1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
ma_ka

Odpowiedzi: 108
Wyświetleń: 40114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-02, 14:05   Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
Kochana, bardzo ci współczuję. Najgorzej jest patrzeć na cierpienie bliskiej osoby i czuć się przy tym bezradnym. Bardzo jest mi przykro, że musisz tego doświadczac. I ta nasza polska służba zdrowia... Szkoda słów. Trzymaj sie kochana, modle się za was. :tull:
  Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
ma_ka

Odpowiedzi: 108
Wyświetleń: 40114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-26, 14:05   Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
Kochana Jolciu, nawet nie wiem co pisać. Sama wiem po sobie, ze po takich wiesciach żadne słowa tak naprawdę nie pomagają. Jestem z tobą całym sercem. :heart:
Tak sobie myśle, że to co napisała Peti to chyba dobre rozwiązanie dla ciebie. Chodzi o to, żeby twój partner nie cierpiał, żeby czuł się w miarę komfortowo. Hospicjum domowe po to własnie jest. I nie oznacza to wcale, ze się poddałas. Wręcz przeciwnie. Dalej mozesz walczyć ze zdwojoną siłą a spokojniejsza, ze on jest pod dobrą opieka. Co do srodków uspokajających to ja też przez całą chorobę tatusia je brałam, a teraz tym bardziej, Mi pomaga jakoś utrzymać się na nogach, opanowac emocje choć trochę. Jeśli czujesz, że nie dajesz rady, warto o tym pomyślec. Trzymaj sie kochana, siły, duzo siły ci zyczę.
  Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
ma_ka

Odpowiedzi: 108
Wyświetleń: 40114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-23, 21:01   Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
Jolciu, odwagi!! Nie wolno się poddawac, idźcie do innego lekarza a jak bedzie trzeba to do jeszcze jednego, i jeszcze... Aż się dowiecie na czym tak na prawde stoicie. Kurcze, ciężkie to zycie z tymi chorubskami. Trzymam kciuki, będzie dobrze. Nadzieja umiera ostatnia, pamiętaj.
  Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
ma_ka

Odpowiedzi: 108
Wyświetleń: 40114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-22, 15:54   Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
Ja nie mogła tak do końca nażekać.. chyba. Bo czasem, jak teraz się zastanawiam, to może można było zrobic wiecej... Trzymam kciuki Jolu za powodzenie terapii. Musi się udać. Żeby chociaż na razie ta opuchlizna zeszła, to twojemu partnerowi byłoby lzej. Pozdrawiam ciepło :)
  Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
ma_ka

Odpowiedzi: 108
Wyświetleń: 40114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-21, 13:16   Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
Jolciu, jak wyniki? Napisz koniecznie. Mam nadzieję, że dobre. :)
  Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
ma_ka

Odpowiedzi: 108
Wyświetleń: 40114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-11, 20:47   Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
Jolciu, co tam u ciebie? Jak się sprawy mają? Daj znać, prosze:)

[ Dodano: 2011-02-11, 21:00 ]
Odnośnie kontaktów z moderatorami, ja przez cały mój watek miałam może 4? Usprawiedliwiam to tym, ze mają bardzo dużo do przeczytania i odpowiadania. Tak czy siak nauczyłam sie, ze nie zawsze sa kiedy ich potrzeba. Ale sa inni, którzy są z tobą w tym cierpieniu. Trzymaj się kochana, pisz, pisz...
  Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
ma_ka

Odpowiedzi: 108
Wyświetleń: 40114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-30, 23:45   Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
Odnośnie chrapania, wcześniej mu się to nie zdarzało? Lekarstwa niech przyjmuje tak jak zalecił lekarz, tego chyba warto się trzymać aż do następnej konsultacji. I tak, po zaleconych naświetleniach powinno byc zrobione TK i następna konsultacja odnośnie postępów w leczeniu i co dalej.
Pozdrawiam Cię ciepło:)
  Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
ma_ka

Odpowiedzi: 108
Wyświetleń: 40114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-26, 18:48   Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
Ja wiem tylko tyle, że jak mój tato był naświetlany, to miał zabronione sie kąpać. Na klatce piersiowej miał wyrysowaną siatke z punktem naświetleń i nie wolno mu było jej zmyć. Miejsce naświetlenia miało być obserwowane. Jakby się coś działo(złuszczenie, zaczerwienienie) to zgłosić się do lekarza. U taty nie działo się nic więc nic nie robiliśmy. Wiem tez, że nie wolno używać zadnej chemii w okolicach naświetlenia, zadnych dezodorantów, balsamów. Pomaga też noszenie miękkiej bawełnianej odzieży.

Jolciu, trzymam kciuki, bądź silna. Pozdrawiam. :)
  Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
ma_ka

Odpowiedzi: 108
Wyświetleń: 40114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-26, 14:02   Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
jolcia45 jak tam wizyta u onkologa?
  Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
ma_ka

Odpowiedzi: 108
Wyświetleń: 40114

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-25, 16:21   Temat: Węzłowica śródpiersia.Zespół żyły głównej górnej.
Wiesz, nie jestem ekspertką, ale mój tato (ma niedrobnokomórkowego płaskonabłonkowego raka płuca) ma tez zaatakowane te same węzły co Twój partner, i tak samo wezeł na szyi jest mocno spuchnięty. Widać to gołym okiem i da się wyczuć jakby twardego guza. Przeszkadza mu to bardzo, tez mocno kaszle. Mamy wizytę u onkologa prawdopodobnie w piątek. Ale w mojej sytuacji róznica jest taka, że tacie pozostają już chyba tylko leki przeciwbólowe. Twój partner jest młody, w pełni sił do walki z tym gnojkiem. Nie poddawaj sie. Pytaj lekarzy o wszystko i nie daj się spławić. Trzymam kciuki i ściskam mocno. Powodzenia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group