1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gruczolakorak- a chemia
Autor Wiadomość
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #181  Wysłany: 2012-01-23, 10:49  


mariolab napisał/a:
czy to możliwe że przedtem znosił chemie dobrze a teraz dopiero czuje się gorzej?

Tak, jak najbardziej. Chemia kumuluje się w organizmie i często objawy po niej pojawiają się dopiero po kilku seriach.
_________________
 
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #182  Wysłany: 2012-01-23, 14:06  


Czy można w jednym dniu wykonać TK klatki piersiowej i TK jamy brzusznej? W dwóch szpitalach mówią nam inaczej. I dlaczego dają jako podstawowe badanie w kierunku przerzutów USG lub TK brzucha a nie głowy? Tam pierwsze atakuje? Jak brzuch ok. to znaczy że głowa też?
_________________
mm
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #183  Wysłany: 2012-01-23, 14:28  


mariolab napisał/a:
Czy można w jednym dniu wykonać TK klatki piersiowej i TK jamy brzusznej?

Można za jednym zamachem zeskanować po prostu większą powierzchnię ciała - klatkę i jamę brzuszną.

mariolab napisał/a:
I dlaczego dają jako podstawowe badanie w kierunku przerzutów USG lub TK brzucha a nie głowy?

Badanie pod kątem przerzutów do mózgu wykonuje się wówczas, kiedy są ku temu wskazania - niepokojące objawy, typowe dla przerzutów do mózgu.

mariolab napisał/a:
Jak brzuch ok. to znaczy że głowa też?

Niestety niekoniecznie.
_________________
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #184  Wysłany: 2012-01-23, 14:36  


dzięki, właśnie tak myślałam że tak jest, ale ci ludzie mnie doprowadzają nie powiem do czego. lekarz napisał PILNE !!! i termin połowa lutego, to nie oni na marzec 15. potem podpis nie czytelny lekarza. potem nie da się w jeden dzień wszystkiego, potem skierowanie napisane TK klatki piersowej + jamy brzusznej, to źle lekarz napisał to ma być an dwóch oddzielnych. dzwonie do innego szpital oni wszystko ok. zgubieć idzie. tylko jeżeli tata bierze chemię (a to też możebyć powodem bólu głwoy) to jak można stwierdzić że jest coś nie tak. wiem że są przyrzuty do mózgu, i jak tata mówi ze boli go głowa to już ogarnie mnie panika

[ Dodano: 2012-01-23, 14:39 ]
znaczy nie uważam ze tata ma przerzuty w mózgu, źle napisałam, chodziło o to że wiem że ten rak daje przerzuty do mózgu

[ Dodano: 2012-01-23, 15:00 ]
np pisze że poranne bóle głowy mogą być sygnałem. jak pytam tatę to właśnie mówi że rano go boli, i że już od dawna tam ma. moja mamę też rano głowa boli. kurka mogłam poprosić jeszcze o tk głowy.
_________________
mm
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #185  Wysłany: 2012-01-23, 16:46  


Nie popadajmy od razu w paranoję - nie każdy ból głowy oznacza nieodwołalnie przerzut do mózgu.
_________________
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #186  Wysłany: 2012-01-23, 18:37  


Pani w szpiytalu powiedziała że dlatego chce robić TK jakmy brzusznej oddzielnie bo na tk brzucha trzeba wypić kontrast a na TK klatki dają dożylnie i ze to strasznie toksyczne jest. ze w jednym dniu to nie bardzo. że raz na jakiś czas w ogóle robi sie tk. już sama nie wiem. czy samo usg by nie wystarczyło. rzeczywiście to tak strasznie szkodliwe ? to Pani mówiła to z takim przekonaniem
_________________
mm
 
homer366 


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 183
Pomógł: 28 razy

 #187  Wysłany: 2012-01-23, 18:52  


Jak pani ???
Nie wiem w czym problem ? Miałem robione niedawno TK klatki piersiowej i jamy brzusznej z kontrastem dożylnym i nie było problemu ! Kontrast jest szkodliwy i trzeba do jak najszybcieja wypłukać z organizmu (chodzi głownie o nerki ) i to dlatego trzeba dużo pić przed i po badaniu (ja dodawłem do wody kilka pastylek ACC.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #188  Wysłany: 2012-01-23, 18:53  


