1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: badanie PET
lukaszandrzejewski

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 29287

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-01-26, 19:57   Temat: badanie PET
ulek1910 napisał/a:
hej..
mam pytanie, jutro jedziemy z mama na radioterapie... chciałam zapytać czy
powinna ona zostać w szpitalu jeśli bedzie taka możliwość?? jakoś negatywnie
jest nastawiona na zostanie tam :( już sama nie wiem co mam robić :( wiem tylko
tyle, że gdyby została w szpitalu napewno miałaby lepszą opiekę...
poradźcie mi coś


Konieczność hospitalizacji, czy samą taką możliwość, warunkuje kilka czynników. Przede wszystkim stan ogólny Twojej mam przed i w trakcie naświetlania. Jak już zapewne wiesz, jest to bardzo inwazyjna terapia, obarczona dodatkowo różnymi bardzo nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. Może się zdarzyć też, że wyniki krwi, stan ogólny Twojej mamy wskutek naświetlania chwilowo się pogorszy, i będzie musiała zostać w szpitalu. Twoja mama będzie stale monitorowana, regularnie badana przez lekarza itd.

Zgadzam się po części z przedmówczyniami - w ogóle lepiej jest zawsze w domu. Ale jak pamiętam z jakiś swoich starć z onkologią, to wbrew pozorom najbezpieczniej czułem się w szpitalu. Mimo całej tej, znanej Ci już pewnie, bardzo nerwowej atmosfery. To bardzo indywidualna sprawa - na pewno nie dziwię się Twojej mamie, że jest negatywnie nastawiona. Sam byłem tak nastawiony, że niby wszystko, co prawda przed chemią, rozumiałem, wszystko zostało mi wyjaśnione, a do samego szpitala podchodziłem, jak do jeża. To się zmieniło na samym oddziale, kiedy ku przerażeniu moich rodziców, wcale nie miałem ochoty wracać po pięciu dniach do domu. Po prostu czułem się w szpitalu pewnie. Po prostu, co znowu będzie oczywiste, słuchaj mamy i lekarzy.
Ściskam,
Ł.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group