1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 74
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-08, 19:38   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Dziękuję wszystkim za kondolencje i dobre słowo:( z dnia na dzień czuję coraz większą pustkę, brakuje mi strasznie taty, zawsze był taki wesoły, kochany , zgodny , nie zrobił nikomu nic złego tak ciężko bez taty:( Na pogrzebie ksiądz tak dobrze mówił o tacie i to całą prawdę , a teraz go z nami nie ma:( Moja córcia cały czas mówi ,, Mamuś, a dziadzia Krzysiu widzi mnie? Jedziemy do dziadzi zapalić światełko? Ostatnio gdy leciał helikopter powiedziała : ,, Mama dziadzia Krzysiu leci do nas." Aż serce pęka bo taki był kochany:( pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę wszystkim dużo siły.
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-20, 15:53   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Witajcie chciałabym bardzo podziękować osobom , które udzieliły mi pomocy na tym forum. Muszę przyznać , że dzięki forum wiele rzeczy się dowiedziałam. Mój tatuś zmarł dzisiaj o 3: 30:( odszedł od nas śpiąc tak jak chciał. Jeszcze raz dziękuje za wszelką pomoc.
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-30, 21:29   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Witam Cię Ewelino, właśnie zdecydowaliśmy (oczywiści za zgodą taty), że skonsultujemy tatę jeszcze z 2 innymi onkologami. Jeden z nich już zaproponował czwartek na konsultację, a do drugiego będę próbowała dodzwonić się jutro ranko. Zobaczymy co powiedzą. Straszna jest ta choroba:( pozdrawiam Cie serdecznie
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-28, 20:35   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Witajcie , my jesteśmy już po wizycie w CO w sprawie radioterapii:( Pani doktor powiedziała tacie , że może podać radio ale to może znacznie pogorszyć taty stan i nie poleca. Więc tacie lampy nie pomogłyby , a bardziej zaszkodziły:( Wytłumaczyła tacie dlaczego i tata zdecydował , że nie chce naświetlań. Powiedział , że chce chociaż ostatnie miesiące przeżyć normalnie, spokojnie , a nie ze skutkami ubocznymi itd:( Uszanowaliśmy taty decyzję co do naświetleń chociaż to bardzo ciężkie :cry: tata mówi już szeptem:( co można tacie dać , a by choć trochę zmienił się głos? Ja z siostrami chcemy skonsultować taty sytuację z innym onkologiem prywatnie myślicie , że powie nam coś innego co do lamp? pozdrawiam i dziękuje za pomoc jaką otrzymaliśmy na forum:*
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-26, 07:57   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Muszę, damy radę razem z siostrami, mama niestety też w szpitalu dzwoni pyta co chwile o wyniki taty i co powiedzieć. Nie powiedziałam prawdy do końca :( najgorsze jest to , że było dobrze , a teraz lekarz powiedział takie słowa:( czy naprawdę jest aż tak źle , oby tata był jak najdłużej z nami. Widać po tacie ,że boi się strasznie teraz badań , wyników - wcześniej tak nie było. Teraz siedzi taki zamyślony:( Mało co się uśmiecha :(
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-25, 22:07   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Zmiany naciekowe przy aorcie miałyby być naświetlane,tak mówiła Pani onkolog. Dziękuję Pani za odpowiedzi, jakoś nie mogę się odnaleźć w tej całej sytuacji:( Do tej pory dawałam rade, a dzisiaj nie daje rady i nie mogę zrozumieć dlaczego:(
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-25, 21:32   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Jedziemy w czwartek do Bydgoszczy, tata dostał skierowanie do szpitala nie do poradni, więc nie wiem czy zostanie tam czy wróci z nami. A jak Pani uważa ma tata szanse na radioterapię? Jakie to jest straszne ,że nie można pomóc :( może jeszcze ta radioterapia. Co do jakości to staramy się zagwarantować jak najlepszą opiekę , staramy się jak tylko potrafimy bo to nasz tata. Może coś mogę jeszcze zrobić dla taty co pomoże? ja już sama nie wiem :cry: :cry: :-(
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-25, 20:57   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Ale jest bardzo źle , tak jak Pani onkolog powiedziała - ,, Teraz czeka nas najgorszy czas , niestety" ? Czy to znaczy , że taty może wkrótce z nami nie być?
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-25, 17:02   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Witajcie, niestety jest coraz gorzej:( mam wyniki TK z 18 września tego roku, proszę powiedzcie jak jest źle? Pani onkolog powiedziała mi , że mamy się przygotować na najgorsze:( tata dostał skierowanie na konsultacje w sprawie radioterapii jak myślicie ma szanse? Poniżej jest aktualne TK:

