1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 52
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-24, 16:29   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Notka na grob Rodzicow:

Dziekujemy ze nauczyliscie nas kochac,

za wspaniale chwile za plusk basenu i w Czechach zizek,

za milosc wieksza niz smierc i kosmos caly,

zahartowanie do walki w kazdej chwili Was uwielbiamy.

Za fale dunaju, paczki, lentylki, Sangrie, gilgotki i inne upominki.

Za czas, ktory nam daliscie, zycie, nadzieje, wiare za oczy kochajace i usta calujace.

Sercem calym Was kochamy, zawsze, w kazdej sekundzie pamietamy.

Tatusiu byles, jestes i bedziesz Mezczyzna naszego zycia. Byłeś dla nas ozdobą,

nieoszlifowanym diamentem cenniejszym niz zycie. Bohaterem dzielnie walczacym

humorem i miloscia zawsze sie dzielacym i duma nas przepelniajacym.

Mamuniu dziekujemy Bogu za Twa dobroc, trud,milosc. Dokad mielismy Ciebie bylo nam jak w niebie. Niedługo z Wami znów się ujrzymy, Wy juz tam jestescie

My jeszcze idziemy...

Love xxxx

Do zobaczenia wkrotce
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-07, 22:49   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Towarzysze niedoli,

Mam jedno pytanie, ktore mnie przesladuje mianowicie jak wczesniej pisalam moj Tata byl bardzo pobudzony przed smiercia, chcial chodzic, nie chcial sie polozyc itd. Pielegniarka podala mu 3 zastrzyki, ktore jak stwierdzila powoduja zwiotczenie misni itd. wtedy juz tylko lezal czasami ruszal rekami i jak sie do niego zbliazalam to na sile chcial sie podniesc, lapal mnie i sie podciagal wiec go podnosilam na kilkanasnie sekund i kladlam jak sie uspokajal. Ciekawa jestem jaki to byc srodek. Czy tata byl swiadomy? Nie mogl mowic oczy caly czas zamkniete jak to moj maz powiedzial ze chyba byl na auto pilocie. Jak uwazacie???Czy wiedzial co sie dzieje, ze umiera. Czy raczej mial halucynacje i sie podciagal bo mu sie cos wydawalo.
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-08, 23:51   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
7/10/12 to data smierci naszego Taty.
Dziekujemy bardzo za pomoc i fachowe porady. Bardzo nam pomogly przejsc przez ta ciezka droge. Czas ten byl trudny ale i piekny poniewaz bardzo zblizylismy sie do siebie jako rodzina.
Bardzo jestesmy dumni z naszego Taty przeszedl ta walke jak prawdziwy bohater.


PS
Chcialbym jeszcze uzyskac odpowiedz na nurtujace mnie pytania.

-Tata nie jadl przez ostatnie dni, nie mogl mowic, ale reagowal na nas.
Czy Tata mogl byc glodny?Nie byly podawane rowniez plyny, nie mogl powiedziec ze chce mu sie pic. Czy oby nie byl spragniony.

-Tata duzo machal rekami rzucal sie w sobote w nocy, chcial ugryscsobie reke. Czy to byly halucynacje czy tak bardzo cierpial. Tata byl na morfinie i uspokajaczach dozylnie jednak wogole nie spal. Byl ogromnie pobudzony.Czy to normalne.

- Pobudzenie rozpoczelo sie nagle w sobote, chodzenie sciaganie i zakladanie ubrania. Czy spowodowany jest ten niepokoj.

-Tata oddychal przez usta bardzo glosno bardzo trudno wszystko bulgotalo. Czy cierpial?

-Czy Tata moglbyc we dwoch swiatach. bo definitywnie slyszal nas bo reagowal i dawal sygnaly ale mam nadzieje ze nie byl swiadomy tego ze tak ciezko oddycha i tym co sie znim dzieje.

