1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
missy

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8794

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-14, 11:35   Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
Zapewne chodzi o to, że guz ma w sobie ogniska martwicy i pod wpływem radioterapii "produkty" z niszczonego, rozpadającego się guza mogłyby doprowadzić do zatrucia organizmu ( tzw.zespół rozpadu guza).
Samodzielna chemioterapia w przypadku raka płuca jest leczeniem paliatywnym.
  Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
missy

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8794

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-20, 17:20   Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
Baaardzo mi się podoba
Cytat:
nasza Missy

|buziaki|
  Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
missy

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8794

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-19, 20:01   Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
Cytat:
Dziekuje rowniez serdecznie za odpowiedz pani Doktor, rozumiem i respektuje punkt widzenia.


:mhehm:
Jeżeli te słowa były skierowane do mnie to czym prędzej uściślam - nie jestem lekarzem ( można się o tym dowiedzieć z mojego profilu).
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
missy

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8794

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-19, 09:13   Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
Bardzo dziękuję Marcin J za ten post.
Ja nie lubię pisać o statystykach - tzn. każdy może poszukać źródeł i poczytać o prognozach, rokowaniach, medianach, itd. Natomiast moja ocena statystycznych wyników leczenia albo przeżycia bez leczenia nie ma sensu - bo nie ma podstaw.
elapino, dotarłaś do pewnych opracowań. To bardzo dobrze. Ale jak ja mogę potwierdzić słuszność tez tam zawartych? Przeceniasz ogromnie moje możliwości :bialafl:
  Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
missy

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8794

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-18, 19:08   Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
Tak, ja rozumiem Zalecenia w ten właśnie sposób.
  Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
missy

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8794

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-18, 18:00   Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
Klasyfikacji TNM w wynikach nie ma. Sama ją określiłam na podstawie Pet i tk ( rozmiar guza, grupy zajętych węzłów,brak wskazania w Pet przerzutów odległych).
  Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
missy

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8794

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-18, 16:37   Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
elapino,
Co do możliwości leczenia operacyjnego:
Cytat:
Leczenie niedrobnokomórkowego raka płuca — stopnie I–IIIA
Leczenie chirurgiczne
U chorych na NDRP w stopniach I i II oraz u wybranych chorych w stopniu IIIA (bez cechy N2) leczeniem z wyboru jest pierwotna doszczętna resekcja miąższu płucnego. U chorych w stopniu IIIA z obecnością cechy N2 wyniki pierwotnego leczenia chirurgicznego są złe. Resekcja miąższu płucnego może być rozważana u niektórych chorych w tej grupie, pod warunkiem zastosowania wstępnej CTH i uzyskania odpowiedzi w obrębie węzłów chłonnych.

http://www.onkologia.zale...%20oplucnej.pdf str.81
Poza tym z opisu wynika, że Mama ma dodatkowe problemy zdrowotne ( Pochp, astma) - nie są to okoliczności sprzyjające radykalnemu leczeniu chirurgicznemu.
Czy dobrze rozumiem, że inne opcje terapeutyczne ( chemioterapia, radioterapia) nie będą zaakceptowane przez Mamę?
  Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
missy

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8794

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-18, 12:00   Temat: Prośba o pomoc ; interpretacja wynikow i porada.
elapino,
Rak płuca jest schorzeniem 'groźnym'.
Czy lekarze wspominali teraz o opcji operacyjnej? Rozumiem, że guz był obserwowany od czerwca 2014? Nie było wtedy prób ustalenia jego charakteru?
Obecnie guz nie wygląda na operacyjny z powodu zajęcia węzłów chłonnych we wnęce i, najprawdopodobniej, przytchawiczych.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group