1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: wynik badania PET
malgosiax

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15211

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-16, 12:10   Temat: wynik badania PET
Rak płuca niedrobnokomórkowy płuca prawego. Stan po przedniej resekcji odbytnicy z powodu rada odbytnicy w 2010r. / przed operacją radio i chemioterapia. Nadciśnienie tętnicze. Kod ICD-10: C34.1

Zastosowano leczenie: Lobektomia górna płuca prawego, Limfadenektomia 25.02.2013. Wykonane procedury : Lobektomia - inn2 25.02.2013-25.02.2013, Doszczętne wycięcie węzłów chłonnych - inne 25.02.2013-25.02.2013.

Badanie cyto-histopatologiczne
W przekroju w odległości 0.7 cm od granicy cęcia oskrzela nacięty guz szaro-brunatny o wymiarach 4x3x1.5 cm dochodzący do opłucnej, opłucna nad guzem gładka, zmleczała. Miąższ płuca w części obwodowej w 20% o wzmożonej spoistości. Pobrano:
A - granica cięcia
B - węzły okołooskrzelowe
C - guz od strony oskrzela
D - opłucna z nad guza
E - miąższ płuca o wzmożonej spoistości
F - miąższ płuca bez zmian
G - w. chł. Gr. 2R, kilka drobnyzh fragmentów tłuszczowych o łącznej średnicy 3 cm
H - w. chł. Gr. 4R, 2 fragmenty węzłów z tkanką tłuszczową o średnicy 2 cm
I - w. chł. Gr. 7, drobny fragment o średnicy 1 cm
J - w. chł. Gr. 10R, 3 węzły, największy o średnicy 1 cm
K - w. chł. Gr. 11, 3 węzły, największy o średnicy 1 cm

Od. A - w granicy cięcia na oskrzelu ognisk nowotworowych nie znaleziono. W przylegającym miąższu płuca ognisko nacieku gruczolakoraka.
Od. B - przerzutów nowotworowych nie stwierdzono
Od C, D - Gruczolakorak G1, naciek nie dochodzi do opłucnej. Na obwodzie guza widoczne utkanie raka oskrzelowo-pęcherzykowego.
od. E - ognisk nowotworowych nie znleziono. Nieodma.
od. F - Ognisk nowotworowych nie znaleziono.
od. G, H, I, J, K - przerzutów nowotworowych nie stwierdzono.
Obraz histopatologiczny guza przemawia za zmianą pierwotną wychodzącą z płuca.

Mam nadzieję, że wszystko dobrze przepisałam. Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tych wyników i jeżeli to możliwe doradzenie, czy chemia jest konieczna . Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
o:
  Temat: wynik badania PET
malgosiax

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15211

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-15, 13:03   Temat: wynik badania PET
Jestem już po wizycie u onkologa w CO. Powiedział mi, że w moim przypadku chemia może być zastosowana ale nie musi. Jestem 2 miesiące po operacji, guz był mały i wycięty bardzo szybko po wykryciu / Forma moja jest dobra, wyniki też dobre. Chemia może pomóc ale nie musi. Powiedział, że przy 70% obecnie powrotu do zdrowia po chemii może to wzrosnąć do 75% ale gwarancji nie daje. Chemia jest bardzo agresywna i byłaby stosowana w 3 rzutach po dwa dni w szpitalu co 3 tygodnie. Dał mi tydzień na podjęcie decyzji. Nie wiem co mam robić! 5% to trochę mało a skutki uboczne duże. Potrzebuję Waszego wsparcia. Wiem, że to ja muszę podjąć decyzję ale chciałabym wiedzieć co Wy byście zrobili.!
  Temat: wynik badania PET
malgosiax

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15211

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-14, 11:40   Temat: wynik badania PET
Witam. Mam kilka pytań w związku z chemioterapią po operacji po operacji prawego płuca / 25.02.2013/. Pytania do osób które przeszły już przez to. Jakie są skutki uboczne, czy zawsze wypadają włosy, czy są wymioty i biegunki. Jak długo to trwa. Czy znacie sposoby które pozwolą zneutralizować skutki chemioterapii. Błagam o pomoc ! Dzisiaj jadę do lekarza ustalić termin rozpoczęcia chemioterapii, napewno dużo mi powie ale dla mnie ważne są opinie osób które przez to przechodziły.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-05-14, 11:43 ]
Masz swój wątek na Forum, w nim zadawaj pytania dot. Twojej choroby, leczenia etc.
Post przeniesiony.
  Temat: wynik badania PET
malgosiax

