1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak odbytnicy z przerzutami u mojej mamy.
marzena66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4951

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-08-09, 19:44   Temat: Rak odbytnicy z przerzutami u mojej mamy.
iwonas1,

Może warto mamie zrobić morfologię, może po chemii spadły jakieś parametry i stąd tak silne osłabienie?

A kiedy była ostatnia chemia, może po tej chemii mama tak słabo się czuje? może trzeba odczekać.

Jak widzisz, że dzieje się coś niepokojącego to zawsze możesz podjechać na SOR, przedstawić sytuację i jeśli uznają, że mama wymaga hospitalizacji to mamę zostawią w szpitalu. Możesz też podjechać z mamą do hospicjum, skoro lekarz do mamy jeszcze nie przyjeżdża i może tam lekarz zbada mamę i podejmie jakieś działanie.

pozdrawiam
  Temat: Rak odbytnicy z przerzutami u mojej mamy.
marzena66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4951

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-23, 20:44   Temat: Rak odbytnicy z przerzutami u mojej mamy.
iwonas1,

Skoro mama jest leczona paliatywnie to jak najbardziej zapisz mamę pod opiekę Hospicjum.
Może skierowanie wypisać lekarz rodzinny pod którego opieką mama się znajduje, przynależymy do jakiegoś lekarza przecież, może skierowanie wypisać onkolog, który mamę obecnie prowadzi.
Jak załatwisz skierowanie, wybierasz sobie hospicjum i idziesz tam ze skierowaniem i dokumentacją mamy choroby i to wszystko. Wyznaczą mamie termin i pojawi się u Was lekarz i pielęgniarka.

pozdrawiam.
  Temat: Rak odbytnicy z przerzutami u mojej mamy.
marzena66

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4951

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-05, 16:42   Temat: Rak odbytnicy z przerzutami u mojej mamy.
iwonas1,

Jak najbardziej i jak najszybciej zapiszcie się do hospicjum domowego (bywają kolejki) a nigdy nie wiadomo kiedy ta pomoc będzie bardzo mocno potrzebna. w tej chorobie wszystko potrafi się zmienić z dnia na dzień. Nawet jeśli zdecydujecie się na chemię, to będzie to leczenie paliatywne, czyli mama jak najbardziej będzie potrzebowała kogoś kto przyjdzie do domu, złagodzi dolegliwości, wypisze recepty, pokaże jak pomóc i jak się opiekować, w tym właśnie pomaga hospicjum, przyjeżdża do domu lekarz, pielęgniarka, można w razie potrzeb wypożyczyć sprzęt z hospicjum, który ułatwi życie chorego a zwłaszcza leżącego pacjenta.

Życzę dużo sił, pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group