1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Sabina

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-08-10, 22:29   Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Witajcie,mama skonczyla zabiegi w Siemianowicach.Onkolog widzial ja tylko chwile,kontrole ma za 2 tyg,powiedzial,ze wyglaga lepiej i gardlo tez lepiej wyglada ale...
Psychicznie jest troche ciezko,mama dopoki jedzila do Siemianowic to jakos do ludzi wychodzila,mimo iz byla zmeczona,ale teraz jakos placzliwa sie zrobila,czuje sie samotna i nie wiem jak jej pomoc,jestem tak daleko.Teraz pytanie:czy dziura-martwica w gardle po radioterapii moze kiedys zarosnac?Pozdrawiam
  Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Sabina

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-06-15, 21:23   Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Ja tez sie ciesze jak diabli :mrgreen: Lekarz mowil mamie(jeden z Siemianowic),ze moze ten szczekoscisk nie ustapi calkowicie po pierwszym cyklu zabiegow ale po drugim juz powinno byc dobrze.Kolejny cykl dopiero po roku od pierwszego wiec jeszcze troche.Mama jest w polowie zabiegow.Wiem ze psychicznie rowniez czuje sie lepiej :-D
  Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Sabina

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-06-08, 22:44   Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Witajcie.Mama jest po 23 zabiegach w Siemianowicach i niesmialo mowie o poprawie tego typu,ze mama od ponad tygodnia nie uzywa plastrow przeciwbolowych a wczesniej nie mogla sie bez nich obejsc,noce w miare przesypia choc wczesniej wstawala i brala kolejny czopek.Dla mnie to sukces,oglnie czuje sie silniejsza i zaczyna jesc chleb-powoli i z wysilkiem ale to ogromny sukces nie do pomyslenie przed miesiacem!Dziekujemy
  Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Sabina

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-17, 21:06   Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Witam,mama wrocila z konsultacji w Siemianowicach,zostala zakwalifikowana do leczenia w komorze hiperbarycznej.Podobno planuja 60 zabiegow,kazdy trwa godzine,co onacza 2 miesiace jazdy na zabiegi.Czekanie to okres 6 miesiecy,ale na szczescie mama jest na cito,wiec jak tylko zwolni sie miejsce to maja dzwonic.Powiedzieli tez ze jest szansa na wyleczenie szczekoscisku i matrwicy-dzieki Bogu.Pozdrawiam
  Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Sabina

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-11, 21:26   Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Witajcie, wczoraj wrociłam od mamy.
Byla dwa tygodnie w szpitalu, po krwawieniu hemoglobina spadla do 8,6 wiec podawali zelazo, nie bylo poprawy wiec przetoczono jej trzy jednostki krwi.
Z jedzeniem nadal problemy, mamy skierowanie do Siemianowic Slaskich na konsultacje w sprawie leczenia w komorze hiperbarycznej, nie wiem czy mama sie zakwalifikuje.
Trzeba byc dobrej mysli.
Szczekoscisk jest nadal (spowodowany martwica).
Pozdrawiamy
  Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Sabina

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-21, 21:26   Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Mama wczoraj byla na konsulatcji onkologicznej.Dobra wiadomosc jest taka,ze profesor powtoryl,ze raka nie ma,zdjecia z rezonansu to potwierdzaja.Mama niestety jest niedozywiona,ma anemie po tej utracie krwi.Od dzis jest pacjentka onkologii w Gliwicach,dostaje kroplowki,krew i maja zajac sie szczekosciskiem.Niestety potwierdzilo sie ze krwotok byl spowodowany niezagojeniem sie rany po radioterapii,ma teraz dziure.Czekamy na dalsze zalecenia lekarza.W piatek jade do Polski,aby byc przy mamie.Pozdrawiam
  Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Sabina

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-18, 20:32   Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Bardzo dziekuje za odpowiedzi.Moja mama jest w szpitalu na laryngologii,dzis rano zaczela wymiotowac najpierw ciemna krwia a pozniej skrzepami.Lekarz mowi ze to z powodu niezagojenia sie rany po napromieniowaniu.Jutro bedziemy wiedziec cos wiecej.Czy ktos moze wie o co chodzi?
  Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Sabina

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-14, 21:35   Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Witajcie,mam pytanie:jak dlugo moga trwac skutki uboczne po radioterapii,chodzi mi przede wszystkim o szczekoscisk.
  Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Sabina

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-27, 20:38   Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
A wiec na dzien dzisiejszy moja mama jest zdrowa!.Na wyniku napisano:uwidocznione wezly chlonne niepowiekszone,bez cech patologii.Stan po leczeniu raka gardla srodkowego bez radiologicznych cech aktywnego nacieku nowotworowego.Mama miala T4bN2c.Szczekoscisk jest powiklaniem po radioterapii.
  Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Sabina

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-26, 20:33   Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Dziekuje za odpowiedz.Jutro mama ma kontrole u onkologa,powinny juz byc wyniki rezonansu.Czekamy
  Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Sabina

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10648

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-02-24, 21:11   Temat: Rak plaskonablonkowy gardla
Witajcie,

moja mama w kwietniu 2011 roku ma zdiagnozowanego raka plaskonablonkowego gardla w IV stopniu zaawansowania.
Ze wzgledu na duzy rozmiar guza (nacieku) mama zostala zakwalifikowana do leczenia radio i chemioterapia indukcyjna.

W tej chwili jest po dwoch cyklach chemii i radioterapii, po 1 cyklu naciek zmniejszyl sie o 78%,
teraz jest 3 miesiace po 2 etapie i ma niewielki szczekoscisk, czekamy na wyniki rezonansu magnetycznego.

Laryngolog u ktorego mama byla mowi ze to moze byc odczyn popromienny lub niestety nawrot.

Czy ktos moze mial podobny objaw?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group