Bardzo prosze dajcie znac jak macie jakies wiadomosci na ten temat
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-05, 21:08   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
U nas tata ma zespol zyly gornej. Lekarz zmodyfikowal lekarstwa. Tata bierze wiecej morfiny.
2 razy tyle. Jest bardzo splatany. Bardzo sie o niego boimy

[ Dodano: 2012-10-05, 21:14 ]
czy mozna cos zrobic z tym zespolem zyly glownej w stanie mojego taty?
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-22, 00:11   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Ela czy to ma byc normalna biala kapusta?
Dzieki ze jestes
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-21, 22:30   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Dziekuje za odzew jestescie kochani. Tata od 4 miesiecy przyjmuje zaszczyki pragmin 500mg. Ma brzuch czarny od nakuwania. Wlasciwie to taki duzy siniak na caly brzuch. Dajemy zaszczyki w reke ale dzieje sie to samo. Czy mozna jakos temu zapobiec.
Co robic czy wciaz pakowac te zaszczyki.
Ma tez problemy z toaleta bierze Alex i syropy ale pomaga tylko lewatywa. Czy macie jakies sposoby ktore dzialaly na waszych bliskich podczas przechodzenia przez terapie.
Zauwazylam rowniez ze na rekach pojawiaja mu sie strupy ciezko gojace sie najpierw myslelismy ze zadrapal sie jednak wciaz wychodza nowe. Czy ktos sie z takim czyms spotkal. Bardzo prosze dajcie znac czy jest jakis sposob aby zlagodzic te dolegliwosci. Moze macie jakies indianskie domowe sposoby???
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-17, 18:02   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Ela opuchlizna jest straszna naokolo glowy, szyji. Byc moze sterydy nie wiem. Poza tym nie wesolo. Pojawily sie bole bokow, kregoslupa i brzucha. Tata ma ketanol i od dluzszego czasu bierze morfine ale wciaz go bardzo boli. Ciezko mu sie obraca z boku na bok. W srodkowej czesci kregoslupa z tylu wyszlo cos jakby opuchlizna lub maly garb cos takiego. Pojawily sie problemy z przelykaniem. Tata wciaz przelyka ale czasami pokarm jakby wracal.
Boje sie co bedzie dalej. Jedyne co dobrze pracuje to glowa. Krzyzowki moze rozwiazywac godzinami
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-05, 23:24   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Dobry wieczor,

Pytanie merytoryczne:

Tacie spuchla bardzo szyja, zwlaszcza w okolicy tarczycy zrobilo sie bardzo widoczne wole.
Zmienil sie rowniez na twarzy.
Lekarz z hospicjum podaje tylko przeciwbolowe i lekarstwa na odwodnienie bo mowi ze nic na to sie nie da poradzic.

Co to moze oznaczac?Czy ktos sie z takim czyms spotkal?
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-28, 22:17   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Dalej u nas bagnet na bron. Robimy co mozemy. Lekarz zauwazyl ze tata zmienia sie na twarzy. Ma bardzo smutne oczy. Niebieskie jak zawsze ale widac ze jest tym wszystkim maximalnie zmeczony. Wedlug lekarza jednak sytuacja jest w miare stabilna ale tata moze wejsc w druga faze choroby w kazdej chwili. Boje sie zeby nie cierpial. Czy w przypadku raka pluc czlowiek umiera duszac sie?
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-13, 22:17   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Drogie Kobitki,

U nas bez zmian. Tata ma apetyt dokuczaja mu tylko dusznosci i brak sily. Ciezkie to jest i dla nas i dla niego. Obecnie jest z moim bratem ja musialam wrocic na chwile do Londynu bo maz mi wysiadal. Tak to jest z facetami. Ale lece z powrotem na nastepny tydzien. Rozmawiam z Tata codziennie przez skypa. Moj brat rozpieszcza go jego dziewczyna Tacie gotuje smakolyki.
Jedyna rzecz jaka mnie bardzo martwi to od paru dni bardzo spuchnieta szyja a takze twarz.
Szyja w okolicy tarczycy jest ogromna no i twarz tez wyglada nie za dobrze. Poza tym plesniawki w okolicach koncikow ust takie biale plamy. Smarujemy nystatyna ale srednio pomaga nie chce sie goic. Czy spotkalyscie sie z czyms takim. Lekarz Taty jest na urlopie wiec zastanawiam sie czy to jest cos co wymaga niezwlocznej interwencji .... martwie sie.

Pozdrawiam dajcie znac jakbyscie wiedzialy cos odnosnie tej opuchlizny i co robic.
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-16, 21:32   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Hey dziewczyny dziekuje za odzew.
My wciaz walczymy. Sytuacja jest wciaz bez zmian. Tata jakby troszeczke sie zregenerowal ale wciaz jest slaby, dusznosci itd. Bylismy z nim u onkologa aby uzyskac druga opinie odnosnie zakonczenia leczenia przycynowego. Kazali zrobic tomografie ale nie spodziewac sie za wiele.
Apetyt mu dopisuje. Rozpiescilismy go z bratem. Czuje sie ok tylko te dusznosci z rana dokuczaja. Cieszymy sie kazdym dniem i staramy nie myslec o zlych rzeczach.

