1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
paulag24

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 38041

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-12-16, 18:18   Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
Kacha, czy masz już wynik hist-pat?
  Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
paulag24

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 38041

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-11-25, 12:07   Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
Czekamy na pozytywne wieści, a tymczasem nie poddawaj się i bądź dobrej myśli
  Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
paulag24

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 38041

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-11-23, 18:26   Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
Kacha, ja również kibicuję Tobie z całego serca!
  Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
paulag24

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 38041

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-08-27, 16:07   Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
Kacha, czekamy na wieści jak po kontroli
  Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
paulag24

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 38041

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-13, 17:33   Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
Co u Ciebie Kacha, pozdrawiam cieplutko!
  Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
paulag24

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 38041

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-06-26, 16:29   Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
Co u Ciebie Kacha, jak się czujesz?Pozdrawiam
  Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
paulag24

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 38041

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-05-17, 15:10   Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
Tak sie cieszę!:))
Wierzyłam że wszystko będzie dobrze i z niecierpliwością czekałam kiedy napiszesz.
  Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
paulag24

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 38041

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-05-15, 19:40   Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
[część posta wydzielona do wątku paulig24]

A co u Ciebie Kacha?jesteś już po TK nogi?
  Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
paulag24

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 38041

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-05-06, 14:24   Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
Kacha

Jestem myślami z Tobą, wierzę, że ten opis nie będzie oznaczał tego o czym myślisz:(
Proszę pisz co u Ciebie, mam nadzieję, że będą to same dobre wieści:)

u mnie tymczasem oczekiwanie na rezonans, jeszcze tydzień, strasznie się denerwuję.

Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
paulag24

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 38041

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-04-30, 22:48   Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
Dziękuję za odpowiedz, jestem już i odpisuję:)
Zacznę od rtg

zniekształcenie 1/3 górnej kości strzałkowej z niewielkim rozdęciem kości, ze znacznym zmniejszeniem grubości warstwy korowej kości i homogenizacją tk.kostnej
wyrośle kostne przynasady bliższej kości piszczelowej po stronie przyśrodkowej

obraz rtg może odpowiadać zmianom w przebiegu dysplazji włóknistej kości strzałkowej
wskazana weryfikacja MR,

a teraz wynik TK

badanie tomografii komputerowej kończyn dolnych
badanie technika spiralna jednofazowa. Zakresem badania objęto szpary stawów kolanowych oraz 2/3 bliższe kości podudzia.
W obrębie zewnętrznych powierzchni przynasad bliższych odcinkow kości podudzia obustronnie widoczne zmiany o charakterze osteochondroma(z zachowaną budową kości, bez przerwania ciągłości zbitej bez radiologicznych cech przemiany nowotworowej)
Wymiary największych ze zmian
1 boczna częśc przynasady lewej kości piszczelowej 19 na 9 mm
2 tylna czesc przynasady lewej kosci piszczelowej 10 na 4 mm
3 przysrodkowa częśc przynasady prawej kosci piszczelowej 15 na 16 mm
4 boczna czesc przynasady prawej kosci strzalkowej 6 na 4 mm
5 przysrodkowa czesc przynasady lewej kosci strzalkowej 7 na 4 mm


I to cały moj wynik. Dlaczego nie ma w nim nic na temat jaki mialam w rtg? tylko o tych wyroslach? opis rtg ze zdjeciem rowniez dolaczylam do TK, niewiem dlaczego radiolog nic nie opisal na ten temat:(
I nie jestem nic spokojniejsza:(

Martwi mnie ten guz ktory mam na piszczeli, jak bylam na usg tego guza radiolog stwierdzil niewielkie odwarstwienie okostnej i płyn 0,5 mm oraz tkanki stluczone wyczuwalne w badaniu palapcyjnym.

Jak poszlam następnie do ortopedy z tym zdjęciem rtg i opisem on stwierdzil, że radiolog skupil się tylko górnej części kości podudzia, a tego już nie opisal, oraz ze ten guz wygląda jakbym się uderzyla, ale ja wlasnie nigdzie się nie uderzyłam:( i zauważyłam go tydzień po wycięciu wyrośli kostnej znad kolana, ale jaki to może mieć związek guz na wysokości1/2 piszczeli i wyciecie wyrośli znad kolana?

