1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiana rozrostowa
majkelek

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-08, 10:33   Temat: Re: Złych i dobrych informacji ciąg dalszy
KasiaKasiaKasia napisał/a:

2. Czekamy na konsultacje ze specjalistą z Zakopanego (hurra:))
3. Czy jest szansa na operacje tego nacieku po chemioterapii, radioterapii?
4. Czy jest szansa na protezowanie oskrzeli/ tchawicy? Mam nadzieje przed chemią?

Ad 2. Konsultacja jest niezbędna - szybka konsultacja i jeszcze szybszy hist-pat.
Ad 3. To zależy od odpowiedzi na leczenie. Na dodatek podałaś jakieś pesymistyczne dane dotyczące przeżycia - na stronie NCI mamy analizę z SEER: On the basis of the Surveillance, Epidemiology, and End Results program registry, the estimated incidence of stage IIIB non-small cell lung cancer (NSCLC) is 17.6%. The anticipated 5-year survival for the vast majority of patients who present with clinical stage IIIB NSCLC is 3% to 7%. czyli 5-cio letnie przeżycie (a zatem wyleczenie, w teorii przynajmniej) osiąga od 3 do 7 procent chorych.
Standard leczenia to jednoczesna chemia i naświetlania, o ile to możliwe.
Ad 4. Nie wiem, trzeba pytać chirurga. Nie chcę gdybać, trzeba działać.

Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Zmiana rozrostowa
majkelek

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-02, 18:05   Temat: Zmiana rozrostowa
KasiaKasiaKasia, bardzo Ci dziękuję za tak dokładne i przejrzyste napisanie postu, jestem CI bardzo za to wdzięczny ::thnx::

Ad1. Biorąc pod uwagę fakt, że jest zmiana naciekowa PP, to szansa na chłoniaka może być mniejsza - ale wszystko powinna wyjaśnić bronchoskopia.
Ad2. W trakcie bronchoskopii pobierany jest materiał z oskrzeli/płuc, na pewno nie z węzłów podostrogowych.
Ad3. To zależy od ośrodka, w którym robione jest badanie.
Ad4. Poczekajmy na wynik bronchoskopii. Zamieść, proszę, pełen wynik bronchoskopii jak będziecie już go mieli.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group