1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięsak Ewinga- Moja historia.
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 74161

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-06-06, 10:11   Temat: Mięsak Ewinga- Moja historia.
Jednak zycie jest cholernie niesprawiedliwe. Smutno.

Do zobaczenia, Angel.
  Temat: Mięsak Ewinga- Moja historia.
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 74161

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-06-10, 20:45   Temat: Mięsak Ewinga- Moja historia.
ciagle czytam i ciagle trzymam kciuki!
  Temat: Mięsak Ewinga- Moja historia.
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 74161

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-01-30, 16:11   Temat: Mięsak Ewinga- Moja historia.
Angel,

to mozlwie z nerwobolami. Dosc czesto neuropatia pojawia sie w trakcie chemioterapii i jako jedne z tw. skutwko odleglych chemii.
  Temat: Mięsak Ewinga- Moja historia.
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 74161

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-01-27, 23:32   Temat: Mięsak Ewinga- Moja historia.
Czesc Angel,

bardzo Ci kibicuje. Majac prawie 20 lat mialem swoja pierwsza operacje rowniez w SPSK 4 w Lublinie, ktora zapoczatkowala cala moja przygode z onkologia.

Moje pytanie:

czy w wyniku PET jest napisane ''radiologicznie podejrzane'' czy ''NIEpodejrzane''? Czasami przepisujac czlowiek moze zrobic nieswiadomie blad, ktory w czytaniu (i znaczeniu) zmienia wszystko.

Jesli ''podejrzane'', to te zmiany w plucach sa na tyle male, ze lekarz opisujacy sam ma problem z jednoznacznym okresleniem tych zmian - a moga to byc rowniez guzki pozapalne, niemniej u pacjenta z wywiadem onkologicznym trzeba byc bardzo czujnym, co lekarz radiolog sugeruje piszac, aby kontrolowac te zmiany (badanie kontrolne TK za 6-8 tyg).

Jezeli chodzi o scyntygrafie - ta wykazuje kazde zmiany, nawet te nienowotworowe.

Na skierowaniu na PET napisano ''nowotwor zlosliwy tkanek miekkich i lacznych'', bo miesaki do nich wlasnie naleza. Jak sama wiesz, na skierowaniu na kazde badanie obrazowe musi byc wpisane, co jest tzw. procesem zasadniczym.

Bede Cie czytal na biezaco.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group