1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
zufed

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 28135

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-11-09, 18:15   Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
anetajob napisał/a:
Niestety stres jest bardzo silny....Ale skoro lekarze, którzy zajmują się węzłami na co dzień nie widzą nic złego no to przestaję się czepiać bo wiedzą co mówią :)
A teraz idę walczyć z lękami :)
Dużo zdrówka dla wszystkich :)
PAPA!!


Anetko i tak trzymaj. Walcz ze swoimi "demonami" i głowa do góry :)

pozdrawiam ciepło

zuza
  Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
zufed

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 28135

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-11-08, 18:16   Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
anetajob, spokojnie. Byłąś u kilku lekarzy (onkologa i hematologa również) i zgodnie stwierdzili, że nie masz się czym martwić.

Nie wmawiaj sobie na siłę, że coś jest nie tak, bo to nie ma sensu. Tracisz siły na zamartwianie się, zamiast spożytkować je na coś pozytywnego.

Potami się nie przyjmuj, każdy z nas się czasem poci. Może to być związane również z wahaniami hormonów w naszym ciele.


Głowa do góry. :)



pozdrawiam

zuza
  Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
zufed

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 28135

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-31, 16:21   Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
anetajob, strasznie się cieszę, że nasze przypuszczenia potwierdziły się,.

Tera zrób tak jak radzili lekarze, czyli za jakiś czas powtórz morfologię i USG węzłów (dla wszelkiej pewności) a w tym czasie odpocznij po ostatnich stresach i ciesz się swoim maleństwem. :)

Spróbuj się wyciszyć i cieszyć wynikami. Zafunduj sobie jakąś drobna przyjemność w nagrodę. ;)

pozdrawiam serdecznie

zuza
  Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
zufed

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 28135

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-28, 19:47   Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
anetajob, doskonale Cię rozumiemy, że się martwisz.

Biopsja tak jak pisał lekarz, najprawdopodobniej asekuracyjnie (choć lepiej jest pobrać cały węzeł do badania, bo biopsja może dać wynik fałszywie ujemny).

Zrób te wymazy i zobaczymy.

Trzymaj się ciepło

zuza
  Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
zufed

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 28135

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-27, 15:11   Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
anetajob, tak, zgadza się, radiolog opisał je jako odczynowe (co napisałam Ci w pierwszym poście).

Zrób tak jak mówi lekarz i zobaczymy.
  Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
zufed

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 28135

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-26, 18:09   Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
anetajob, czy kiedy wyszła Ci toksoplazmoza, przeszłaś leczenie antybiotykami?

Miałaś robiony wymaz z gardła? Być może jesteś "szczęśliwym posiadaczem" jakiejś bakterii, która powoduje częste, nawracające zakażenia górnego odcinka dróg oddechowych i stąd też te powiększone węzły.


anetajob napisał/a:
Chodzę z tymi węzłami już 5 lat i myślę sobie ,że gdyby było to coś poważnego to już miałabym jakieś objawy np zmieniona morfologia czy zmiany w usg brzucha czy klatki piersiowej??


Myślę, że jeśli byłabyś chora na przykład na ziarnicę, to po takim okresie czasu były by zmiany jakies w klatce piersiowej.
Poza tym, piszesz, że Twoje węzły raz są większe, raz mniejsze - w przypadku węzłów onkologicznych, albo byłyby jednego rozmiaru, albo tylko rosły.

A co zaproponował Twój lekarz?

Z mojej strony radziłabym zrobić ten wymaz.

pozdrawiam ciepło

zuza
  Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
zufed

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 28135

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-24, 20:24   Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
anetajob napisał/a:
dlatego ponownie po 5 latach zwróciłam uwagę na węzły.


Bo nie wiem czy dobrze rozumiem, masz te węzły powiększone do 5 lat, czy po 5 latach znów się powiększyły?

anetajob napisał/a:
Czy jest się czym martwić? Prawdę mówiąc jestem rozdygotana i nie śpię juz druga noc bo się naczytałam.


Myślę, że nie, ale polecałabym udać się z tym wynikiem do swojego lekarza pierwszego kontaktu, który zbada Cię jeszcze (co jak wiadomo przez internet jest nie możliwe, poza tym lekarzem nie jestem) i ewentualnie zleci dalsze badania jeśli będą potrzebne.

I dobra rada, zrezygnuj narazie z wyczytywania internetu, bo tylko będziesz się nie potrzebnie stresować.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
zufed

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 28135

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-23, 21:38   Temat: Powiekszone węzły chłonne szyi.Proszę o pomoc!
anetajob, lekarz we wnioskach po badaniu USG napisał, że są to węzły odczynowe.

Kiedy miałaś ropień na tych 2 zębach?


anetajob napisał/a:
Martwi mnie tez wzrost limfocytów i monocytów przy spadku neutrofili.


Odstępstwa od normy są tak nie wielkie, że nie martwiłabym się tym wcale.

Na jakie nowotwory cierpieli Twoi bliscy?
Czy odczuwasz jakieś dolegliwości?


pozdrawiam

zuza
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group