1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak tarczycy - terapia podczas ciąży
krysiekn

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 16672

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-05-18, 21:59   Temat: rak tarczycy - terapia podczas ciąży
ludziki,
Aniu, daj znać co u Ciebie?
Jaki miałaś wynik USG, czy węzły chłonne były czyste?

Pozdrawiam Cię serdecznie
Krystyna :)
  Temat: rak tarczycy - terapia podczas ciąży
krysiekn

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 16672

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-05-06, 15:03   Temat: rak tarczycy - terapia podczas ciąży
Ludziki, ja też nie mam tarczycy, tyle że nie miałam podobnego dylematu, więc operacja itd.... Leczenie J-131 nie zawsze musi być wykonywane natychmiast po operacji, wszystko zależy od wyników.
Ja miałam skorupiaka brodawkowato-pęcherzykowego GIII z ogniskami angioinwazji, a leczniczy jod dostałam przeszło rok po operacji i już 15 lat jest ok. Natomiast jeśli guz jest ograniczony tylko do tarczycy, to usuwana jest cała tarczyca, a nie sam guz, wiec duża szansa, że nie będzie cięcia przy guzie (ja miałam usuwany najpierw sam guz, w trakcie operacji robione badanie hispat i wycinaną całą tarczycę).
Żeby z dzieckiem było wszystko dobrze musisz bardzo pilnować się z hormonami po usunięciu tarczycy, to jest podstawa. Spotkałam kilka kobiet, które rodziły nie mając tarczycy i nie było problemów z dziećmi.
Trudna decyzja, ale bezpieczniej nie czekać ze skorupiakiem, bo właśnie teraz ma się co rozsiewać.
Pozdrawiam Cię / Was :) serdecznie, trzymam kciuki za dobrą decyzję.

Krystyna
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group