1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
missy

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16408

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-19, 22:09   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Masz rację, brak jednoznacznych korzyści. W sytuacji leczenia paliatywnego to zdecydowanie za mało.
Badań klinicznych też nie znalazłam :-(
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
missy

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16408

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-19, 19:45   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
bigos,
Przyznaję, że nie czuję się zbyt pewnie w tym temacie, ale próbowałam coś doczytać o LELC i możliwych lekach. Znalazłam to opracowanie:
http://www.hkjr.org/syste...70Treatment.pdf
Tabela 1 na str.272 podaje różne cytostatyk i leki celowane - w tym erlotynib i pemetreksed. Może warto dowiedzieć się u lekarza prowadzącego jak on to ocenia? Może coś z programów lekowych?
http://onkologia-online.p...02.23/b/b.6.pdf
Chociaż nie wiem czy kryteria kwalifikacji pozwoliłyby na leczenie.
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
missy

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16408

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-14, 16:38   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
bigos,
Ogólnie o zapobieganiu bądź łagodzeniu wymiotów jako skutku chemioterapii poczytaj tutaj:
http://www.onkologia.zale...spomagajace.pdf od str.586

Prawdopodobnie w szpitalu Tata w kropłówkach poprzedzających podanie irynotekanu dostaje zestaw sterydowo-antyhistaminowy i stąd lepsze samopoczucie.
Wg mojej wiedzy Atossy nie przyjmuje się objawowo tylko, po pierwszej dawce dożylnej przed wlewem cytostatycznym, regularnie przez kilka dni, bez czekania na pierwsze sygnały nudności.
Na pewno trzeba jakoś zaradzić tym wymiotom. Taki stan, utrzymujący się dłużej, może mieć niekorzystny wpływ na ogólny stan Taty.
Pytałam o badanie jamy brzusznej w kontekście nacieku na przeponie i w okolicy nadwątrobowej, czy w najbliższym czasie jest planowane tk kontrolne?
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
missy

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16408

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-14, 14:12   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
bigos,
Jeżeli powodem wymiotów jest chemia to musicie porozmawiać z lekarzem o modyfikacji leczenia przeciwwymiotnego - do Atossy można dodać ( i często się to robi) właśnie sterydy, czasem metoklopramid.
Swoją drogą co masz na myśli mówiąc, że Tata czasem bierze 2 a czasem 3 Atossy? Ten lek ma konkretnie określony schemat stosowania, zaczyna się łykać przed wystąpieniem skutków ubocznych i kontynuuje regularnie co 12h ( chyba, że lekarz wyraźnie zalecił inny schemat).
Kiedy Tata miał ostatnie badania obrazowe uwzględniające jamę brzuszną?
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
missy

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 16408

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-13, 21:44   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Czy Tata zaczął wymiotować dopiero po nowym schemacie chemii czy, w mniejszym stopniu, zdarzało się już wcześniej? Jakieś mdłości niezwiązane z chemią występowały w ostatnim czasie?
Nie do końca rozumiem - Tata zaczał od samej Xelody ( 1 cykl?), potem było Xeliri ( ile cykli) a teraz co? Kiedy była ostatnie chemia?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group