1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nienasieniak - złożony guz embrionalny jądra
Autor Wiadomość
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #16  Wysłany: 2011-02-02, 19:45  


Dla ciekawostki dodam, że teoretycznie utkanie yolk sac tumor produkujące w 100% AFP, w przypadku dwóch ognisk resekowanych z płuca u chorego nie stwierdzono podwyższonych wartości tego markera. Jest to tym bardziej zaskakujące, że usunięte zmiany patolog opisał jako "żywe" a chory został skierowany na chemioterapię II linii.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
marek26da 


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 11

 #17  Wysłany: 2011-02-02, 20:46  


Dzięki wszystkim za odpowiedz. Powiem szczerze że bardzo się uspokoiłem czytając przedostatniego posta o tym że ból węzła po lewej stronie jest związany z gojeniem się rany. Byłem pewien że na 100% jest to wynikiem przerzutu (ja głupi) i sam się nakręcałem myśląc codziennie o tym. W każdym razie dzięki za odpowiedzi, nawet nie wiecie ile dla mnie znaczy taka pomoc - praktycznie od ręki. Dzięki.
Jutro mam wizytę u onkologa, tak więc odezwę się czego nowego się dowiedziałem (ale praktycznie wszystko już wiem od Was).
Dzięki i pozdrawiam
 
marek26da 


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 11

 #18  Wysłany: 2011-02-05, 12:12  


Witam,
Ja już po wizycie u onkologa. Dostałem skierowanie na TK z dopiskiem PILNE więc Tomografię mam na 11lutego. Onkolog powiedział mi tylko że po wynikach TK będziemy coś wiedzieć. Dodatkowo dostałem skierowanie do poradnii genetycznej, aby się dowiedzieć czy nowotwór jądra nie ma wpływu na rozwój płodu. Dostałem również skierowanie do urologa ponieważ wg, niego moja rana moszny wygląda paskudnie ;/
W każdym razie czekam teraz z niecierpliwością na tomografię... I zobaczymy co będzie...
Pozdrawiam
 
seba 


Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 93
Pomógł: 7 razy

 #19  Wysłany: 2011-02-07, 19:32  


Pozdrawiam, trzymamkciuki!
 
marek26da 


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 11

 #20  Wysłany: 2011-02-24, 18:27  


Witam,
Długo nie pisałem, bo czekałem na wyniki TK. Ile zjadłem przez to nerwów to tylko ja wiem ;/ ale już są. Oto one:

Płuca bez zmian miąższowatych.
Jamy opłucnowe wolne od płynu.
Powiększenia węzłów śródpiersiowych nie uwidoczniono.

Stan po orchidektomii prawostronnej. W loży powrózka nasiennego otorbiona, wydłużona przestrzeń płynowa schodząca do moszny z ulegającą wzmocnieniu kontrastowego ścianą śr. dok. - zmiana najprawdopodobniej pooperacyjna (krwiak przewlekły?) Brak danych o terminie zabiegu. Wskazana ocena kliniczna ew. sonograficzna.
Mniejsza przestrzeń płynowa o podobnym charakterze ok 18x8mm w górnej części blizny pooperacyjnej.

Wątroba bez zmian ogniskowych.
Obraz TK pęcherzyka, trzustki, śledziony, obu nerek i nadnerczy i struktury miednicy mniejszej bez widocznej patologii.
Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych w przestrzeni zaotrzewnej i pasmach biodrowych. Drobne nie budzące niepokoju onkologicznego węzły chłonne w pachwinach.

Drobna zmiana sklerotyczna śr. ok 4mm w talerzu lewej kości biodrowej - najprawdopodobniej wyspa kostna. Innych kostnych ognisk nie uwidoczniono.

I to na tyle. Wynika z tego że nie ma żadnych przerzutów?!?! Co myślicie o tym TK? I co to ta wyspa kostna? I najważniejsze , CO DALEJ? Chemia? Czy obserwacja?
Czekam na jakiś komentarz. Pozdrawiam i dzięki za pomoc. Wielkie dzięki.
 
marek26da 


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 11

 #21  Wysłany: 2011-03-01, 16:58  


Witam,
Byłem dziś u lekarza, przerzucili mnie do jakiegoś innego bo moja poprzednia Pani doktor miała za dużo pacjentów ;/
Otóż mój nowy Pan doktor najpierw po samym wyniku tomografii (nie znając mojego przypadku) stwierdził że teraz tylko obserwacja, czyli co 3miesiące markery i co 6miesięcy tomografia. Jak powiedziałem mu dokładnie że to nienasieniak itd. poszedł gdzieś z wynikiem histo - pat oraz wynikiem TK i po powrocie stwierdził że mam do wyboru 3kursy BEP albo obserwacja tak jak wyżej. Teraz pytania. Dlaczego jednak 3kursy a nie 2? jak to jest z tą obserwacją? i przede wszystkim na co mam się zdecydować? Co będzie dla mnie lepsze? Proszę o jakieś rady ,opinie z doświadczenia, bo po dzisiejszej wizycie u nowego lekarza, już nie wierzę w jego kompetencje ;/
A do jutra mam dać odpowiedz, na co się decyduję, jednak ja sam niewiem na co? Jakie są mniej więcej procentowe wskaźniki nawrotów bez chemii oraz po chemii.
Ostatnio gdzieś czytałem że tak naprawdę większość osób w stadium IA bez potrzeby bierze chemie, bo tak naprawdę nigdy i tak by nie miało nawrotów. Co o tym myślicie?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 
seba 


Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 93
Pomógł: 7 razy

 #22  Wysłany: 2011-03-02, 14:26  


myślę że Viom, da fachową poradę.

wiem jedno że różnca jest pomiedzy nasieniakiem a nienasieniakiem - pewnie stąd ta chemia :/

trzymam kciuki!
 
marek26da 


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 11

 #23  Wysłany: 2011-03-03, 20:36  


Witam,
Mam takie szybkie pytanie, ponieważ cały czas nie mogę się zdecydować na tą chemię. Czy to prawda że chemie profilaktyczną dla mojego stadium powinienem mieć max 6tygodnii po zabiegu bo pózniej to nie ma sensu? (wyczytałem to gdzieś w internecie). Chodzi o to ,że zabieg mój odbył się 5stycznia, więc już prawie 8 tygodni minęło a chemie i tak mam mieć (o ile się zdecyduję) dopiero 28 marca, czyli prawie 12tygodni po zabiegu. Czy branie tej chemii 12 tygodni po zabiegu ma sens?
Proszę o odpowiedz.
Pozdraiwam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group