1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: właśnie dostałem wynik badania...
missy

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25771

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-01-04, 21:06   Temat: właśnie dostałem wynik badania...
:uhm!: :mrgreen:
  Temat: właśnie dostałem wynik badania...
missy

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25771

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-11-30, 16:23   Temat: właśnie dostałem wynik badania...
:uhm!:
  Temat: właśnie dostałem wynik badania...
missy

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25771

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-11-26, 15:12   Temat: właśnie dostałem wynik badania...
Przeczytałam i przyznaję, że moje zdziwienie pokrywa się z tym u gontchy i maxdaty.
Wytyczne z 2013r. mówią:
http://onkologia.zaleceni...13_09_Czerniaki skory.pdf. str.426
Trzeba to będzie zweryfikować u źródła.
Ciekawą sprawę podsunęłaś myszka do dyskusji.
Tamburyn, nie rób zamętu. Celowego. Wszyscy to widzą.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-11-26, 15:20 ]
Prawda. Widzą.

[ Dodano: 2015-11-26, 15:31 ]
I jeszcze tutaj:
https://cancerstaging.org/CSE/Registrar/Documents/stagingmomentsmelanoma1.ppt

[ Dodano: 2015-11-26, 15:40 ]
I publikacja podstawowa:
http://www.skincancer.org...of-mitotic-rate
  Temat: właśnie dostałem wynik badania...
missy

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25771

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-11-26, 14:28   Temat: właśnie dostałem wynik badania...
myszka,
Ja nie krytykuję tego, co piszesz, tylko dopytuję. Opieram się jedynie na Zaleceniach PUO.
Zalinkujesz tę Martikal? Chętnie zajrzę.
  Temat: właśnie dostałem wynik badania...
missy

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25771

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-11-26, 13:55   Temat: właśnie dostałem wynik badania...
Przepraszam, ale co to znaczy "podobny" wynik? Tis czy T1? To duża różnica.
  Temat: właśnie dostałem wynik badania...
missy

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25771

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-11-26, 13:32   Temat: właśnie dostałem wynik badania...
Widełek nie ma, po prostu określa się aktywność mitotyczną danej zmiany. myszka ma rację, podwyższony indeks mitotyczny ( >1/mm2) ma znaczenie przy kwalifikacji do biopsji węzła wartowniczego i ogólnego określenia czynników rokowniczych.
Ale dotyczy to tzw.cienkich czerniaków (pT1), nie czerniaków in situ ( czyli nieprzekraczających naskórka i nienaciekających).
  Temat: właśnie dostałem wynik badania...
missy

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25771

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-11-26, 11:28   Temat: właśnie dostałem wynik badania...
Co 3 miesiące to nie trzeba. Myślę, że lekarz Ci powie ( widząc Twoją skórę) jak często - co pół roku byłoby bardzo sensownym planem.
Co do drugiego pytania - to do lekarza. Ja nim nie jestem ;)
Plamę soczewicowatą miałeś z pewnością od dawna, to bardzo popularna zmiana łagodna. Ale kiedy kiedy zaczęła wariować, tego nie wiem. Najważniejsze, że już jej nie masz.
  Temat: właśnie dostałem wynik badania...
missy

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25771

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-11-26, 10:57   Temat: właśnie dostałem wynik badania...
Po pierwsze - żadna pani ;)
Po drugie - jeśli jesteś "upstrzony" to koniecznie trzeba w miarę regularnie stawiać się na oględziny u sprawdzonego lekarza i po prostu bez skrupułów wycinać podejrzane zmiany.
Trzymaj się.
  Temat: właśnie dostałem wynik badania...
missy

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 25771

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-11-26, 10:38   Temat: właśnie dostałem wynik badania...
Albatros,
To paskudztwo to czerniak, który rozwinął się w tzw. plamie soczewicowatej. Bardzo dobrą informacją jest określenie zaawansowania czerniaka na pTis - czyli in situ. Oznacza to, że miałeś czerniaka w fazie przedinwazyjnej, bardzo wczesnego. Doszczętne wycięcie oznacza koniec leczenia.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group