1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: CZy to kolejny rak? Proszę o pomoc jestem tu trzeci raz
spike40

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 19873

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-04-27, 06:24   Temat: CZy to kolejny rak? Proszę o pomoc jestem tu trzeci raz
Moje dziecko ma zapalenie płuc :-D Nigdy w życiu nie myślałam że zapalenie płuc u dziecka wywoła tyle radości. Kornel ma powiększone węzły chłonne szyi. Pan doktor powiedział że nie doszukiwałby się innych źródeł, ale dla pewności zlecił jeszcze usg jamy brzusznej i inne badania krwi by wyjaśnić bóle kości. Zapalenie wyszło na rtg które odebrałam przed samą wizytą. Może wyszłam na matkę histeryczkę, ale się tego nie wstydzę jeśli chodzi i zdrowie moich dzieci. Daj Boże wszystkim czekającym na diagnozę by okazywała się tym "niczym" jak u mojego syna.
Dziękuję wszystkim że kolejny raz wysłuchaliście mnie na tym forum i poświęciliście swój czas by wyczytać to co napisałam
  Temat: CZy to kolejny rak? Proszę o pomoc jestem tu trzeci raz
spike40

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 19873

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-04-26, 10:45   Temat: CZy to kolejny rak? Proszę o pomoc jestem tu trzeci raz
Dzięki bardzo Moderatorowi za usunięcie danych osobowych

[ Dodano: 2013-04-26, 11:20 ]
może ktoś z Was ma namiary na dobrego hematologa dziecięcego w Warszawie? Chcę iść już może się uda prywatnie w weekend zaraz potem jest tyle dni wolnego!!

[ Dodano: 2013-04-26, 11:33 ]
Znalazłam hematologa Artura Gadomskiego w Warszawie ktoś go zna? Dziś może nas przyjąć.
  Temat: CZy to kolejny rak? Proszę o pomoc jestem tu trzeci raz
spike40

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 19873

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-04-26, 09:52   Temat: CZy to kolejny rak? Proszę o pomoc jestem tu trzeci raz
właśnie teraz zorientowałam się ze ich nie usunęłam a nie wiem jak zrobić to teraz
  Temat: CZy to kolejny rak? Proszę o pomoc jestem tu trzeci raz
spike40

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 19873

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-04-26, 09:43   Temat: CZy to kolejny rak? Proszę o pomoc jestem tu trzeci raz
Poprawiam się, zeskanowałam wyniki badań z listopada 2012 z wtorku

