1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 32
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-01, 09:07   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
evelinaswe, pisałaś, że w wykonanych badaniu USG węzłów chłonnych i tarczycy są guzki. Została wykonana biopsja guzka węzła chłonnego i teraz onkolog zaleca wykonanie PCI, czyli biopsję guzka tarczycy. Udaj się do swojego lekarza i stanowczo pokaż im wyniki z Polski. Choć jest to mała niezręczność, to jednak musisz być stanowcza w działaniu. Oba miejsca; węzły i tarczyca powinny być teraz pod stałą kontrolą.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-30, 11:38   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Ząbki, a w szczególności ich ból to największa zmora... Gdy się to u Ciebie Ewuniu wyciszy to świat będzie bardziej kolorowy. Miłego dnia :)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-25, 19:17   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
- evelinaswe, u siebie w Szwecji nie miałaś do tej pory badań USG... powinnaś domagać się, po powrocie do domu dokładnych badań. Ta zmiana na tarczycy, może być powodem Twojego złego samopoczucia o jakim pisałas. A jak sprawa ząbków :) Pozdrawiam
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-28, 10:43   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Jak sama zauważyłaś, my onkologiczni jesteśmy 'uprzywilejowani' i co rusz czepiają się nas jakieś niechciane dolegliwości i choroby. Jak sama mówisz u Was w Szwecji służba zdrowia zupełnie inaczej podchodzi do wizyt i leczenia pacjenta. Nie mówią, nie tłumaczą, nie pokazują wyników a robią swoje. Nawet o przepisanych lekach dowiadujesz się dopiero przy odbiorze w okienku aptecznym. My jesteśmy nauczeni inaczej. Chcemy wszystko wiedzieć. Czasem to dobrze, zwłaszcza po doświadczeniach z 'pseudo diagnozami' itp. rzeczami.
Twoje wyniki TSH ((hormonu tyreotropowego) wskazują na niedoczynność tarczycy. Czy jest to spowodowane trwałym uszkodzeniem po radioterapii, choroba Hashimoto, czy też przejściowym wynikiem przebytego leczenia o tym musi zadecydować endokrynolog. W tej chwili masz jeszcze za duże TSH i zapewne zwiększenie mocy leku Levaxin, jaki jest Tobie przepisany, załatwi sprawę. W moim przypadku, comiesięczne badania TSH i zmiana mocy dawek leku na niedoczynność tarczycy, leku Euthyrox, pozwoliła na ustalenie dawki o jaka upomina się mój organizm. Z ust endokrynologa usłyszałem, że jest to często spotykane trwale uszkodzenie tarczycy po radioterapii i tak to już będzie... Nie mogę też zapominać o regularnym badaniu poziomy TSH.
Badania CRP to już wyższa szkoła jazdy. C-reactive protein-CRP, czyli aktywność kinazy kreatynowej to wyniki, które dla nas laików są zbyt zawiłe. Na pewno priorytetem jest teraz tarczyca, której właściwa praca ma bardzo duże znaczenie dla funkcjonowania tej wielkiej maszynerii jaka jest nasz organizm...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-22, 16:30   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
evelinaswe, wygląda na to, że masz tak jak niektórzy z nas, trwałe uszkodzenie tarczycy po radioterapii. To nic strasznego ale jeśli się to potwierdzi, czeka Cię codziennie rano w miejsce kawki, mała tableteczka i po sprawie. Wyniki oraz gospodarka witaminowa może być jeszcze zachwiana ale taki poziom witaminy D, to nawet to, że mieszkasz w kraju gdzie mniej jest słonka... tego nie tłumaczy :)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-19, 12:22   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
evelinaswe napisał/a:
natomiast ja nadal mam bole i to gdy dotkne jezykiem policzka od srodka to boli

