1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przerzuty na wątrobę
marzena66

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9691

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-24, 13:53   Temat: Przerzuty na wątrobę
schizart,
Bardzo mi przykro, przyjmij najszersze wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Przerzuty na wątrobę
marzena66

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9691

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-22, 21:11   Temat: Przerzuty na wątrobę
to dobre parametry, tylko temp. lekko wyższa ale przy chorobie nowotworowej skoki temperatury występują.

pozdrawiam
  Temat: Przerzuty na wątrobę
marzena66

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9691

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-21, 23:07   Temat: Przerzuty na wątrobę
schizart napisał/a:
że sinieją mu palce u rąk i u stóp - ale nie na cały czas - sinieją i wracają do normy.

schizart napisał/a:
Jest mu też strasznie zimno.

Sprawdzaliście ciśnienie, temperaturę?

pozdrawiam
  Temat: Przerzuty na wątrobę
marzena66

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9691

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-14, 21:38   Temat: Przerzuty na wątrobę
schizart,
Może te objawy są spowodowane operacją, stanem przygnębienia, osłabienia po operacji i zapewne choroba też robi swoje, na razie sa to objawy do obserwacji.
Co do głosu i zatkania to mogą to być chwilowe zmiany po operacji, tato był zaintubowany i trochę gardło jest wtedy podrażnione.
schizart napisał/a:
No i zaczął oddawać bardzo ciemny mocz. Czy to wstęp do żółtaczki miąższowej?

Może ale tato jest w szpitalu, robione ma wyniki z krwi, moczu więc jak coś się zacznie dziać będzie to widoczne w wynikach. Możesz podpytać pielęgniarki o ten mocz, jak coś Ich zaniepokoi tak jak i Ciebie to zrobią badania pod kątem bilirubiny z krwi.

pozdrawiam
  Temat: Przerzuty na wątrobę
marzena66

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9691

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-09, 21:09   Temat: Przerzuty na wątrobę
schizart napisał/a:
Mam natychmiast zrezygnować z operacji Taty w Otwocku, do której go ponoć zmuszam..

Przeczytaj jeszcze raz to co napisała Ci nasza Doktor Madzia, zapewniam, że wie Ona co mówi, jest lekarzem z doświadczeniem.
Madzia70 napisał/a:
schizart napisał/a:
Nie rozumiem tylko, dlaczego musimy jeździć do Otwocka

Raczej Bogu dziękuj, że dostaniecie się właśnie tam

Moja droga nie patrz na innych, nie słuchaj, to nie Oni wszystko załatwiają, to nie Oni będą leczyć tatę, to nie oni przebywają, jeżdżą z tatą więc raczej niech takie opinie zostawią dla siebie, czasami warto to powiedzieć innym wprost jak nie rozumieją powagi sytuacji. Rób swoje i nie patrz na innych, nie warto.
schizart napisał/a:
Czytałam sporo o stomii w Internecie oraz na forum, ale nie wiem i chciałam zapytać, czy jest to bardzo ryzykowna operacja?

Samo wyłonienie stomii nie jest problemem, spokojnie. jeśli byłoby duże ryzyko lekarz zapewniam nie podjął by się takiej "roboty"

trzymaj się i rób swoje, ludzie gadali, gadają i będą gadać a ciotek "dobra rada" jest zawsze, wszędzie pełno. Głowa do góry i do przodu.
  Temat: Przerzuty na wątrobę
marzena66

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9691

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-31, 18:43   Temat: Przerzuty na wątrobę
schizart napisał/a:
bo praktycznie przestał się odzywać. Siedzieliśmy w ciszy, godzinami oglądając telewizję. Nie wiedziałam, czy chociaż pamięta, że jestem w pobliżu. Dzisiaj zaczął normalnie rozmawiać.

Trzeba dać choremu czas, musi oswoić się z chorobą, sytuacją, poukładać sobie w głowie to co się wydarzyło. Większość osób boi się raka i kojarzy się każdemu niestety z tym najgorszym więc jeśli spadnie na nas widmo tak ciężkiej choroby wszyscy i chory i rodzina musi sobie to wszystko poukładać. Jedni wypierają chorobę, inni płaczą, inni nie chcą się leczyć a inni chcą wiedzieć wszystko co choroby dotyczy ze szczegółami nawet to ile im zostało. Daj tacie oswoić się z chorobą, na pewno wie, że jesteś i na pewno wie, że może na Ciebie liczyć.
schizart napisał/a:
Je niestety coraz mniej i coraz mniej pije.

schizart napisał/a:
Tylko brzuch i stopy bez zmian spuchnięte.

Przyczyną są przerzuty na wątrobie a czy brzuch zwiększa swoją objętość?, bo trzeba mieć na uwadze wodobrzusze, które może się pojawić. Jak tato nie chce jeść nie zmuszaj, niech je to na co ma ochotę i ile chce, zachęcaj do picia, to jak najdłużej wskazane, może nutridrinki tacie serwuj, trochę wzmacniają pacjentów niedożywionych.
schizart napisał/a:
Rozumiem, że do załatwienia HD konieczna jest diagnoza i informacja, że nie będzie leczenia?

Pod opiekę hospicjum przyjmuje się pacjentów leczonych paliatywnie lub u których leczenie zostało zakończone. Przyjmą również pacjenta, który powiedzmy nie ma diagnozy ale wszystkie wyniki wyraźnie wskazują na chorobę nowotworową i wtedy lekarz to zaznacza w skierowaniu i również taki pacjent może zostać objęty opieką.

Dużo si Wam życzę i pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group