1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5722

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-09-03, 19:53   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Zmartwiona25 napisał/a:
Przed zdecydowano że ponieważ zmiana jest tylko na zewnątrz (nie pamiętam co mowili ale chodzi chyba o to ze nie było w środku szyjki?)
chodziło o brak zmian w kanale szyjki macicy (też tak miałam, odcięty jakby plasterek)
Zmartwiona25 napisał/a:
Coś wspomniał że założą szew,
zapewne chodziło o założenie szwa na szyjkę macicy po konizacji, ja akurat miałam skoagulowane naczynia, ale jest też możlwiość po prostu zszycia
Jakie miałas znieczulenie?
Tabletka była :lol: :mrgreen: :?ale?:
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5722

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-07, 09:33   Temat: Zmiany w szyjce macicy
wlaśnie tak to już jest, zazwyczaj wychodzą takie zmiany przypadkowo.
A tabletkę polecam :lol:
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5722

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-06, 23:06   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Zmartwiona25 napisał/a:
narkozy (bo chyba będzie pod narkoza?)
w szpitalu, w którym ja byłam, ten zabieg wykonują podając znieczulenie w kręgosłup. Ja na nie nie wyraziłam zgody z racji uszkodzonego kręgosłupa w wypadku.
Narkoza jest krótka, bo zabieg trwa do 40 minut, więc samopoczucie po tak krótkim znieczuleniu jest w miarę ok, chociaż każdy reaguje różnie. Ja się też bardzo bałam narkozy, była moją pierwszą. Jednak dają wcześniej fajną niebieską tabletkę :mrgreen: :lol: po której jest wesoło. Ja bredzilam trzy po trzy i wszyscy mieli ubaw ze mnie.
Zmartwiona25 napisał/a:
W ogóle to czy taka rozbieżność w wynikach, w rutynowej cytologii a histopatologii to jest norma?
u mnie cytologia pobierana różnymi sposobami, badana w różnych miejscach zawsze była 2, a hist-pat CIN 3. Cytologia nie jest najczulszym badaniem. Dopiero w połączeniu z kolposkopią daje pewność. U mnie też się dziwiono, bo nawet golym okiem nic nie było widać, dopiero po płynie lugola (polewają nim szyjkę) zmiana malutka, ale była.
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5722

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-06, 20:56   Temat: Zmiany w szyjce macicy
tak naprawdę nie ma się czego bać chociaż ja też umierałam ze strachu. rozumiem twoje obawy. dlatego proponuję może dowiedzieć się o nazwisko lekarza tam pracującego, pójść do niego na wizytę i człowiek się lepiej czuje mając kogoś znajomego tam. ponadto tacy lekarze często operują swoich pacjentów
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5722

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-06, 17:10   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Zmartwiona25 napisał/a:
laserowe wyciecie stożka
moim zdaniem powinnaś napierać na usunięciu skalpelem, laser też przypali brzegi i nie wiadomo czy zmianę usunięto całkowicie, z czystym marginesem.
Zmartwiona25 napisał/a:
czasem trzeba skrócić ponownie
właśnie tak się dzieje w przypadku braku radykalności zabiegu lub nawrocie zmian
Zmartwiona25 napisał/a:
czy ten stozek to jest jakiś milimetrowy
mi skrócono dokładnie 9mm, ale ile wycinają zalęzy od głębokości zmiany i czy wchodzi ona w kanał szyjki. w trakcie operacji robiona jest kolposkopia (bynajmniej mi tak robiono, bo nie chciano usunąc za dużo). Jeżeli zmiana wchodzi w kanał to robią stożek, jak nie skracają jakby o taki plasterek. Mi tak Pani Doktorowa tłumaczyła na rysunkach :lol:
Zmartwiona25 napisał/a:
czy potem znowu wycinajac po prostu się pogłębia?
to tez zależy od tego, ile wycięto wcześniej i jakiej długości masz szyjkę. Na oddziale, kiedy ja miałam robiony zabieg, była Pani, której konizację robiono po raz trzeci.
Zmartwiona25 napisał/a:
I jeszcze czy może się okazać ze po wycięciu i zbadaniu okaże się że zmian nie ma bo się cofnęly?
malo prawdopodobne, ale wynik badania histopatologicznego jest najbardziej wiarygodny i on da odpowiedź na to, jaką zmianę rzeczywiście masz
  Temat: Zmiany w szyjce macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5722

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-06, 16:10   Temat: Zmiany w szyjce macicy
Zmartwiona25 napisał/a:
wyszło właśnie to cin 1 cin 2
to już jest wskazanie do wykonania konizacji. Z nieleczonego CIN 2 może po czasie powstać nowotwór
Zmartwiona25 napisał/a:
Lekarka mówiła, tłumacząc na czym polega że kobiety normalnie rodzą.
przykładem jestem ja, urodziłam troszkę ponad rok po konizacji
Zmartwiona25 napisał/a:
Ale właściwie nie wiem na czym to polega.
chcesz poznać każdy szczegół? Przede wszystkim podaj, czy już rodziłaś, bo od tego będzie zależeć, jak konizację wykonają. Ponadto, z doświadczenia wiem, że najlepiej zabieg wykonać u doświadczonego lekarza. Musisz się dowiedzieć przed zabiegiem, jak mają zamiar to zrobić. Jest kilka metod. Dlatego najlepiej idź do lekarza, który ma być operatorem na wizytę (jeśli istnieje taka możliwość ) i zapytaj, czy zabieg będzie za pomocą pętli elektrycznej -LEEP, czy skalpelem.
Ja miałam skalpelem, ponieważ LEEP przypala brzegi cięcia i nie można przebadać marginesu cięcia. A pozostawienie czegoś będzie skutkowało koniecznością powtórzenia zabiegu, czyli dalszym skróceniem szyjki, co nie wpływa dobrze na płodność.
Jeżeli chcesz wiedzieć, jak wygląda zabieg krok po kroku napisz
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group