Te sprawy jak i strach co to takiego będą już chyba z nami do końca świata. 'Śmieciuch' pokonany i to jest ta najważniejsza i najmilsza wiadomość. Co do bólu języka; "gdy dotknę językiem policzka od środka to boli...". U mnie mija też, już dzięki Bogu, 18-ie miesięcy od walki ze śmieciuchem. Mam go jednak nadal martwego, choć o rozmiarach znacznie mniejszych. 'Taki mój urok i tak może zostać... ale nadal obserwujemy...', usłyszałem w XII i w III znów MRI, już siódme... Co do tych bóli języka. Ból taki 'zmęczeniowy' języka odczuwałem przed leczeniem. Był to jeden z objawów mojego 'skorupiaka' na nasadzie języku. Stąd wszelki, obecny, nawet drobny jego ból jest na pewno stresujący. Odczuwam go rano gdy naciskam (wypycham) językiem policzek. Taki ból wysiłkowy języka. Mija on za to w dzień i tłumaczę go sobie bólem takim jak np. ból ręki po dawnym złamaniu. Co do zębów. Przed leczeniem kazano mi usunąć koronki porcelanowe bo są one wykonane także na podbudowie stalowej.. Moja pani stomatolog jest żona chirurga onkologicznego i na czas leczenia założyła mi w te miejsca koronki 'akrylowe'. Mówi się, że są to koronki tymczasowe ze względu na to, że są słabsze ' mechanicznie'. Pani doktor stomatolog powiedziała mi, że nie założy mi innych ze względu na leczenie i ciągłe badania MRI a jeśli te się zniszczą to założymy nowe i będzie Ok i jest Ok.
Wkład koronowo - korzeniowy; jest to rodzaj indywidualnie wykonanego ćwieka-sztyftu łączącego korzeń z częścią naddziąsłową, który osadza się w odpowiednio przygotowanym wcześniej kanale korzeniowym. Wymaga to uprzedniego opracowania i wypełnienia kanału korzeniowego, a następnie poszerzenia go. Wkłady koronowo - korzeniowe dzielą się na dwie części: kanałową (korzeniową) i koronową. Pierwsza stanowi "zakotwiczenie" w kanale, druga wystaje do jamy ustnej i jest podbudową dla korony protetycznej imitującej utraconą koronę własną zęba. Do zębów wielokanałowych o znacznej rozbieżności osi kanałów wykonuje się wkłady składające się z kilku części różnie ze sobą łączonych w zębie, dla którego są przeznaczone. Wkłady umocowuje się w zębie za pomocą cementu dentystycznego. Wkłady koronowo - korzeniowe wykonywało się wcześniej głównie ze stopów metali szlachetnych lub nieszlachetnych. Ostatnio częściej stosuje się włókno szklane i materiały kompozytowe do odbudowy zrębu korony.
W DCO powiedziano mi, że i tak nie utrzymam swoich ząbków po takim leczeniu i je stracę. Najważniejsza jest jednak higiena i profilaktyka ( np. fluoryzacja) aby odbyło się to jak najpóźniej. Na razie nie jest tak źle i oby jak najpóźniej bo zawsze warto mieć coś swojego ;)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-08-22, 15:02   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
evelinaswe, Nie jesteś felerna, tylko tak po leczeniu mamy i już. Jeśli to poczucie metalu w ustach powróciło to jest to późny skutek uboczny leczenia. taki sam ma teraz mama (basajani). Być może ma na to wpływ zwiększenia grzybka w jamie ustnej lub zwiększony stan zapalny przełyku, ten po leczeniu, który zwiększamy sobie często przez pokarm taki który go podrażnia. Przy grzybku, który utrzymuje się u nas przeważnie na języku, powinnaś np zrezygnować teraz z surowych owoców, które go potęgują. Bardzo trudno jest go się pozbyć i mam go od 3 miesiąca po leczeniu i walczę z nim stale. Na szczęście to nic groźnego dla nas (opinia pani laryngolog z DCO), choć nieprzyjemne i powoduje też zachwianie poczucia właściwego smaku. Ja stosuję nadal pędzlowanie jamy ustnej preparatem, który przepisał mi chemik po pierwszej chemii, który zamawiam w aptece ( do zrobienia); To sklad:
vit B1 - 3 amp
vit B2 - 5 amp
vit B6 - 3 amp
vit C - 1 amp
Nystatyna 500,000
Glycerini ad 100,0
Laryngolog poleciła aby nie mordować organizmy tabletkami, szkoda żołądka.


velinaswe[/color][/b],
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-08-14, 16:15   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
evelinaswe napisał/a:
Wygląda na 65, i ani jednego więcej !
Pięknie razem wyglądacie.

