1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
marzena66

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6382

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-25, 18:06   Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
Filip91,

Nie chcę Ci zabierać nadziei i chcę, żeby to wszystko, co napisałam było tylko jedną wielką moją pomyłką. Co będzie pokażą wyniki TK i na to musimy poczekać.

Filip91 napisał/a:
miała robione rtg płuc w Marcu tego roku nic nie wykazało


To było w marcu, już minęło trochę czasu, płyn potrafi narastać bardzo szybko, nie tylko poprzez miesiące ale nawet dni. Poza tym RTG nie jest dokładnym badaniem i nie zawsze pokazuje coś, co np. jest małe.

Nie odbieram Ci wiary w lepsze jutro ale uświadamiam, że wszystko jest możliwe i żebyś był tego świadomy.

pozdrawiam.
  Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
marzena66

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6382

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-24, 18:32   Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
Filip91 napisał/a:
Może sie tak okazać ??


Pewnie kmis757, odpowie ale nie liczyłabym na tak optymistyczne wieści. Ropień to ropień, raczej mało prawdopodobne żeby go pomylić z
"meta".

Wiem, że się stresujesz, wiem, że się boisz ale poczekajmy na wyniki TK na prawdę będzie można wtedy więcej powiedzieć.
  Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
marzena66

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6382

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-24, 18:03   Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
Filip91,

Trzeba cierpliwie poczekać na wyniki, dobrze że badania już zrobione i na pewno wszystko się rozjaśni.

Filip91 napisał/a:
jak jezdziła do gliwic miała robione badania i wychodziły w porzadku .

To jakie mamie robiono badania skoro wszystkie wychodziły dobrze a teraz usg pokazało taki rozsiew choroby? Może mamie robiono tylko badania piersi - usg/mamografię a czy były robione na pewno inne badania obrazowe płuc/jamy brzusznej?.

Dziwne to by było, gdyby te wszystkie badania były robione systematycznie i nic nie było i raptownie wychodzą zmiany. Przecież one nie urosły z godziny na godzinę czy ewentualnie z dnia na dzień. Coś mi tu nie pasuje w tych badaniach systematycznych.
Filip91 napisał/a:
te wymiary co tutaj podalem z wyniku usg to jest duża zmiana czy mała


Rozmiarowo to nie kolosy ale to nie ma znaczenia bo opisane są
Filip91 napisał/a:
z licznymi hipoechogenicznymi zmianami ogniskowymi
i to są już przerzuty co nie jest czymś dobrym, czyli wątroba już jest zaatakowana i węzły chłonne również i tymi węzłami choroba rozsiewa się po organizmie. Pamiętaj, że ja to interpretuje tylko na podstawie wyniku usg, który nie jest jakimś super dokładnym badaniem.

Filip91 napisał/a:
A jak wygląda leczenie ? Da sie całkowicie zabić ten nowotwór ?


Ponieważ mama chorowała na raka piersi można wnioskować, że są to przerzuty ale pewnie zostanie pobrany materiał do badań hist pat. żeby potwierdzić, że jest to ten sam rodzaj raka co był w piersi albo inny rodzaj. Co do leczenia, jak będą liczne przerzuty to będzie to już leczenie paliatywne zapewne, które ma za zadanie ulżyć i może przedłużyć życie ale nie jest to leczenie, które ma za zadanie wyleczyć.

Ja tylko wyciągam wnioski z Twoich wypowiedzi, jak będzie to wszystko wyglądało to musimy uzbroić się w cierpliwość, poczekać na wyniki TK, później hist. pat. i dopiero możemy mieć pewność co będzie dalej.

Na pewno nie takich informacji oczekujesz, ale trzeba być przygotowanym bo wiemy wszyscy, że rak to trudny przeciwnik.

pozdrawiam ciepło.
  Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
marzena66

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6382

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-24, 15:44   Temat: Potrzebuje pomocy dla mojej mamy
Filip91 napisał/a:
Czekamy na wyniki tomografii KLP ,JAMY BRZUSZNEJ , MIEDNICY


To znaczy, że te badania już zostały zrobione, czy czekacie na ich wykonanie?

Według opisu usg obraz wygląda nieciekawie i tak jak napisał kolega kmis757, wszystko wskazuje na toczący się proces nowotworowy. Zmiany w wątrobie wyglądają według opisującego badanie na zmiany przerzutowe, do tego wątroba jest powiększona jak i węzły chłonne też powiększone, co może niestety świadczyć o rozsiewie choroby nowotworowej. Nie wiemy jak wyglądają płuca i czy tu również nie ma przerzutów, TK to pokaże ale zbierająca się woda w płucach też budzi podejrzenie.

Przykro mi, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji, trzeba jak najszybciej zrobić dalsze badania i jeżeli stan mamy pozwoli rozpocząć leczenie.

Pozdrawiam i witam Cię na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group