Dlaczego nie ma nic na temat tego guza w opisie TK?

Martwię się nadal i to bardzo
Badania które robiłam to fosfataza, wapn, fosforany, a takze specjalistyczny marker obrotu kostnego osteokalcyna, który podobno podnosi sie w nowotworach pierwotnych i przerzutowych kosci. Na wynik tego markera czekalam az dwa tygodnie i cena też zatrważająca 100 zł.

Córcia miała usuwaną wyrośl z łopatki w wieku 2 lat, wtedy już ta wyrośl zniekształcała jej mocno łopatkę i byla widoczna. Niedługo będzie miałą usuwaną z piszczeli, bo rośnie jej szybko i jest już mocno widoczna:(
Mam jeszcze Synka rocznego, u niego już też wyczuwam, że na łopatce zaczyna mu rosnąć:(
Co ja mam o tym sądzić, dlaczego radiolog nie napisał nic o strukturze kości?

Czy to jakiś zły prognostyk?

Nadal czekam na wynik histopatol tego wyrosla ktore usunelam miesiac temu, o jego istnieniu dowiedzialam sie 3 miesiące temu a miało aż 8 cm i tak było wrośnięte w mięśnie że nic nie czułam.

No niestety po tym TK nic a nic się nie uspokoiłam, co o tym sądzisz?
Ortopeda chcial mi dać skierowanie na scyntygrafię dla mojego spokoju, ale powiedzialam mu, że wolę rezonans i 14 maja idę na to badanie.

Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2012-05-01, 21:53 ]
Jak Ty się czujesz Kacha? Czy poza operacją przechodziłaś jescze jakieś leczenie?

Co sądzisz o moim wyniku rtg, czy jest "groźny" Czy mam powody do obaw?
Zastanawia mnie ciągle dlaczego lekarz w wyniku TK nic nie napisał o strukturze kosci, o tym co miałam na rtg, czy być moze uznał że to nie jest nic groźnego?

Mam 28 lat, dwójkę dzieci i niestety przez to wszystko niepotrafię być radosną mamą, ciągle się martwię.

Pozdrawiam
  Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
paulag24

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 38041

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-04-29, 20:42   Temat: Chondrosarcoma w chorobie Olliera
Kacha, niewiem czy zaglądasz jeszcze na to forum, ale jeśli tak to byłabym wdzięczna za twoją pomoc.
Mam 28 lat i również chorobę olliera, mnogie wyrośla chrzęstno-kostne, dwa miałąm usuwane jedno jako dziecko drugie miesiąc temu.
Moja 4 letnia córcia też miała usuwane już jedno z wyrośli.
Jakis tydzien po zabiegu wycięcia znad kolana wyrośli chrzęstno kostnej zauwazylam na piszczeli dziwny guz, jednak bylam na USG, radiolog stwierdzil stluczenie tkanki i niewielkie odwartwienie okostnej przez płyn 0,5 mm.
wtedy zrobiłam rtg podudzia, opis też mnie zaniepokoił, na opisie lekarz sugeruje wykonanie Rezonansu magnetyczneego, bardzo się zdenerwowałam.
Mam do Ciebie prosbe czy moglabyś zamieścic opis Twojego pierwszego RTG, który wykonałaś?
Ja następnie zrobiłam tomograf tego podudzia, wynik odbieram jutro i jestem strasznie zdenerwowana, o niczym innym nie myślę...
Gdy odebrałam wynik mojego rtg od razu poszłam do radiologa który je opisywał, on stwierdził, że chyba nie są to złośliwe zmiany, ale dysplazja włóknista, ale mam zrobić rezonans żeby być pewną.
Jest nas w sumie niewielu chorujących na chorobę olliera.
Ja mam wyrosla jeszcze na lopatce i kościach ramiennych i nodze.

Czekam na ten jutrzejszy wynik TK< tak się boję:(
Robiłam badania z krwi-profil kostny- i wyszly dobrze, ale czy to o czymkolwiek świadczy, wyklucza nowotwór złośliwy?
Dziękuję za przeczytanie tej wiadomości i odpowiedz.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group