1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
olunia

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-16, 18:38   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea, bo sprawa jest taka: dietetyk powie, że dieta jest podstawą leczenia, że jest szalenie istotna i trzeba ja trzymać. Lekarz powie, ze bez znaczenia, bo pacjent powinien jeść to na co ma ochotę. Dlaczego? Mogę być szczera? Bo dieta nie wyleczy z raka trzustki (plus dla lekarza), bo ważne, żeby pacjent jadł, ponieważ w raku trzustki się chudnie, więc niech je na co ma ochotę byle jadł (plus dla lekarza). Ale stosowanie rygorystycznej diety nie ma sensu, bo może pacjenta dołować, bo może moze odbierać mu przyjemności zycia jakich mało ma chory w trakcie chemioterapii. Ale dietetyk twierdzi, że dieta będzie pomagała utrzymać wage (plus dla dietetyka) i że poprawi tolerancję chemii.
Z doświadczeń z bliskim, który zmarł na raka trzustki wiem i jestem pewna, że jedyny dobry sposób, to pójść do dieyetyka, ale nie trzymać się tej diety z zegarmistrzowska prezycją. Nic się nie stanie jak chory czasem odstapi od diety, bo ma ochote na cos innego. Ale dobrze zbilansowana dieta pozwoli utrzymać dobra forme ciala, mięsni. jewdnak nie wolno dac się zwariować. Dieta nie wydluzy zycia. Życze wam wypośrodkowania i jak najdłużej dobrej formy. A najlepiej pomylki z diagnoza.
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
olunia

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-11, 12:28   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Zapytaj lekarzy o Paklitaxel. I sama o tym poczytaj. Teraz Europa zaczyna tym leczyć raka trzustki (dotychczas rak piersi, płuc, jajnika). U nas są pierwsi pacjenci na tym z ca trzustki. Warto spróbować, bo przecież ani Gemzar ani Folfironox nie wyleczą, a jedynie wydłużą życie. Może ten paklitaxel pomoże. W Europie już jest zarejestrowany do leczenia raka trzustki, a u nas jeszcze nie, ale może uda się kupić to albo wziąć udział w jakimś badaniu. Podrąż temat. Może u tego profesora, co powiedział z taka swobodą, że nie to rak (złość mnie ogarnęła jak to czytałam). Trzeba walczyć, bo jak chemia wyciszy raka, zmniejszy jego ogniska, to może wtedy uda się coś z tym zrobić. Walcz, bierzcie chemię jaka się da. Próbujcie. Ale wystrzegaj się teraz operacji, która może tylko pogorszyć stan mamy, a nie wydłuży życia. Trzymam za was kciuki
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group