[ Dodano: 2013-04-26, 09:44 ]
i ostatni nie wiem czy robię to dobrze







  Temat: CZy to kolejny rak? Proszę o pomoc jestem tu trzeci raz
spike40

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 19873

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-04-25, 19:45   Temat: CZy to kolejny rak? Proszę o pomoc jestem tu trzeci raz
witam, stroniłam bardzo od tego forum - jeszcze nie pogodziłam śmiercią mamy chorej na raka (choroba opisana w nowotworach płuc) Mama zmarła w 2011 roku w kwietniu rok po niej w maju 2012 zmarł mój ojciec na raka trzustki.Bardzo mi to forum pomogło. Wasza fachowość wspaniałe podejście i cierpliwość zawsze były na najwyższym poziomie. Nie byłam w stanie zaglądać tu po śmierci rodziców i pewnie nadal bym nie była gdyby nie wielka niewiadoma ze stanem zdrowia mojego 5,5 rocznego syna. Może to moje przewrażliwienie ale bardzo chciałabym waszej porady co mam dalej robić i gdzie się udać.
Kornel ma 5,5 roku urodził się w październiku 2007 r Od urodzenia nie było żadnych problemów zdrowotnych na przełomie sierpnia i września tamtego roku Kornel zaczął narzekać na bóle stawów, kości, miewał temperatury wysokie po których nie było żadnych innych objawów, nagle pojawiały się bóle np ucha, gardła kaszel i tak jak szybko się pojawiały tak zaraz znikały by pokazywały się kolejne. Żadne z tych rzeczy nie wymagały antybiotyków tak mówili lekarze. Bóle nóg były tłumaczone jako bóle wzrostowe. Bóle umiejscawiały się w różnych miejscach jak pisałam w stawach np kostkach, biodrach lub kościach długich. Czas występowania był różny raz w nocy raz rano raz w ciągu dnia. Intensywność i skala bólu była różna w skali 1-10 raz 3 raz 7 raz 10 z krzykami. W listopadzie mały dostał znowu wys temperatury potem był spokój przez kilka dni a potem bardzo powiększony węzeł chłonny szyi a następnie bardzo delikatna wysypka. Kornelowi postawiono diagnozę szkarlatyna - dostał antybiotyk na 10 dni jednak skóra nie schodziła mu z rąk ani z nóg. Po szkarlatynie kornel dostał zlecenie na wykonanie morfologii. Wyniki:
data 28.11.2012
Leukocyty 10,3 tys/ul
Erytrocyty 4,6 mln/ul
hemoglobina 12,5 g/dl
hematokryt 37 %
MCV 80 fl
MCH 27 pg
MCHC 34,2 g/dl
Płytki krwi 322 tys/ul
RDW-CV 13,1 %
PDW 10,8 fl
MPV 9,8 fl
P-LCR 23,0 %
Neutrofile 1,93 tys/ul
Limfocyty 7,16 tys /ul
Monocyty 0,88 tys/ul
Eozynofile 0,26 tys/ul
Bazofile 0,0 tys/ul
Neutrofile 18,8 %
Limfocyty 69,6 %
Monocyty 8,6 %
Eozynofile 2,5 %
Bazofile 0,3 %

Laboratorium wykonało dodatkowo rozmaz krwi
gran. segmentowane 23 %
gran. kwasochłonne 2 %
Limfocyty 69 %
Monocyty 6
CRP 0,02

pokazałam \pani doktor wyniki powiedziała że wartości które są za wysokie względem normy albo za niskie są wynikiem infekcji.

Mijały kolejne tygodnie a my kolejne bóle syna traktowaliśmy jako wzrostowe
Jednak gdy doszły kolejne inne dolegliwości typu straszne pocenie się w nocy - mokra poduszka i konieczność zmiany pidżamy w nocy oraz ogólne osłabienie dziecka brak chęci do zabawy, szybkie męczenie się, senność zaczęliśmy się niepokoić. W poniedziałek poszłam do lekarza ze wszystkimi objawami, lekarz zbadał małego nie stwierdził opuchlizn wokół stawów i dał zlecenie na rozszerzone badania. Dziś otrzymałam wyniki badań\;

Morfologia krwi obwodowej:
Leukocyty 6,9tys/ul
Erytrocyty 4,56 mln/ul
Hemoglbina 13,0 g/dl
hematokryt 36,8 %
MCV 80,7 fl
MCH 28,5 pg
Płytki krwi 261 tys/ul
Rozmaz manualnie
Pałeczkowate 1 %
Segmentowane 18 %
limfocyty 77 %
Monocyty 3
komórki niezróżnicowane 1
OB 11

Mocz analiza:
kolor moczu żółty
ciężar wł 1,020
ph 6
Białko nb
glukoza nb
urobilinogen w normie
bilirubina nb
ciała ketonowe nb
osad moczu -
Nabłonki płaskie nieliczne w prep
krwinki białe 2-4wpw

LDH (ICD-9; K33) 279

RF(ICD-9 K21) 7,90 IU/ml

wapń całkowity 2,22
magnez 0,89
CRP 0,09
ASO 128


Prześwietlenie klatki piersiowej odbieram w poniedziałek.
Lekarz powiedział ze to może znaczyć wszystko i nic i że powinnam się udać do hematologa.
Co oznacza komórki niezróżnicowane 1???? A dlaczego limfocyty rosną? i co to jest podwyższone LDH??? Bardzo proszę o podpowiedź gdzie się udać i jakie badania robić co oznaczają te wartości?
Tak bardzo chciałabym by to było to nic
Z góry dziękuję za odpowiedź choć myślę - mam nadzieję ze to
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group