1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
Finlandia

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35134

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-18, 22:14   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Argument, że pani doktor nie wyczuwa węzłów stwierdzonych przy pomocy USG i TK jest absurdalny.

Pisałaś o umówionej konsultacji z chirurgiem onkologiem - kiedy to będzie? To najwłaściwsza specjalizacja do umawiania się na wycięcie węzła, miejmy nadzieję, że jego skłonności do cięcia ludzi się tu objawią. No i że będzie miał prąd. Woda też się przyda :lol:
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
Finlandia

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35134

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-10-03, 23:29   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77 napisał/a:
Mam pytanie-czy jezeli wynik mojej tomografi będzie dobry moge juz mowic mojemu kochanemu męzowi ,ze nie mam chłoniaka?

Tomografia komputerowa to badanie obrazowe. Jeśli masz powiększone węzły chłonne (a masz, potwierdza to wniosek lekarki dot. USG), to tomografia je pokaże, ale nie powie zupełnie nic na temat przyczyny tego powiększenia. Jeśli więc węzły nie zmniejszyły się, to wynik tomografii nie może być "dobry" (nie powinno się tu używać zresztą takiego określenia, bo nie ma ściśle określonych norm co ma wyjść w opisie tomografii, więc nie można go prosto oceniać jako dobry/zły). Rozumiem Twoje nerwy, ale spróbuj skoncentrować się na poszczególnych krokach: badaniach i leczeniu, tak, jakby to była zwykła grypa, a nie budować czarne scenariusze i odgadywać daleką, niewiadomą przyszłość.
doris123 napisał/a:
Hej, chyba akurat ten typ raka jest łatwy do wyleczenia.

Bardzo łatwy. Nawet w wypadku braku odpowiedzi na chemię są kolejne rodzaje chemii, naświetlania, przeszczep auto i allo. Nie jest to zresztą, ściśle ujmując, typ raka. Chłoniak to typ nowotworu (a innym typem nowotworu jest rak).
Madzial77 napisał/a:
a co my zrobimy?co z dzieciakami?

No niewątpliwie trzeba będzie je, sposobem wikingów, pozostawić na mrozie w środku lasu... :lol: A co ma niby być z dzieciakami? Mają dwoje rodziców i nie zapowiada się, by to się miało zmienić. Stawiam na to, że w Twojej rodzinie to Ty zajmujesz się organizacją wszystkiego i mąż się czuje teraz strasznie zagubiony. Jeśli diagnoza potwierdzi się, będzie się musiał jakoś odnaleźć - Ty i Twoje zdrowie jesteście najważniejsi.
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
Finlandia

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35134

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-09-26, 19:27   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77, jeśli to rzeczywiście swędzenie spowodowane chłoniakiem, to nic na nie nie pomoże - to swędzenie nie jest w skórze, tylko w krwi (chociaż nie wiadomo dokładnie, co je powoduje, jest kilka hipotez, wszystkie związane z eozynocytami i/lub bazocytami).

Znalazłam takie informacje:
Cytat:
Najskuteczniejszą terapią przeciwświądową w chorobie Hodgkina jest skuteczne leczenie chłoniaka. Poza tym nie istnieje żadne postępowanie standardowe. Wydaje się, że w przypadku tego rodzaju świądu skuteczna jest cymetydyna [56]. Tradycyjnie w chorobie Hodgkina w leczeniu świądu stosowano hormony kortykosteroidowe. Pomimo iż jest to częsty sposób leczenia, nie istnieją dobrze zaprojektowane badania kliniczne potwierdzające skuteczność takiego postępowania. Niestety, u większości pacjentów zmniejszanie dawek i przerwanie kortykoterapii z reguły wiąże się z nawrotem świądu.

żródło: http://www.viamedica.pl/g...6&indeks_art=14

Czyli na upartego dałoby się coś zrobić, ale nie na własną rękę - wymienione wyżej leki musi przepisać lekarz, a każdy lekarz w tej sytuacji Ci powie, żebyś poczekała do chemioterapii. Świąd powinien ustąpić wkrótce po jej rozpoczęciu (chociaż słyszałam o przypadkach, gdy objawy B, czyli świąd, poty nocne itp. ustępowały dopiero pod koniec chemioterapii).
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
Finlandia

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35134

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-09-22, 22:55   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Cytat:
Teraz po twoim poście zastanawiam sie dlaczego lekarka czeka na wyniki TK a nie zleca pobrania węzła-chyba jutro będę ją "molestowała "telefonicznie

Zapewne chce za pomocą TK znaleźć najlepszy do pobrania węzeł - pobieranie ich niesie pewne ryzyko uszkodzenia nerwów i dużych naczyń krwionośnych. Nie martw się, TK i tak trzeba by było zrobić. Ale nie daj się spławić bez pobrania węzła!
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
Finlandia

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35134

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-09-22, 21:59   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Hej, możesz przeczytać mój wątek: http://www.forum-onkologi...wych-vt1433.htm tam jest wszystko dokładnie opisane.
Jest tez strona poświęcona wyłącznie tej chorobie: http://ziarnica.pl/ (ziarnica złośliwa to inna nazwa chłoniaka Hodgkina)
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
Finlandia

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35134

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-09-22, 16:31   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77 napisał/a:
Generalnie mam teraz zrobic Tk szybko i bedziemy myslec dalej .

To dobra droga (o ile doprowadzi do biopsji i pobrania węzła rzecz jasna). Nic się nie martw, nawet jeśli to chłoniak Hodgkina, to z nowotworów ten jest chyba najbardziej lajtowy. Wiem bo sama go mam :)
  Temat: Węzły chłonne-powiększone
Finlandia

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 35134

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-09-22, 15:56   Temat: Węzły chłonne-powiększone
Madzial77 napisał/a:
Czy dobre badanie USG brzucha i RTG klatk wyklucza podejrzewaną u mnie chorobę?

Nie. Wyklucza ją tylko pobranie węzła chłonnego i przebadanie go histopatologicznie i tego się domagaj. Być może najpierw będą chcieli przeprowadzić jeszcze biopsję cienkoigłową, można to zrobić, ale negatywny wynik takiej biopsji nie wyklucza choroby Hodgkina.
Które węzły chlonne masz powiększone? Bo jak rozumiem, pierwsze USG to było USG węzłów chlonnych?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group