1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
monisia8585

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 56647

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-04, 13:08   Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
pelagia, a jesteście pod opieka Hospicjum Domowego?? Do mojego taty przyjeżdżał pielęgniarz co 2 dzień i lekarz raz w tygodniu... Naprawdę jest to bardzo pomocne, ale tak jak piszesz przy mamie ciągle ktoś musi być. To nie jest takie łatwe wiem ,bo sama musiałam zrezygnować z pracy i do teraz mam problem z jej znalezieniem. Masz rodzeństwo? Rodzinę?? Moze zróbcie sobie jakieś dyżury i wtedy mama będzie mogla byc u siebie, bo pewnie tam najlepiej się czuje.

[ Dodano: 2012-07-04, 13:10 ]
kami37, polecam Ci post użytkowniczki grażka, jej mąż się nie poddal i z tego wyszedł. I Ty się nie poddawaj, walcz bo jest o co!!!!
  Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
monisia8585

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 56647

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-27, 20:13   Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
pelagia, Kochana jak mamusia?? Jak sobie radzicie??? opuchlizna się zmniejszyła?? Pisz bo czytam Cię na bieżąco :*
  Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
monisia8585

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 56647

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-18, 09:03   Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
Kochana pelagio :*

nie było mnie tutaj parę dni, ale to co czytam przyprawia mnie o dreszcze... wszystko przeżywam od początku czytając twoje kolejne wpisy...

Pielęgniarka ma rację.. charczenie w płucach to już ostateczność, wiem sama po swojej sytuacji... tata mój mówił, że chyba udusi się za żywota bo tak ciężko się oddychało. Lekarz zaproponował nam tlen ale to nic nie pomagało...

Masuje mamusi nogi pod górę jakąś oliwka dla dzieci lub olejkiem do masażu, niech weźmie na jakiś karton albo na krzesełko i tak z 15 min 3 razy dziennie... Chyba że ma jakieś wycieki płynu z opuchlizny to wtedy zaprzestań... Tacie pomagało dużo smarowanie żelem Altacet... ponieważ ma ocet w składzie i fajnie "mroziło".

Chciałabym Ci jakoś pomóc, jeżeli coś potrzebujesz to pisz..... jeżeli tylko będę mogla pomogę :*
  Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
monisia8585

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 56647

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-11, 08:59   Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
pelagia, Hmm... Twoja mamusia jest w bardzo dobrym stanie :) ) Twojej mamie pomaga sevredol??? Nie ma zatwardzeń od niego??? Jesli się tak dobrze czuje, zapytaj na co ma ochote? czy ma ochote coś zjeśc? Coś porobic? Korzystaj z tego stanu bo moze to tylko chwilowe... Moj tata przez ostatnie tygodnie był na płynnej morfinie do wstrzykiwań ale to już jest chyba ostateczność...
  Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
monisia8585

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 56647

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-06, 22:28   Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
pelagia, Twoja mamusia chodzi o własnych siłach?? To jest naprawdę silna... mój tata nikomu na oczy nie chciał się pokazywać tez się wstydził biedaczek mój:(

Zaglądam tutaj codziennie ... sama nie wiem dlaczego... przecież mnie to już nie dotyczy.. ale jednak jestem , czasami cicho i tylko czytam, ale wiem że kiedyś komuś moje rady mogą się przydać tak jak wasze przydawały się mnie ...
  Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
monisia8585

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 56647

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-06-06, 21:38   Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
Mój tatko tez miał grzybice tydzień przed śmiercią sie ukazała... pomagała Nystatyna. wiem co przechodzisz kochana, ja juz skończyłam nieść krzyż razem z tata ... pomagałam mu jak mogłam, ale cała ta pomoc na nic sie zdała bo i tak juz go ze mna nie ma:( boli jak nie wiem co.... i nigdy nie przestanie.

tobie życzę jeszcze więcej siły, a łzy zostaw na później bo jeszcze wylejesz ich morze...
  Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
monisia8585

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 56647

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-19, 11:14   Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
pelagia, Tak jest z ta choroba... wydaje się że jest dobrze a w przeciągu godziny może się zmienić wszystko diametralnie :(

Podawaj mamusi dużo picia, pod każda postacią, tata tez był odwodniony, wtedy skórę czuć "mysim moczem", tak przynajmniej mi to mama tłumaczyła... i faktycznie tak to było..

Kochana ja nie pamiętam kiedy ostatnio się cieszyłam z czegokolwiek :( Wszystko tylko na chwile bo znowu przychodzą chmury :(

życzę Ci dużo siły... bądź dzielna ... :*
  Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
monisia8585

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 56647

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-18, 13:33   Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
Cytat:
Tata pelagii dostaje już morfinę.
Morphini sulfas to siarczan morfiny - a więc morfina, tylko pod taką nazwą handlową (Morpihini sulfas WZF) produkowana przez Polfę, w postaci roztworu do wstrzykiwań.
Sevredol również zawiera siarczan morfiny, tyle że w innej postaci leku - tabletkach powlekanych.

mój tata tez dostawał sevredoll ale nie pomagał. dlatego lekarz z hospicjum zalecił siarczan morfiny. Daje skutek natychmiastowy
  Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
monisia8585

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 56647

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-18, 09:32   Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
pelagia, do mojego taty przyjerzdźa lekarz z hospicjum domowego. Ustala mu leki, podłącza kroplówkę w razie potrzeby, wypisuje wszystkie recepty jakie są potrzebne i nie na jedno opakowanie ale nawet z nadwyżką. Tacie bardzo pomaga ten lekarz bo umie z nim rozmawiać.. zna jego bóle i tata nazywa go "uzdrowicielem". Do nas przyjeżdża prywatnie, ale daliśmy juz skierowanie żeby przyjeżdżał na kasę chorych, ale nie wiem ile trwa takie zapisywanie.
  Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
monisia8585

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 56647

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-18, 07:27   Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
mojemu tacie jedynie co pomaga to morphini sulfas- podskórnie.. Daje mu to jak tylko ma ból przebijający a tym czasie jest w stanie dużo zjeść bo go nie boli... może zapytaj lekarza??
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group