Pozdrawiamy Was jestescie kochane.
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-25, 23:38   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
U nas nowe objawy mianowicie tacie bardzo slabo chodzic, ma nogi jak z galaretyjak tylko z trudem stanie na nogach ma zawtoty glowy i musi usiasc poza tym nasilaja sie bardzo dusznosci. Problemy z oddawaniem moczu i zatwardzenia a takze dretwieja palce lewej reki.
O czym moga swiadczyc tego typy objawy. Apetyt mu dopisuje.
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-13, 21:51   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Korzystajac z chwili wolnego Ela pomyslalam ze dam Ci znac co u nas. Sytuacja narazie jest stabilna tzn. nie pogarsza sie. Tata je, jest bardzo slaby ale sam chodzi do toalety jak sie go podprowadzi. Ma troszeczke problemy z koncentracja mianowicie czasami nie wie ze jest w domu. Wraca bardzo czesto do lat dziecinstwa i do swoich rodzicow, ciotek miejsca gdzie sie urodzil byc moze troszke te problemy ze swiadomosciom powoduja leki. Martwi mnie ze rano czesto ma bardzo niska goraczke 35 / 2 pozatym zimne poty. Wieczorami natomiast oblewaja go gorace poty i goraczka leci do gory powyzej 38. Nie ma raczej bolow jednak doskwieraja mu dusznosci. Ze zmian boi sie zostawac sam. Chce zeby przy nim byc. Jezeli chodzi o swiadomosc choroby to dalej jest waleczny kazal sobie kupic bilet autobusowy na 6 miesiecy i czeka na poprawe. Jedyne co mu doskwiera to straszliwy brak sily no i te dusznosci. Ma slabe nogi czasami puchna. Jezeli chodzi o oddychanie to zechoci strasznie i zatyka go zwlaszcza rano. Czy mozna mu jakos ulzyc i pomoc przy dusznosciach? Czy te zimne poty to rzecz normalna przy tej okropnej chorobie?

[ Dodano: 2012-06-13, 21:53 ]
Aha i jeszcze wspomina o mroczkach przed oczami ze mu sie takie cos dziwne pojawia? Czy ktos sie z takim czyms spotkal?
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-29, 21:09   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Przetrawilismy.

Tata chce wciaz isc na tomografie pluc jakby niedowierzal diagnozie. Czuje sie ok. Nie ma pogorszenia dlatego chyba trudno mu to wszystko pojac.

Czy wciaz moze domagac sie tomografii chociaz zostal przeniesiony do opieki hospicyjnej?
Czy mam to zalatwic z lekarzem z hospicjum czy jego onkologiem? Bardzo prosze o wyjasnienie.

[ Dodano: 2012-05-29, 21:12 ]
I wreszcie tata spozywa posilki, lekarstw jest na morfinie w tabletkach...czuje sie w miare.

Czego teraz sie spodziewac jaka bedzie nastepna faza?
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-28, 00:00   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Dzieki Ela jutro zadzwonie do hospicjum i zapytam czy by mogli pomoc w ten sposob :?ale?: . Pozyjemy zobaczymy. Dam znac

[ Dodano: 2012-05-28, 22:14 ]
Ach coz to byl za dzien.

Zadzwonilam do hospicjum prosilam zeby lekarz przedstawil sie ze jest z poradni bolu. Nie przeszlo. Warunkiem przyjecia do opieki hospicyjnej bylo wyrazenie zgody przez Tate.
Zadzwonili do Taty. Biedny nie wiedzial o co chodzi. Nastepnie do brata jakos wybrnelismy z tego wszystkiego. Pani w hospicjum byla super, wszystko bylo dla niej takie proste, ogromnie pomogla, wiedziala co powiedziec Tacie, jak z nim rozmawiac. Lekarz zjawil sie jeszcze dzis. Zbadal Tate porozmawial z nim. Przedstwil wszystko od A do Z. Kawa na lawe. Brat wczesniej naswietlil sprawe Tacie wiec byl przygotowany. Tata podsumowal tylko jednym slowem "szkoda". Lekarz pomogl przejsc przez ta cala tragedie i spotkanie byl ponad godzine. I tak jest wieczor cisza. Wszyscy przetrawiaja wydarzenia. Walczylismy 3 lata najpierw pecherz potem pluca wlasciwie nie wiadomo co powiedziec cisza i tyle. Zobaczymy co jutro przyniesie.
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group