1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
kmis757

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6382

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-24, 19:13   Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
Mogę i bardzo chcę się mylić...
  Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
kmis757

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6382

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-24, 18:45   Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
marzena66 napisał/a:
które ma za zadanie wyleczyć.

- bo po prostu nie ma, w takiej ocenie medycznej, już szans na jej wyleczenia.

[ Dodano: 2016-07-24, 18:49 ]
Filip91, no i sam widzisz, nerwy, coś
Filip91 napisał/a:
Mama ma mieć jeszcze scyntygrafie kosci robiona .
nam umyka.
- lekarze chcą mieć pewność z czym maja doczynienia, jak rozsianym nowotworem i jaką ewentualnie chemię mogą w przyszłości zastosować....

[ Dodano: 2016-07-24, 18:51 ]
Filip91, proszę, wycisz emocje, dla Mamy i dla siebie również...
My czekamy na wieści, Ty bądź przy Mamie...
  Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
kmis757

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6382

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-24, 18:42   Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
Filip91, sam widzisz, każdy łapie się jakiejś deski ratunkowej, odrzuca pewne prawdy...nie dziwię się temu...Tobie też.
Często tu na Forum, są odpowiedzi typu 'miłych pocieszaczy'. Czasem, gdy komuś się odpowie, przychodzi prywatne PW, ze odbiera się komuś nadzieję.
Filip, nie gdybaj, nie porównuj, czekaj cierpliwie z Mamą na wyniki.
Tak jak napisała marzena66, , rokowania są bardzo złe, a przemawiają za tym; zmiany na wątrobie, przerzuty na węzły chłonne i woda w płucach, co wskazuje, że i tam się coś dzieje...
Według mnie, wskazania są na rozsiany proces meta, i ewentualne dalsze leczenie paliatywne...obym się mylił, tego Wam życzę z całego serca...
Ps. Leczenie paliatywne, to słowo bardzo przeraża wszystkich, a znaczy to co napisała marzena66,
marzena66 napisał/a:
które ma za zadanie ulżyć i może przedłużyć życie ale nie jest to leczenie, które ma za zadanie wyleczyć.
  Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
kmis757

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6382

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-24, 18:00   Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
Filip91, prawda jest taka, że na kontrolnych badaniach, 'sprawdzają' nas li tylko w obrębie miejsca leczonego. Gdy coś nam dolega, poza tymi miejscami, zawsze też to słyszę; 'powinniśmy sprawdzać to w rejonie'. Taka sytuacja, najprawdopodobniej ma miejsce u Mamy, stąd coś przeoczone wcześniej...
Filip, wszystko okaże się po wynikach tych badań.
Sytuacja wydaje się bardzo, bardzo poważna. Jest to jednak zawsze sprawa indywidualna. Dla przykłady; u mojej bratowej, przy nowotworze jelita, zmiany na wątrobie okazały się ropniem po osuniętym woreczku żółciowym. Tu było ogromne szczęście....
Te wszystkie zmiany, jakie wynikły u Mamy, przy USG, są bardzo niepokojące... Wielkość, rokowania; to pytania, które często padają tu na forum. Zawsze jest to sprawa indywidualna, rożne przypadki, rożne rokowania.
Jeśli jest to 'meta', a woda wskazuje także na zmiany w płucach, to rokowania są bardzo niepomyślne. Przykro mi. Trzymaj się Filip, bądź przy mamie, bo tego bardzo potrzebuje.
  Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
kmis757

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6382

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-24, 15:51   Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
W tym wypadku, po takiej przebytej chorobie, na podstawie wyniku USG, lekarz pierwszego kontaktu, powinien wystawić Zielona Kartę, która powinna przyśpieszyć dalsza diagnostykę u Mamy.To zadanie nr jeden już na poniedziałek, bez czekania w kolejce...
Filip91 napisał/a:
Czekamy na wyniki tomografii KLP ,JAMY BRZUSZNEJ , MIEDNICY

W piątek wynik USG i już po TK?
Gdzie mama leczyła się onkologicznie do tej pory i czy miała badania kontrolne?Kto zlecił to USG?

[ Dodano: 2016-07-24, 15:54 ]
Zostawiam Cię w dobrych rekach:marzena66,
Powodzenia
  Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
kmis757

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6382

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-24, 15:26   Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
Filip91, W tej chwili, bez wyniku TK nie można nic powiedzieć, niczego wykluczyć. Obraz wskazywać może na rozsiany proces nowotworowy, ale wcale nie musi. Niepokojące są te zmiany, powiększone węzły chłonne i woda w płucach. Mama powinna mieć teraz wykonany pilnie PET, aby określić zakres ewentualnego procesu meta.
Ps.Mama ma wystawioną kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego (kartę DiLO)?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group