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15211

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-24, 15:56   Temat: wynik badania PET
Strasznie Wam dziękuję za szybką odpowiedż. Już mniej więcej wiem co mnie czeka.Wolę być przygotowana. Nie poddam się chorobie, będę walczyć. Jest we mnie ogromna chęć życia. Trzymam kciuki za wszystkich walczących z chorobą.
  Temat: wynik badania PET
malgosiax

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15211

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-20, 15:24   Temat: wynik badania PET
Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Jestem po operacji wycięcia guza prawego płuca.Minęło prawie dwa miesiące a mnie ciągle boli. Lekarz mówi że jeszcze długo będzie bolało. Muszę wytrzymać. Mam pytanie i niecierpliwie czekam na odpowiedż . Prawdopodobnie będę miała chemie - czy ktoś wie jak długo będzie trwała, czy wypadną mi włosy i jakie są skutki uboczne. Czy na chemie trzeba jeżdzić codziennie czy leży się w szpitalu ? Trzymam kciuki ca wszystkich walczących z rakiem. Damy radę !
  Temat: wynik badania PET
malgosiax

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15211

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-03-10, 17:40   Temat: wynik badania PET
25.02. miałam w Bystrej operacje. Wycięto mi jeden płat prawego płuca . Mimo środków przeciwbólowych - bolało i mimo,że jestem już w domu, dalej boli przy każdym ruchu. Jestem osłabiona ale myślę, że każdy dzień będzie lepiej. Czekam na wyniki histopatologiczne. Pozdrawiam
  Temat: wynik badania PET
malgosiax

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15211

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-16, 18:10   Temat: wynik badania PET
Serdecznie dziękuję! Dzięki Tobie mniej się boję. Powiedz jak się czuje mama i kiedy miała operację ? Pozdrawiam !
Nie jestem burakiem i walczę z rakiem :)
  Temat: wynik badania PET
malgosiax

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15211

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-12, 14:36   Temat: wynik badania PET
Proszę mi powiedzieć, czy jest bolesna bronchoskopia z biopsją oraz jak wygląda przygotowanie do operacji usunięcia płuca, gdzie jest cięcie na plecach czy na klatce piersiowej. Czy po operacji długo trzeba leżeć. Może to są głupie pytania ale strasznie się boję. Pozdrawiam.
  Temat: wynik badania PET
malgosiax

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15211

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-31, 17:02   Temat: wynik badania PET
Miałam bronchoskopię robioną we wrześniu, nie można było zrobić biopsji bo nie można było dotrzeć do guza. Teraz 22.02. przed operacją będę miała robioną ponownie biopsję. Lekarz mi wytłumaczył, że guz jest zaraz przy oskrzelach i nie można wyciąć guza z marginesem , ponieważ jest to niemożliwe. Dlatego musi być wycięte prawe płuco. Badanie histopatologiczne będzie wykonane w czasie operacji/ chyba dobrze to zrozumiałam/. Wyniki PET a i konieczność operacji konsultowałam z pumunologiem w Zywcu, Katowicach oraz z profesorem onkologiem. Muszę komuś zaufać bo oszaleję. Acha, lekarz powiedział, że ponieważ nie można było zrobić biopsji, nie wiadomo czy jest to przerzut z jelita czy guz pierwotny. Będzie to można zweryfikować w czasie operacji . Pozdrawiam. :|
  Temat: wynik badania PET
malgosiax

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15211

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-29, 12:32   Temat: wynik badania PET
Byłam wczoraj w Katowicach - pununolog powiedział, że operacja jest konieczna .Guz jest usytułowany w takim miejscu, że konieczne jest wycięcie całego prawego płuca. Dokładnie wytłumaczył mi co mnie czeka i polecił szpital w Bystrej.Jestem załamana . Chyba jechałam z nastawieniem, że obejdzie się bez operacji. Teraz muszę jechać do Bystrej i ustalić termin operacji. Trzymajcie za mną
  Temat: wynik badania PET
malgosiax