Bóle kości szczękowej towarzyszą mi również w różnym czasie i o zmiennej sile tak jak i bóle stawów, kręgosłupa. Same przychodzą i same zanikają ale i często są bardzo męczące. Pojawiły się około trzech miesięcy od zakończenia leczenia i trwają nadal. To ponoć normalny objaw przebytego leczenia i jego skutki uboczne.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-22, 13:15   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Kontrola u Ciebie Ewciu tuż, tuż... trzymam więc już od dziś :okok" na pewno wszystko będzie po Twojej myśli. Jak tam przeszła podróż do Polski, dobrze zniosłaś zmianę klimatu i lot samolotem? Miłego dnia ::thnx::
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-14, 18:12   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
evelinaswe,
Nie będę się wymądrzać ani psuł Tobie Ewuniu dobrego nastroju związanego z tą podróżą. Jak gdzieś tam pisałem na forum mam stały kontakt z panią mieszkającą obok mnie, która zakończyła podobne leczenie w DCO czyli tam gdzie ja, miesiąc po mnie, czyli 10 m-y temu. Miała tylko radioterapię, ja jak wiesz tez chemioterapie. Pytała w zeszłym miesiącu na kontroli czy może w czerwcu jechać do wnuczki do Francji. Dostała odpowiedz najpierw, że nie bardzo (a wróciła już do pracy i czuje się dobrze), a potem na pytanie czy samochodem, usłyszała, że tak, może. Niepokój był ze względu na to, że we Francji na terenie górzystym (choć my też tu mieszkamy prawie jak w górach - hihi). Ale wiesz; to tak jak tu czytam i czasem piszę ja: co kraj to obyczaj...My z DCO Wrocław mamy ścisłe zalecenia np. potraw bezsolnych itp. a inni piszą, że im buzie wykręca i jedzą bo im nikt nie zabronił. Więc nie sugeruj się tym co piszę ale zapytaj proszę, choćby telefonicznie swojego lekarza abyś była spokojna.
- no szkoda, też zawsze latam z tego lotniska we Wrocławiu i było by ogromnie miło :)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-14, 16:38   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
evelinaswe napisał/a:
We wtorek bede we Wroclawiu

- jak miło, że odwiedzasz rodzinę i stare kąty polskie. Bardzo szkoda, że nie tydzień pózniej bo 24 IV będę we Wrocławiu... Cieszę się, że już czujesz się tak dobrze, że wolno Tobie leciec samolotem. Miłego lotu, miękkiego lądowania i samych miłych chwil w czasie pobytu :)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-21, 17:32   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
evelinaswe,
Czekasz i doczekasz sie Ewo tych upragnionych zabków. Milego dnia :)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-20, 19:49   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
evelinaswe,
Mam nadzieję, że jutro czekają Ciebie dobre wiadomości i doczekasz się na te upragnione ząbki. :) U mnie jako tako... ale do przodu... W buzi nadal sucho, smak w pamięci niestety a w przełyku kluchy. Ale nie daję się i mam nadzieje na powolną poprawę. 24 kwietnia czeka mnie kolejny Rezonans Magnetyczny bo jak wiesz coś tam u mnie pozostało i jest nadzieja, że to nadal martwe dziadostwo. Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-20, 13:05   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
evelinaswe,
Jak tam samopoczucie u naszej Ewy?...już po konsultacji stomatologicznej?...a wiosna zawitała w Twoje strony? Miłego dnia nasza polska dziewczyno ::thnx::
  Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
kmis757

Odpowiedzi: 233
Wyświetleń: 75022

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-25, 20:03   Temat: Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
evelinaswe,
Co tam u naszej Ewci. Miło, że skierowałaś do naszego forum Roman1130, no mojego ziomka. Ale pisz co tam u Ciebie nowego. Jak rekonwalescencja. Pozdrawiam serdecznie.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group