeżdżanie na sankach. Były rożne techniki. Moje ulubione to: zjeżdżanie na śledzia, zjazd w kilka osób na sankach itd. Największa radocha była z upadków. Wtedy bolało. Co do samochodów. Siostra mi przypomniała, że raz jechaliśmy w 6 maluchem. Szok, wszyscy przeżyliśmy.

[ Dodano: 2013-03-20, 18:37 ]
Programy i bajki dla dzieci:
- 5- 10- 15
- Dyskoteka Pana Jacka
- Przybysze z Matplanety
- Pan Tik - Tak
- Tęczowy Music Box
- Zwierzyniec
- Przygody Baltazara Gąbki... itd.

[ Dodano: 2013-03-20, 18:54 ]
Jeszcze mi się przypomniało.
- wata cukrowa / kiedyś przysmak, teraz ohyda, sam cukier /
- wielkie lizaki
- balony na druciku
  Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
karolinax

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15934

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-03-19, 21:53   Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
Jeszcze były gumy do żucia:
- TURBO
- DONALD
- HUBBA BUBBA
- jeszcze był lizak grający / teraz też jest /

Ps. Mam taką serdeczną prośbę do administratora. Chodzi o małą zmianę tytułu. Nowy tytuł
ZABAWY I SMAKI Z DZIECIŃSTWA.

[ Dodano: 2013-03-19, 22:42 ]
Pójdźmy dalej. Programy i bajki z dzieciństwa. Moje ulubione to:
- DOMOWE PRZEDSZKOLE / hit tamtych czasów /
- ZIARNO
Bajki:
- MYSZKA MIKI
- KACZOR DONALD itd.
- GUMISIE / całą piosenkę znałam, dzisiaj mogę jeszcze zaśpiewać /
- MUMINKI
- SMERFY / całą piosenkę znałam, potrafiłam na jednym wydechu wymienić wszystkie imiona Smerfów /
Na pewno były jakieś jeszcze ale już nie pamiętam.
Teraz prawie 24 h są bajki.

[ Dodano: 2013-03-20, 13:01 ]
Przypomniały mi się jeszcze jedna bajka i jeden program dla dzieci.
BAJKA:
- BOLEK I LOLEK
PROGRAM:
- KULFON I MONIKA / pamiętam jeszcze tę piosenkę /
Jeszcze był film dla dzieci:
- PAN KLEKS / wszystkie części, na każde święta puszczali /
Później nastała era " Kevin sam w domu " i " Kevin sam w Nowym Jorku", trwa do teraz niestety.
  Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
karolinax

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15934

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-03-19, 14:08   Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
Zimą jak już staw porządnie zamarzł mieliśmy darmowe lodowisko.

[ Dodano: 2013-03-19, 14:13 ]
To były czasy. Błogie nie zakłócone niczym dzieciństwo. Bez komórek, komputerów, internetu.

[ Dodano: 2013-03-19, 14:30 ]
Jeszcze była taka gra elektroniczna produkcji rosyjskiej. Wilk musiał złapać wszystkie jajka które spadały z grządek. Coś takiego. Jeszcze była taka kolejka chyba z ZSRR.

[ Dodano: 2013-03-19, 14:52 ]
Co do smaków z dzieciństwa. Była taka oranżada w proszku. W moim wykonaniu nigdy nie doczekała się rozpuszczenia w wodzie. Była zjadana zaraz po zakupie. :lol:
  Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
karolinax

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15934

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-03-19, 12:48   Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
Hej. Mam pomysł na oddzielny temat. Zabawy z Waszego dzieciństwa. Moje dzieciństwo to lata 80- od połowy do lat 90- prawie całe. Najfajniejsze były te zabawy w które można było się bawić na dworze. Wyliczę parę tych moich ulubionych.
- numer jeden to oczywiście GRA W GUMĘ.
- skakanie przez skakankę
- skoki przez skakankę lub inny sznur / dwie osoby trzymały i kręciły skakanką. trzecia osoba skakała /
- skoki w dal z huśtawki / już wtedy byliśmy lepsi od Małysza / :-D
- gra w pikuty /brało się nóż z domu, na ziemi rysowało się koło i dzieliło na trzy lub cztery części, później się rzucało tym nożem, więcej nie pamiętam /
- gra w chowanego / moje podwórko jest bardzo duże, można było się naprawdę dobrze schować /
- podchody
- gra w piłkę / koło mojego podwórka jest staw. często ta piłka wpadała nam do tego stawu, później ją wyławialiśmy /
- ta zabawa była bardziej dziewczyńska, wyliczanki..... było ich mnóstwo.
- to też należało do zabaw dziewczyńskich tzn. wychodzenie na spacer ze swoim dzieckiem w wózku. TEGO BYŁO BARDZO DUŻO.
Zabawy w domu
- gra w kapsle
- resoraki
- oczywiście lalki barbie / miałam tylko dwie / :-(
- gra w pchełki
WIELE INNYCH
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group