1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 32
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-05, 14:03   Temat: Czy miałam szczęście?
Wczoraj bylam na kontrolnej wizycie u pulmonologa,po pol roku.

Jestem juz prawie 3 lata po operacji.

Pani doktor mnie osluchala wszystko ok .Myslalam ,ze da mi skierowanie jak zwykle na rtg, a ona sprawdzila ze Tk bylo prawie poltora roku temu i dala na tomograf.
Wlasciwie to sie ucieszylam,ale kiedy umowilam sie na badanie ,okazalo sie ze termin dopiero na wrzesien.

Z jednej strony ciesze sie ,ze pol roku bez nerwow ,ale z drugiej mysle ,czy to nie za dlugo?jak myslicie?
  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-13, 15:18   Temat: Czy miałam szczęście?
Dziekuje za informacje.
Bylam w poniedzialek u lekarza i mowilam o tym wyjsciu w piatek.

Powiedziala ,ze nie powinno byc problemu ,ale ja sie boje jakis powiklan dlatego pytam,a juz nastawilam sie ,bo rzadko gdzies jest mozliwosc wyjscia.

Pozdrawiam
  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-13, 14:41   Temat: Czy miałam szczęście?
Witam.Mam dzisiaj wyjscie na impreze Noworoczna z byłej pracy, od poniedzialku mam polpasiec.Objawy lekkie ,bezbolesnie ,biore Hascovir.

Zastanawiam sie czy nie zaszkodze sobie tm wyjsciem ,czy nie przeziebie sie,bedzie duzo ludzi .
Chyba zadaje pytanie nie w tym wątku,powinnam w "Trzymamy kciuki",ale sie juz rozpisalam.

Moze ktos doradzi?
  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-09, 16:25   Temat: witam
Dziekuje za wiadomosci.Wrocilam od lekarza.Stwierdzil ewidentny pólpasiec.
Ja zauwazylam wczoraj malą wysypke ,jest to male , w poczatkowym stadium.

Dostalam Hascovir.Czuje się ogolnie dobrze,żadnej gorączki, zlego samopoczucia.Mam nadzieje ze po lekach wczesnie rozpoznane .szybko zniknie i sie nie rozprzestrzeni.
Lekarka mowila ze na wizycie u pulmonologa moge powiedziec ze przechodzilam polpaśca.

Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-09, 13:38   Temat: Czy miałam szczęście?
Czy polpasiec moze oznaczac nawrot choroby?
Bardzo sie martwie bo chyba mam polpasiec ,malutki w pasie z boku. Zaraz ide do lekarza,ale naczytalam sie ,ze to moze byc wznowa.
Bardzo sie zmartwilam.
  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-21, 15:19   Temat: Czy miałam szczęście?
Bardzo się cieszę :) Myślę często o Twojej Mamie.
Pozdrawiam serdecznie i życze dużo zdrowia.
  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-19, 12:33   Temat: Witam
Dziś zrobiłam porównawczą Tk-obserwacja zagęszczeń 5 mm z czerwca.
Jestem przeszczęsliwa :)

Zagęszcenia wchłonęly sie.Innych zmian nie stwierdza się.
Minęło już rok i 7 miesięcy od operacji.

Pozdrawiam wszystkich.
  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-29, 09:45   Temat: Czy miałam szczęście?
Dziękuje za odpowiedzi.
Wyjezdzam na krotko do SPA,z masażu zrezygnuje ,choć przydał by sie :)

Myślałam np. o jakuzzi,masażu rąk ,nóg,tu chyba nie ma przeciwwskazań.

Nie mogę odczytać tematu o masażu podanego w linku ,bo nie władam niestety angielskim ,w dostatecznym stopniu :)

Dziękuje jeszcze raz i serdecznie pozdrawiam.
  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-28, 23:48   Temat: witam
Wybieram się na krotki odpoczynek nad morze.
Mogłby mi ktos podpowiedzieć , z jakich zabiegów leczniczych powinno się zrezygnować w przypadku choroby nowotworowej, po operacji? Wiem , że nie wolno korzystać z masaży, prądow... Co jeszcze jest niewskazane ? czy mozna korzystac np .z basenu?

Pozdrawiam.
  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-06, 13:09   Temat: witam
Dziś odebrałam porownawczą Tk klatki.Ostatnią mialam w pazdzierniku 2014r.


