1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: jak psycholog moze pomoc odchodzacemu choremu?
olaczek

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9406

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-05-13, 12:24   Temat: jak psycholog moze pomoc odchodzacemu choremu?
Nie dlatego, że jestem psychologiem, ale z moich doświadczeń bycia rodziną pacjenta onkologicznego, sądzę, że psycholog może pomóc.
Ważne jest jednak, jak pisze Poli, by był doświadczony, a najlepiej aby specjalizował się w psychoonkologii.
Cieszę się, że macie dobre doświadczenia z dostępem do opieki psychologicznej pacjentów onkologicznych. Na Śląsku nie jest łatwo. Mama miała chemię w klinicznym szpitalu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i o psychologu nie było tam mowy. Tata leczony jest w CO w Gliwicach na oddziale Endokrynologii Onkologicznej i tam jest podobnie.
Jak wiadomo z rodziną się nie pracuje, ale kiedy mama szła w sierpniu 2009 roku na mastektomię podrzuciłam jej książkę Mariusza Wirgi „Zwyciężyć chorobę”. Przez pewien czas, pod jej wpływem prowadziła dziennik i naprawdę widziałam pozytywne skutki jej autoterapii. Niestety zmęczenie chemioterapią spowodowało, że porzuciła swoje zapiski.
W październiku miałyśmy jechać na warsztaty prowadzone przez Wirgę, ale niestety odwołał przylot do Polski. Bardzo żałuję, nie udało mi się namówić mamy na warsztat z innym prowadzącym, ani na grupę wsparcia Amazonek. Jestem przekonana, że byłoby jej lżej.
Sądzę, że warto zwrócić uwagę na etap choroby i dostosowaną do niego rolę psychologa.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group