1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do wątroby i płuc
sarenka

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 26308

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-17, 01:43   Temat: Rak jelita grubego, przerzuty do wątroby i płuc
Witam Cię bardzo serdecznie!
Skoro ja nie spię i Ty również,to Ci napisze kilka słów.Piszesz o wychodzeniu Mamy do toalety.Jak jutro,a pewnie już dzisiaj przyjdzie pielęgniarka,to zapytaj czy jest możliwość wypożyczenia takiego bardzo przydatnego mebelka do postawienia w pokoju Mamy.Cos w rodzaju fotela z dziurą w siedzisku,a pod spodem stosowne naczynie.Ma to jakąś fachową nazwę,ale nie znam jej.Możesz również rozejrzeć się w domu czy nie masz mebelka,który mogłabys tak wykorzystac.Wiadomo,że gdy zrobi się w nim dziurę,to potem jedynie można coś dodatkowego na siedzisko położyc.Pod spód wiaderko.Do siusiania pieluchy załóż,może Mama pogodzi się z Nimi,a do czegoś większego właśnie ów mebelek.Na tym forum widziałam również rady jak pielęgnować takie leżące osoby.Poszperaj prosze trochę.Myslę,o myciu,zmianie pampersów,kosmetyków.Jak przyjdzie pielęgniarka niech wszystko Ci pokaże.To można sobie zorganizować.Moja Córka,co prawda w Anglii,ale zawsze-pracuje jako opiekunka ludzi będących w takiej potrzebie i mówi,że można się tego nauczyć.Nie jest tak żle.Oczywiście dochodzą jeszcze emocje,ale poradzisz sobie.Acha,tę Mamy przyjaciółkę pielęgniarkę o wszystko pytaj.
Ja wiem,że to marne pocieszenie,ale moja kuzynka lat 60,sama opiekuje się niesprawnym po wylewie Ojcem,który ma 89lat i Mamą po amputacji kończyny też stareńką.Jak ją zapytałam jak sobie radzi,to mówi,że już całkiem dobrze.Zorganizowała się.To ona ma taki mebelek-toaletkę.
Zorientuj się,czy nie należy się z funduszu opieka kilkugodzinna pielęgniarki w domu.To byłaby ogromna pomoc.I jeszcze jedno.Musisz również myśleć o sobie.Może miałabys kogos na zmianę do Mamy na noc do dyżuru?powinnaś też miec możliwość wysypiania się.Zwyczajnie musisz mieć siły i zdrowie,aby Mamą się opiekować.
Bardzo,bardzo mocno Cię |przytula|
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group