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15211

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-21, 11:42   Temat: wynik badania PET
28.01. jadę do Katowic na konsultacje do pumunologa. Jeżeli też będzie uważał,że operacja jest konieczna proszę o wskazanie dobrego szpitala z woj. śląskiego. Co sadzicie o szpitalu w Btstrej k/Bielska Białej. Dziękuję za informacje.
  Temat: wynik badania PET
malgosiax

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15211

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-18, 12:52   Temat: wynik badania PET
3 lata temu miałam operację wycięcia guza odbytu. Mam założoną stomię. Przed operacja przeszłam radio i chemioterapię.
Zgłaszałam się na badania do Centrum Onkologicznego w Bielsku co 6 m-cy na badania. Wszystkie wyniki byłu dobre, dopiero w sierpniu 2012 r. wyszło TK:

TK klatki:
W segmentach szczytowych prawego płuca, przyśrodkowo przy śródpiersiu, na obszarze ok. 30x14 mm- widoczne zacienienie głównie będące zagęszczeniem typu mlecznego szkła/cały obwód zmiany/ a częściowo nieregularnie, centralnie tkankowe, poza tym z podejrzeniem tworzenia początkowych zwapnień centralnie /badanie wykonano tylko po wzmocnieniu kontrastowym/ Naciek zapalny? zagszczenie nne? Ponadto z seg 1 prawego płuca jest widoczna zmiana drobnoguzkowa 8 mm.

Następnie zostałam skierowana na PET który miałam 10.08.2012r. Opis:

PET 10.08.2012:
Na granicy 2 i 3 seg prawego płuca, stycznie do płucnej Sródpiersiowej, w lokalizacji zmiany opisanej w bad.TK z dn. 29.06.2012 uwidoczniono obszr zmian typu"mlecznego szkła" oraz nieregularnych zagęszcze o SUV max+4.4 i wym. 22.0x13.9 mm. Pozostały obraz prawidłowy.

Mój onkolog skierował mnie do pumunologa i w Szpitalu w Bystrej zrobiono mi wszystkie badania z których wynika:
Pacjentka wydolna oddechowo-krążeniowo. Badania podstawoiwe laboratoryjne bez odchyleń.
W bronchofiberoskopii nie stwierdzono istotnej patologii, badanie cytologicznie aspiratu oskrzelowego i plwocin - ujemne. Zmiana naciekowa niedostępna badaniu EBUS-TBNA. Po konsultacji onkologicznej i torakochirurgicznej zalecono dalszą obserwację i kontrolne badnie TK za 3 m-ce.

W grudnia zrobiłam ponownie PET / wynik w pierwszym moim wpisie.

Mam 61 lat i choruję na nadcisnienie, jestem pod kontrolą kardiologa. Również z onkologiem jest w ciągłym kontakcie. Do tej pory czułam się w miarę dobrze ale ostatni wynik PET mnie załanał. Psychicznie ze mną żle ale mam nadzieję, że się pozbieram. Czekam na odpowiedż i pozdrawiam. Dzięki
  Temat: wynik badania PET
malgosiax

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 15211

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-17, 13:11   Temat: wynik badania PET
Jeżeli ktoś może mi pomóc to proszę o wyjaśnienie wyniku PET :

PET:
W rzucie migdałków podniebiennych SUVmax=7.7 - do kontroli laryngologicznej. Progresja moetaboliczna w obrębie zmiany na granicy seg 2 i 3 PP, obecnie SUVmax=5.5 wym. 7x21 mm. Niemy metaboliczny "guzek w szczycie płuca praweggo.
Wnioski: progresja metaboliczna zmiany na granicy seg 2 i 3PP przemawia w pierwszej kolejności za obecnością aktywnego procesu npl- wskazana weryfikacja bronchoskopowa z biopsją. Obraz PET guzka w szczycie PP przemawia w pierwszej kolejności za jego łagodnym charakterem - do obserwacji za pomocą badaN strukturalnych.

Byłam u lekarza i jeden mówi, że trzeba wyciąć prawe płuco i nawet wyznaczył termin operacji. Drogi uważa, że powinnam wykonaC bronchoskopie z biopsją, ponieważ wynik PET nie wskazuje jednoznacznie na przerzut. Co o tym sądzicie? Pomocy ! Nie wiem co mam robić !
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group