Oto wynik:Stan po lobektomii gornej prawostronnej.
W szczycie płuca prawego zageszczenie śr .5 mm-nieobecne w badaniu poprzednim.
Okolica kikuta prawidlowa.
W plucu prawym zmiany pooperacyjne ,w segmencie X jak w badaniu poprzednim podoplucnowy guzek śr.5m i środplucny 4mm.
Węzły chlonne śródpiersia niepowększone.

Proszę o ocenę.Wiem,że takie guzki są o obserwacji,noc więcej teraz zrobić nie moge.
Jestem pod opieką pulmonloga i wizyte mam w sierpniu.
Pozdrawiam
  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-06, 12:47   Temat: onkolog
Czyż bym nie miała raka,że nie prowadzi mnie onkolog?ale na wypisie mam diagnoze :
Rak Płuca prawego :-(
Nawet nie wiem czy powinnam być na tym forum? :uuu:
Dlaczego wysylaja mnie do pulmonologa?
  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-03, 23:37   Temat: Czy miałam szczęście?
Cytat:
U chorych na raka płuca leczonych z radykalnym założeniem obserwacja ma na celu wczesne wykrycie nawrotu choroby, powikłań leczenia oraz niezależnego nowotworu pierwotnego. W ciągu pierwszych 24 miesięcy po radykalnym leczeniu zaleca się wykonywanie badań RTG KT klatki piersiowej naprzemiennie co 3 miesiące, przez kolejne 3 lata obu badań naprzemiennie w odstępach 6-miesięcznych, a następnie badania KT co 12 miesięcy. Nie ma wskazań do aktywnego poszukiwania bezobjawowych przerzutów w innych narządach (jama brzuszna, mózg).

Skąd jest ten cytat?Dlaczego w szpitalach się do tego nie stosują?/mój przypadek jest najlepszym dowodem/
Od czego to zależy ,że niektorzy chorzy mają takie własnie kontrole ,a inni co 8 miesięcy i to tylko rtg i bronchoskopie?
Jestem pod opieką tarakochirurgów ze szpitala i w lipcu dostalam na piśmie ,że nastepna kontrola 30 marca 2015.

[ Dodano: 2014-12-03, 23:59 ]
Juz doczytałam skąd ten cytat :) Przepraszam i pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-12-04, 07:07 ]
Ponownie prośba - jeśli post dot. Twojej historii choroby, leczenia, umieszczaj go w swoim wątku.
Post scalony.


  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-29, 13:14   Temat: Dziękuje
Dziękuje Jolana:)Juz przecież wymieniałyśmy poglądy na ten temat,ale jak przeczytam wątek podobny do mojego,znowu nachodzą mnie wątpliwości.
Zyje sobie teraz normalnie ,powiem nawet "rozrywkowo"nie czuje ,że mam ,czy miałam tak grożną chorobę,a jednak są często chwile ,że zaczynam intensywniej myśleć ,czytać i zaczynam sie bać:(
Mśle sobie,że w moim szpitalu tarakochirurdzy mają bezpośredni kontakt z onkologami /onkologia jest w tym samym budynku/i razem decydują ,co dalej z pacjentem.
Pamiętam ,kiedy odbierałam wynik ,lekarz powiedzial-jest dobrze ,teraz prosze sie stosowac do kontrolnych badan.
Tylko, ze te badania są jakie są , tzn.bardzo oszczędne . .
.Pulmonolog -mnie "nie chce"Onkolog?co może mi pomóc onkolog,jak nie miałam chemii?
Pozostaje chyba RTG,ktory małej zmiany nie wykryje.
I tu mam problem.

To sie wygadałam:))))
Pozdrawiam!
  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-28, 22:41   Temat: Standardy
RTG i TK klatki piersiowej, wg standardów, .powinny być wykonywane naprzemiennie co 3 miesiące. ... zawsze to czytam na forum.

Właśnie-takie są standardy i to mi nie daje też spokoju.Miałam kontrolną bronchoskopię 3 miesiące po operacji ,następne badanie za 8 miesięcy .

W szpitalu gdzie byłam operowana są jakieś inne, dziwne procedury. Nikt nawet nie wspomniał o kontrolnym TK czy RTG w pierwszym roku po operacji.

Nie wiem czy mam spokojnie czekać na badanie,czy prywatnie wykonywać prześwietlenia,bo boję sie ,że mogę coś przeoczyć i będzie za póżno.

Co o tym sądzicie?Co robić?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-11-28, 23:36 ]
Post scalony stąd. Jeśli masz pytania co do swojej choroby, leczenia - zadawaj je w swoim wątku.

  Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-08-14, 17:17   Temat: odpowiedz
Odpisałam na PW. :)
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group