1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby-guz płuc(28 lat)
Jolana

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 17218

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-03, 15:23   Temat: Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby-guz płuc(28 lat)
Pamiętaj, że rokowanie dalsze będzie zależne od wyników badan kontrolnych, o których pisała gabi30. Te obecne mogą być ostateczne - ale jak to w medycynie i w kinie bywa rożnie... ;) Twoje wyniki zawierają ważną informację - guz został usunięty w całości i nie rozprzestrzenił się na okoliczne tkanki i węzły chłonne. I to jest dobra informacja. Ale póki co - trzymamy rękę na pulsie...

I porozmawiaj z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej na temat rokowania... :)
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby-guz płuc(28 lat)
Jolana

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 17218

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-03, 09:35   Temat: Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby-guz płuc(28 lat)
Cytat:
RAKOWIAK płuca.
Rak neuroendokrynny - jak sama nazwa wskazuje, guz rozwinął się z komórek wytwarzających hormony i z neuronów, czyli komórek nerwowych. Zwykle rośnie wolniej niż inne rodzaje raka płuc...

Cytat:
Synaptofizyna (+)

Cytat:
Chromagranina (+)

Dodatni wynik wykrycia w preparacie chromagraniny i synaptofizyny świadczy właśnie o neuroendokrynologicznym charakterze nowotworu.

Cytat:
Nowotwór nie nacieka opłucnej
Miąż płuca poza guzem o budowie prawidłowej...inne węzly bez przeżutu nowotworu

Jest dobrze. Rokowanie pomyślne...

[ Dodano: 2012-10-03, 11:02 ]
Ewelamd napisał/a:
ups...zjadłam jedne dane z rozpoznania:
indeks Ki67 poniżej 1% :lol:

Ja też... ;)
indeks Ki67 poniżej 1% - świadczy o niskimi potencjale podziałów komórkowych, czyli korzystny dla Ciebie...
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby-guz płuc(28 lat)
Jolana

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 17218

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-22, 10:22   Temat: Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby-guz płuc(28 lat)
Witaj :)
cieszę się, że już masz operację za sobą. :) Oj tak ból po operacji jest bardzo silny. Ja otrzymywałam nawet morfinę i inne leki, a ból tylko na na krótko ustępował... Ledwo to zniosłam, daję słowo... Mimo że miałam super opiekę, wspaniale pielęgniarki ...
Twój organizm jest osłabiony operacją i pewnie dla tego przyplątała się infekcja.

Zdrowiej kochana i nabieraj sił.. :-D
  Temat: Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby-guz płuc(28 lat)
Jolana

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 17218

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-05, 21:44   Temat: Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby-guz płuc(28 lat)
Przygotowanie do szpitala:
Trzeba zabrać ze sobą wszystkie wyniki badań, ubezpieczenie oraz bieliznę na zmianę, szlafrok i przybory toaletowe, klapki basenowe pod prysznic i kapcie ....

W szpitalu:
Lekarz po zapoznaniu się z Twoją dokumentacją przeprowadzi rozmowę uzupełniającą na temat stanu zdrowia, chorób, zabiegów itp. Zapyta o przyjmowane leki, nazwy, dawki itp.
Jeśli były operacje, zabiegi w przeszłości, zapyta o ich przebieg. Czy nie było problemów ze znieczuleniem.

Dzień przed operacją:
W dniu poprzedzającym operację można zjeść lekki obiad. Płyny doustne można przyjmować do 24.00 Najlepiej wodę niegazowaną.
Od północy już nie wolno nic pić - nawet wody. Wieczorem na noc prawdopodobnie dostaniesz lek na sen.

Dzień operacji:
Zero makijażu, nie wolno mieć pomalowanych paznokci..
Po porannym prysznicu otrzymasz: koszulkę operacyjną, która założysz po ogoleniu i zdezynfekowaniu pola operacyjnego przez pielęgniarkę.

Będzie badanie fizykalne
Badanie czynności płuc
EKG

Na 40 minut przed operacją otrzymasz lek uspokajający a potem zostaniesz przewieziona na blok operacyjny.

Po operacji będziesz przebywać na sali intensywnej opieki medycznej, Będziesz podłączona do urządzeń monitorujących podstawowe czynności życiowe. Z klatki piersiowej będą wyprowadzone dreny.
Prowadzona będzie gimnastyka oddechowa, od następnego dnia rehabilitacja.
Leki będą podawane dożylnie...

Na kilka dni przed operacją nie wolno przyjmować:
Aspiryny, leków p/zakrzepowych, witaminy E, preparatów ziołowych (żeń-szenia, miłorzębu waleriana i innych)... suplementów diet ,itd. Mają one wpływ na krzepliwość krwi, co nie jest obojętne podczas operacji.

Należy pamiętać, że istnieje kilka różnych rodzajów procedur w zależności od rodzaju operacji, rozległości,i zwyczajów w danym szpitalu.

Można zapytać lekarza o wszystko co Cie interesuje, na przykład :
jak długo będę po operacji w szpitalu?
jakie działania będę mogła podjąć
z kim należy się skontaktować w razie problemów po powrocie do domu gdy wrócę do domu?
Kiedy mogę wrócić do pracy?
Pytania jakie tylko chcesz..., śmiało.
To chyba tyle.. I nie trzeba się bać. Będziesz otoczona troskliwą opieka personelu :)
Opisałam Ci jak wygląda typowe postępowanie przed i pooperacyjne ...

Życzę szybkiego powrotu do jak najlepszej formy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group