1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 31345

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-06-04, 14:07   Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
Piotrze

Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::

Dzielny był bardzo Twój tato, tak dzielnie znosił swoją chorobę, godził się z tym, że nadchodzi nieuniknione, możesz być z Niego dumny.

arkady36, spoczywaj w pokoju ::rose::
  Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 31345

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-05-26, 18:01   Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
arkady36,

Cieszymy się razem z Tobą, że jest lepiej. Ciśnienie dobre ale puls za wysoki, lepiej obniżyć, bo też wzmaga niepotrzebne objawy i gorsze samopoczucie poprzez takie częste walenie serca.

1 czerwca niebawem i oby wizyta przyniosła oczekiwane korzyści.

Trzymaj się dzielny chłopaku, jesteśmy myślami z Tobą.
  Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 31345

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-05-24, 18:24   Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
arkady36,

Propranolol jak najbardziej obniży trochę ciśnienie i zapanuje nad pulsem.
Alprox zadziała na lęki. Oba leki jak najbardziej pomogą ale czy można je łączyć z Sevredolem, ustalałeś to z jakimś lekarzem?

Może Madzia, uspokoi Ciebie i jednocześnie mnie, że możesz to łączyć.
Dlaczego tak piszę i ostrzegam, bo sprawdziłam interakcje leków i wychodzi że przy stosowaniu tych leków może być jakiś konflikt.

Może i leki nie spowodują żadnej interakcji ale jak ja już coś widzę niepokojącego to jednak uruchamia się lampka kontrolna.

Miejmy nadzieję, że Madzia zajrzy i uspokoi nas, że możesz sobie łykać te leki spokojnie i bez strachu.

Pozdrawiam i trzymam mocno kciuki, żebyś jak najmniej cierpiał, dzielny z Ciebie chłopak.
  Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 31345

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-05-23, 18:03   Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
arkady36,

Przy takim wysokim pulsie to nie bradykardia a tachykardia.
Trzeba porozmawiać z lekarzem, skoro sam czujesz, że dopadają Cię lęki, nie męcz się. Niech lekarz przepisze Ci coś przeciwlękowego, raz że uspokoi Twój strach, dwa wyciszy, uspokoi trochę serce. Może potrzebny jakiś betabloker zwalniający pracę serca, o tym wszystkim musisz porozmawiać z lekarzem.

Kiedy serce szybko wali czujemy lęk, ogarnia nas strach, szybciej się męczymy, jest nam słabo dlatego też czujesz takie objawy bo Twoje serce stanowczo za szybko bije i oczywiście nakłada się na to Twoja choroba podstawowa.

Trzymaj się, jestem całym serce z Tobą i strasznie mi przykro, że przechodzisz taką gehennę.
  Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 31345

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-04-26, 19:23   Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
Arkady36
[yee] [yee] , weź rodzinkę pod pachę i odstresuj się w otoczeniu pięknej przyrody wśród przyjaznych ludzi.
Popieram propozycję Madzia70,

Pozdrawiam gorąco.
  Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 31345

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-04-25, 16:07   Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
Arkady36

Ty nam nie dziękuj tylko trwaj jeszcze na tym "padole ziemskim" ;)

Rzeczywiście nastąpiła znaczna progresja choroby, urosło dużo, można wnioskować, że chemia nie spełniła swojej funkcji.

A miałeś w trakcie tej 9-miesięcznej chemii jakieś badania obrazowe, które świadczyły, że chemia nie skutkuje?

Nie wiem czy lepiej chemii nie brać czy brać, trudno zdecydować. Biorąc masz jakąś nadzieje na wyzdrowienie bądź przedłużenie życia, nie biorąc skazujesz się na pewno na lepsze jakościowo życie, bo nie cierpisz na skutki uboczne ale masz gdzieś tam w głowie myśl, że robię źle, że się nie leczę, że skracam sobie życie.
To są trudne decyzje, taką w tamtej chwili podjąłeś i miejmy nadzieję, że Twoja decyzja była słuszna.

W hospicjum bywają kolejki, to fakt, ale jak będziesz na liście, to możesz już korzystać z wypożyczenia sprzętu, podpytaj. Może koncentrator tlenu ułatwiłby Ci oddychanie.

Trzymaj się chłopaku, pozdrawiam ciepło.
  Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
marzena66

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 31345

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-04-16, 14:04   Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
arkady36,

Strasznie mi przykro, że zmagasz się z tak ciężką chorobą.

Doradzam z całego serca żebyś zapisał się do hospicjum domowego. Nie będziesz musiał fatygować się do lekarzy, przyjdzie do Ciebie i lekarz i pielęgniarka, to niesamowita ulga i dla Ciebie i rodziny. Nie będzie problemu z wypisaniem recepty a przede wszystkim oni zrobią wszystko żeby nie bolało, potrafią najlepiej się tym zająć. Teraz jesteś w miarę aktywny ale jak sam piszesz nie wiadomo ile to będzie, życzę oby jak najdłużej a do hospicjum są często kolejki więc warto już o to zadbać, po co ma Cię boleć.
W hospicjum również jest możliwość wypożyczenia sprzętów w tym koncentrator tlenu. Zachęcam bardzo do tego kroku.

Tak trudno odpowiedzieć na Twoje pytania bo aż serce mi się kraje dlaczego ludzie tak musza cierpieć. Nie zrozum mnie źle, ale możesz mieć rację, że szkoda takich pieniędzy z własnej kieszeni a z drugiej strony nikt nie powie ile to wszystko potrwa, strasznie ciężko było mi to napisać i potwierdzić Twoje myślenie. Jesteś bardzo dzielnym wojownikiem i myślącym bardzo rozsądnie.

Życzę Ci bardzo dużo siły i jak najdłużej dobrych dni, pozdrawiam b. gorąco.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group