1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki z przerzutami
sylam5

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41656

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-27, 08:46   Temat: Rak trzustki z przerzutami
paula1509,
Tak mi przykro, przyjmij wyrazy współczucia.
przytulam...
  Temat: Rak trzustki z przerzutami
sylam5

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41656

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-10-08, 14:23   Temat: Rak trzustki z przerzutami
Tak mi przykro, wiem co czujesz...Ta bezrabność jest wykańczająca :cry:
Życzę Ci dużo siły.
przytulam...
  Temat: Rak trzustki z przerzutami
sylam5

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41656

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-17, 14:44   Temat: Rak trzustki z przerzutami
Pytam bo też jesteśmy obciążone z obu stron(mam dwie siostry) tyle ,że u mamy nie zostało znalezione ognisko pierwotne a tato chorował na jelito grube. Siostry podczas wizyt u lekarzy mówiły o obciążeniu ale żaden lekarz nie mówił o badaniach genetycznych tylko o przesiewowych. Może się nie kwalifikujemy jeśli rodzice zmarli na różne typy nowotworów...?

A jak Tato? Jak się czuje?
  Temat: Rak trzustki z przerzutami
sylam5

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41656

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-16, 20:29   Temat: Rak trzustki z przerzutami
Witaj. Jak załatwiłaś badania genetyczne? Jakie trzeba spełniać warunki,żeby się zakwalifikować do tych badań? Ja wysyłałam ankiety do CO ale wcale się nie odezwali. Wybieram się do poradni genetycznej ale jakoś wciąż brak czasu...
  Temat: Rak trzustki z przerzutami
sylam5

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41656

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-06, 22:37   Temat: Rak trzustki z przerzutami
Tak,napewno się domyśla. Kiedy zachorowała mamuś( przerzuty do mózgu z nieznanego guza pierwotnego) poprosiliśmy lekarza żeby powiedział mamie o chorobie. Nie wiem dokładnie co powiedział ale prosiliśmy by nie mówił od razu ,że nowotwór itd. tylko ,że ma zmiany w głowie. W domu nigdy nie mówiliśmy"rak" tylko "choroba". Oczywiście mamuś po wizycie w CO wiedziała ale jakoś unikaliśmy tego tematu. Z tatą było inaczej. Kiedy znalazł się w szpitalu i robili mu szereg badań sam do mnie powiedział,że on pewnie ma to co mamuś. Po mojej rozmowie z lekarzem wiedziałam,że tato nie da się oszukać i powiedziałam mu jak sprawa wygląda, że jest guz w jelicie,że ma też chorą wątrobę i że będziemy walczyć. Serce mi pękało ale musiałam powiedzieć. Doskonale cie rozumiem, wiem ,że się boisz ale lekarz napewno wytłumaczy to wszystko delikatnie. Napewno trochę zależy od pacjęta bo wiem jak było u nas, tato chciał wiedzieć wszystko, pytał... mamuś nie pytała, do końca żyła dniem dzisiejszym...
  Temat: Rak trzustki z przerzutami
sylam5

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41656

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-06, 13:34   Temat: Rak trzustki z przerzutami
Witaj.
Prawdopodobnie leki przeciwbólowe i zatrucie organizmu są przyczyną takiego zachowania Taty. Mój tato też był nerwowy strasznie,tracił poczucie czasu, czasem w rozmowie się gubił.
Nie umiem odpowiedzieć czy mogą to być przerzuty...Ból może mieć różne przyczyny, mój tato kiedy był już bardzo słaby dostał taki przykurcz w szyi ,że ani maście ani masaże nie pomagały. Czuł się tak jakby złapał przewiewu.

Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group