Przy TK jamy brzusznej kontrast może być podany doustnie, dożylnie bądź we wlewie doodbytniczym.
_________________
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #189  Wysłany: 2012-01-23, 19:17  


czyli może mieć jeden kontrast dożylny dla tk klatki i jamy brzusznej? pani pielęgniarka, chodzi o to że w właśnie do tego szpitala mamy 10 minut do tego drugiego ( gdzie nie robią problemów musimy jechać godzinę) . byłam tam jeszcze uprosić ich żeby zrobili to tk ale ta pielęgniarska kazała mi iść do kierownika oddziału żeby termin dać normalny a nie na marzec i że ja chyba zwariowałam że tata będzie musiał mieć kontrast dożylnie po czym będzie musiał wypić jeszcze jeden kontrast na tk żołądka. i jak ja to sobie wyobrażam, że takie to szkodliwe a on ma to wpić i do żył mu dadzą. i w ogóle to powinno być tak że powinny być dwa skierowania, a nie że lekarz napisał na skierowaniu tk klatki+ brzuch. Mówię wam zwariowac idzie
_________________
mm
 
homer366 


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 183
Pomógł: 28 razy

 #190  Wysłany: 2012-01-23, 19:36  


mariolab,
Można !:) hm ??? to widocznie jakaś bardzo mądra pani pielęgniarka .Jak widać mądrzejsza od lekarza ::)
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #191  Wysłany: 2012-01-23, 19:43  


dzięki, :) nie mogę znaleźć Twojego wątku choroby, też rakpłuc

[ Dodano: 2012-01-24, 09:46 ]
Co jest bardziej wyniszczające dla organizmu chemio czy radioterapia ?
_________________
mm
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #192  Wysłany: 2012-01-24, 21:08  


mariolab napisał/a:
Co jest bardziej wyniszczające dla organizmu chemio czy radioterapia ?

Moim zdaniem chemioterapia jest bardziej toksyczna od radioterapii.
Radioterapia szybciej daje efekty niż chemioterapia, nie ma też tak długiej listy skutków ubocznych.
Jednak zastosowanie tych metod jest zależne od wielu czynników.
Nie w każdym przypadku można zastosować chemioterapię, tak jak w nie każdym radioterapie.
Inne dawki stosuje się w leczeniu objawowym, a inne w leczeniu radykalnym.

To tak w skrócie.
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #193  Wysłany: 2012-01-24, 21:48  


mariolab napisał/a:
Co jest bardziej wyniszczające dla organizmu chemio czy radioterapia ?

Nie da się tego tak prosto stwierdzić - jedni pacjenci bardzo dobrze znoszą chemioterapię, a radioterapię dużo gorzej. Inni - odwrotnie.
Radioterapia ma być może więcej późnych skutków ubocznych niż chemioterapia, niemniej czy wystąpią one i w jakim nasileniu - tego nie da się wywróżyć.
_________________
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #194  Wysłany: 2012-01-25, 19:45  


Mariolko, z moich doświadczeń wynika, że najważniejszą osobą w firmie zawsze jest cieć,dlatego nie sugeruj się opinią pielęgniarki czy technika, nie odmawiam im wiedzy czy fachowości, ale trudno uznać ich za autorytety absolutne.
Kolejne doświadczenia uczą że w pielęgniarskich fartuchach kieszenie są specjalnie przygotowane dla co najbardziej zdesperowanych pacjentów.
Dlatego apeluję o spokój i rozsądek, są naprawdę niezbędne przy leczeniu każdej choroby, a w przypadku raka szczególnie.
Dlatego nie sugeruj się odległością od domu szpitala czy przychodni wybieraj zawsze takie ośrodki, które mają swoją renomę, znani są ze swojej fachowości i podejściu do pacjenta.
Oczywiste jest, że od każdej reguły są wyjątki, ale od rozsądku nikogo jeszcze głowa nie rozbolała.
Wiem że trudno jest o spokój i rozsądek w momencie kiedy targa nami strach i niepokój... ale pamiętaj, że masz wiele do stracenia i tak samo wiele możesz zyskać dzięki opanowaniu.
Życzę naprawdę wszystkiego naj... Trzymam kciuki za Twoich Rodziców i za Ciebie również.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
romek
 
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #195  Wysłany: 2012-01-26, 18:26  


czy jeżeli tata wpił wczoraj alkohol to nie powinien mieć chemii w sobotę?
_________________
mm
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group