1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy
milena179

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3100

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-26, 14:21   Temat: Rak szyjki macicy
Witam serdecznie
mam ciocię która choruje na raka szyjki macicy jest już po leczeniu prosze wyniki

Rakszyjki macicy stopnia G1. grupa B II
W ciągu 5 tygodni 25 radioterapia łącznie 46 Gy Hipertermia 10 razy Pięć frakcji Ciplastiny 65mg
Następny etap Brachyterapi 4 razy po 7,5 Gy . Łączne leczenia od 10 marzec do 7 maja Nstępnie 10 frakcji Hipertermi . 5 tyg..

Obeznie po USG czyli 26 lipiec nerki watroba jelita pęcherz po tak radyklnym leczeniu sa w bardzo dobrym stanie ale jest niewielka ilosc wody w otrzewnej .
Robiła 4 08 2014 cytologię i wyszła taka
I. Przydatność rozmazu do oceny :
Częściowo nadający sie do oceny - nie stwierdza sie komórek kanału szyjki macicy .
Ogólna charakterystyka rozmazu :
Obraz cytologiczny nieprawidłowy (patrz Interpretacja/Wynik)
III . Interpretacja/ Wynik :
Nieprawidłowe komórki nabłonkowe - Komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego - nie można wykluczyć zmiany śródpłaskonabłonkowej dużego dużego stopnia HSIL (ASC-H)
Wyjasnienia i Sugestie :
W rozmazie obecne komórki nabłonka paraepidermalnego z wykładnikami anizokariozy oraz atypii jądrowej, z obecnością odczynu zapalnego w tle całość nabłonka cytologicznych trudna do jednoznacznej interpretacji - najbliższa reakcji nabłonka na przebytą radiochemioterapię.
Wskazane pobranie wycinka ze zmienionego obszaru szyjki celem sprecyzowania rozpoznani .

Moje pytanie czy te wyniki są miarodajne i proszę napisać ja długo po leczeniu można liczyć na poprawę
dziękuję
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group