1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o pomoc w anazlizie wynikow TK
uoni

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4081

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-18, 15:28   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Witam. Marzena napisała "A nie zaproponował bronchoskopii, żeby pobrać materiał do badań i stwierdzić badaniem hist.pat. czy to rak, czy nie rak, tylko od razu operacja?"
Prawie pięć lat temu 30 grudnia 2011r. zdiagnozowano u mnie guzowate zacienienie w górnym płacie płuca lewego. Na szczęście trafiłem na dobrego pulmologa, który nie opowiadał takich rzeczy jak niektórzy na forum. Po konsultacji z torakochirurgiem dostałem propozycję operacji. Nie bawiono się w żadne PET-y, bronchoskopia nie wykazała komórek rakowych. Po prostu lekarze powiedzieli że jeżeli jest guz to należy go jak najwcześniej wyciąć, a podczas operacji będzie szybka histopatologia i wtedy decyzja czy usuwamy cały płat czy tylko guza.
Niestety był rak płaskonabłonkowy, o stopniu złośliwości G3. Radzę Ci Beato jeśli tylko lekarze proponują operację to jest szczęście w nieszczęściu i trzeba wykorzystać szansę.
Operacja oczywiście jest ciężka, ale ja po operacji która była 13 lutego 2012 i chemioterapii uzupełniającej wróciłem 1 października do pracy. Obecnie biegam i jeżdżę na rowerze( tego roku mam przejechane 3700 km. i mam zamiar dociągnąć do 4 tys.), jeżdżę na nartach. Jeśli chcesz poczytać więcej na temat mojej choroby po córka pod nickiem Smutasek udzielała się na tym forum. Pozdrawiam i życzę mamie dużo zdrowie i udanej operacji.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group