TK klatki piersiowej - 18.09.2012
W porównaniu z badaniem poprzednim obecnie progresja w wielkości widocznych poprzednio zmian meta, obecnie największe zmainy w płucu prawym wielk. do 22 mm, w płucu lewym wielk. do 43 mm.
Niektóre ze zmian, w płucu prawym w segm. 2 oraz w płucu lewym w segm. 1/2 prawdopodobnie z rozpadem, z wytworzeniem wewnątrz jamy. Poza tym pojawiły się także poj. nowe zmiany wielkości do 7 mm. Nieco większy też obszar zmian naciekowych przy aorcie wstępującej po str. prawej, obecnie wielkość 30*22 mm.
Poza tym obraz narządów klatki piersiowej jak poprzednio. Narządy nadbrzusza dostępne badaniu (poza torbielami w nerkach) bez uchwytnych patologii.
Przebudowa sklerotyczna górnych kręgów piersiowych, nie można wykluczyć ew. meta.

TK głowy, badanie bez i po dożylnym podaniu śr. cieniującego:
Struktury mózgowia bez uchwytnych zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, bez przemieszczeń, nieposzerzony. Torbiel przegrody przezroczystej szer. 4 mm. Obszarów nieprawidłowego wzmocnienia nie stwierdza się. Kości podstawy i sklepienia czaszki bez zmian patologicznych.

Bardzo proszę o pomoc, ja jestem przerażona :( tata strasznie się zmienił ma popuchniętą twarz, czerwoną szyję, skórcze dłoni powracają, a od dwóch dni ma straszną chrypę czasami go nie słychać:( jakie to ciężkie:( a moja córcia u lekarza cały czas mówiła "dziadzia jest zdrowy nie potrzepuje syropków" :cry: Jeszcze raz proszę o pomoc
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-08, 20:27   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Witam, dziękuję bardzo za podpowiedź od czego to może tak się dziać. Z tata pojechaliśmy wczoraj do szpitala i podano kroplówkę - nootropii. I jak na razie jest ok. pozdrawiam
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-07, 22:09   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Witam wszystkich ciepło, tata nie dostał chemii o nazwie Taxotere lecz lekarze postanowili dać Navelbinę, którą bedzie miał do końca września(od połowy lipca).

Piszę ponieważ mam małe pytanie, gdzieś dwa tygodnie temu tata 2 razy zasłabł. Dobrze, że podczas omdlenia była pielęgniarka taty i dostał zastrzyk. Dziś mamy kolejny problem, ponieważ łapią tatę skurcze rąk i wykręca palce - co się dzieje? czym to może być spowodowane? Niestety tata nic nam nie chce mówić, jak coś go boli itd, dopiero jak sami już go złapiemy na gorącym uczynku jak chce coś ukryć:/ proszę o podpowiedź co powinniśmy zrobić i od czego to może być? pozdrawiam serdecznie
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-22, 17:49   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Ale czy jest to lepsze leczenie niż poprzednie? jeśli tak to dlaczego nie podano tacie tego wcześniej? Wiem, że może nie pomóc tata też , ale jak to mówi mój tata trzeba próbować bo naprawdę się dobrze czuje no i wyniki krwi ma bardzo dobre tak mówią lekarze, że przy tej chorobie takie wyniki to rewelacja. Chyba więc warto próbować? Dziękuję Ci absenteeism za odpowiedź.
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-22, 16:24   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Witam kochani, tata jest po konsultacji onkologicznej - kominek. Lekarze zdecydowali , że tata otrzyma ponownie chemie nazwa Taksoter - o ile dobrze zrozumiałam nazwę. Powiedzieli , że dla taty ten rodzaj chemii jest lepszy niż poprzedni. Co to jest za chemie i czy mają racje , że ten rodzaj chemioterapii jest lepszy? Tata pierwszy raz jedzie 10 lipca na chemie, ponieważ dopiero od początku lipca będzie dostępna. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-05, 22:18   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Dziękuję za odpowiedzi, czyli teraz już nic nie można zrobić tak:( Pozdrawiam
  Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
monita138

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 41380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-05, 22:04   Temat: Pomoc w poprawnym odczytaniu wyników
Też tak pomyślałam , a tata teraz się nastawił na kolejną chemioterapię Zobaczymy 19 jaką decyzje podejmą lekarze. Jak wygląda sytuacja z lampami? też nie można? A myślałam , że będzie lepiej:( Pani doktor jest jakaś niestety zaspana, u której tata był - raz mówi jedno, a za chwilę całkiem co innego - niestety
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group