1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: HCC
kasztanka

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 22318

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-26, 13:28   Temat: HCC
zgadzam się
jedynie to badanie histopatologiczne może na 100 % potwierdzić z czym mamy do czynienia


Agnieszko - piszesz ze zmniejszenie wątroby to jeden tylko jeden dobry znak, od czegoś musi się zacząc, jednek musisz pamiętać ze chemioterapia jest obciązająca dla organizmu i człowiek może czuć się bardzo źle i fizycznie i psychicznie, i jeszcze powinnaś pamiętać ze chemioterapia to pierwsza możliwość a jest jeszcze kilka innych,
sciskam mocno coby lepiej tylko było.
  Temat: HCC
kasztanka

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 22318

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-20, 11:52   Temat: HCC
Karol to miałes wielkie szczęscie i dużo zdrowia, u nas brak i szczescia i zbyt duzo obciązeń aby móc coś zrobić. Teraz to tylko czekanie na decyzję o chemoembolizacji a pózniej to tylko zostaje zwiekszanie leków przeciwbólowych. Czasem chęć zycia to trochę mało gdy medycyna juz pomóc nie może.
  Temat: HCC
kasztanka

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 22318

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-13, 23:14   Temat: HCC
wiem że takie sytuacje sa trudne, tym bardziej ze to tak szybko się toczy, ale jak czytałam masz dzieci i trzeba się ogarnąć i zadbać by zrozumiały co się dzieje.
czy łatwiej mieszczac chorą osobą? nie mieszkam z ojcem, mieszka z nim siostra, ja jezdze na wszelkie badania itp i uwazam ze jest mi łatwiej bo nie widze kazdego dnia ze sie gorzej czuje nie widzę ze czasem ma dość zycia i ze chce już umrzeć bo tak zyć nie chce, nie widze jego łeż ze juz nie umie się zajmować wnukami tak jak ten miesiąc temu.

Jeśli rzeczywiście zostały max 2 miesiące to zadbajcie aby to były Jego godnie przezyte miesiące - i niewstydzcie się łez, chory przynajmniej widzi ze komuś na Nim zalęzy.
  Temat: HCC
kasztanka

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 22318

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-13, 22:56   Temat: HCC
nie wiem jakie masz relacje z tesciową, ale ja bym porozmawiała, bo nie mozna kogoś za zycia wpędzać do grobu.
Garnitur i koszulę zawsze mozna kupić.
  Temat: HCC
kasztanka

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 22318

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-13, 22:34   Temat: HCC
Na temat zakrzepicy żył watrobowych wiem tylko tyle ze powoduje wodobrzusze, zaburzenia w funkcjonowaniu centralnego układu nerwowego, krwawienia z żołądka lub przełyku.
Tesciowej nie ma się co dziwić, kiedyś musiała pęknoć.

[ Dodano: 2014-11-13, 22:41 ]
Karol - gratuluję tych 9 lat i 5 miesięcy to szmat czasu, jednak nie da się porównac pacjęta do pacjęta, Ty miałes to szczeście że wielkość guza była 18,7 mm mój ojciec w momencie rozpoznania 5x 6 cm po 1,5 miesiącu 10 x 14 cm i słowa "wielu latami żyje z rakiem" do Niego nie dociera, bo zyje z trzema rakami.
  Temat: HCC
kasztanka

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 22318

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-13, 22:15   Temat: HCC
Na pytanie ile czasu? Nikt nie odwazy się odpowiedzieć bo nikt tego nie wie.
Teraz najwązniejsze jest aby być przy chorym i nie opowiadać ze bedzie dobrze, bo tego nie wiemy, a sama nadzieja dla wielu to zbyt mało.
Tryzmacjie się dzielnie, zycze dużo sił i aby się udało wywalczyć kilka kilkanacie kolejnych spokojnych chwil
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group