1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy z komponentami przedinwazyjnymi
urania

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 9922

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-10-18, 20:48   Temat: Rak piersi przewodowy z komponentami przedinwazyjnymi
Joasia1 napisał/a:


Zalecenia komisji onkologicznej do dalszego mojego leczenia to Hormonoterapia. Chemioterapia i radioterapia nie są wskazane, nie ma takiej potrzeby….
(...)

Zaproponowane leczenie uważam za właściwe.

Joasia1 napisał/a:


5.zalecenia PUO str. 124 (dotyczące braku przeciwwskazania do leczenia oszczędzającego dla wielkości guza ponad 3 cm) nie są aktualizowane od 2 lat ….


Korzystam z innej wersji wytycznych PUO, zgodnie z nimi:

Cytat:
Obecnie leczenie oszczędzające podejmuje się także u chorych z guzem piersi o wyjściowym wymiarze przekraczającym 3 cm. Warunkiem zastosowania leczenia oszczędzającego u tych chorych jest uzyskanie remisji guza pod wpływem wstępnej chemioterapii lub hormonoterapii Przed rozpoczęciem wstępnego leczenia systemowego należy wykonać oznaczenie guza pierwotnego (tatuaż skóry lub metalowy znacznik wszczepiony w jego okolicę) w ułożeniu identycznym jak w czasie operacji. Jeśli pod wpływem wstępnego leczenia nie uzyskuje się odpowiedzi lub jest ona niewielka, konieczne jest wykonanie amputacji piersi. Leczenie oszczędzające poprzedzone wstępnym leczeniem systemowym można prowadzić jedynie w specjalistycznych ośrodkach.


i

Cytat:
Jednak obecnie u chorych bez klinicznych cech zajęcia przerzutami pachowych węzłów chłonnych limfadenektomię pachową należy zastępować procedurą biopsji węzła wartowniczego związaną z mniejszym ryzykiem powikłań pooperacyjnych. Informację o możliwości wykonania biopsji węzła wartowniczego należy przekazać każdej chorej kwalifikującej się do tego zabiegu.
Warunkami zastosowania biopsji wartowniczego węzła chłonnego zamiast wycięcia #8722;
złów chłonnych piętra I i II są:
— klinicznie wolne od przerzutów węzły chłonne pachy (cecha N0);
— odpowiednie doświadczenie chirurgiczne w wykonywaniu biopsji wartowniczego węzła chłonnego (przynajmniej 100 udanych biopsji).


Źródło:
http://www.onkologia.zalecenia.med.pl/
  Temat: Rak piersi przewodowy z komponentami przedinwazyjnymi
urania

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 9922

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-09, 17:11   Temat: Rak piersi przewodowy z komponentami przedinwazyjnymi
Joasia1 napisał/a:

Razem z wynikami otrzymałam skierowania na:

1) do poradni genetycznej na wykonanie testu BRCA1. Czy dobrze byłoby wykonać również test BRCA2, czy to nie ma znaczenia(siostra mojej babcie w lini żeńskiej miała równiez raka piersi). Czy test trzeba wykonac prze operacją lub chemioterapią ?


2) skierowanie na limfoscyntygrafię przed badaniem węzła wartowniczego. Przeczytałam, że wykonuje się ją 1 dzień przed operacją ?


ad.1
To może wskazywać , że jest brana pod uwagę możliwość wdrożenia systemowego leczenia wstępnego z użyciem pochodnych platyny. Dlatego stan BRCA 1 do określenia przed chemioterapią, informacja o BRCA 2 zbędna.


ad.2
Limfoscyntygrafię wykonywałam dzień przed operacją.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group