1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca lewego
absenteeism

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3655

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-16, 13:48   Temat: Guz płuca lewego
W takim razie miejmy nadzieję, że tym razem wyniki bronchoskopii bardziej rozjaśnią sytuację.
  Temat: Guz płuca lewego
absenteeism

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3655

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-16, 11:39   Temat: Guz płuca lewego
andy napisał/a:
co oznacza "Tu polminis sin." czytałem że chodzi tu o nowotwór niedrobnokomórkowy ale nie jestem tego pewien

Oznacza to guz płuca lewego.

andy napisał/a:
W którym szpitalu w Warszawie najlepiej wykonać chemioterapię i naświetlanie ?

Ja miałem chemioterapię na Szaserów i słyszałem że mają tam dobrą chemię ale znowu na Roentgena mają specjalizację jeśli chodzi o nowotwory i słyszałem też sporo dobrych słów o szpitalu na Płockiej.

A jesteście z Warszawy?
Bo histpaty były robione w łódzkim Koperniku.

Plan leczenia można ustalić dopiero mając konkretny wynik czym jest guz i jak bardzo zaawansowana jest choroba. Także o chemii czy naświetlaniach możemy rozmawiać w momencie uzyskania jednoznacznej diagnozy co do charakteru guza.

Niestety guz jest nieoperacyjny, obejmuje duże naczynia krwionośne i takie też występują tuż obok niego, co uniemożliwia zabieg. Do tego zajęte są węzły chłonne wnęki, śródpiersia, jest też ślad płynu w opłucnej, który może mieć charakter wysięku nowotworowego. Obraz TK wskazuje więc z dużą szansą na raka płuca, jednak pewność czy to to i jaki dokładnie rodzaj raka płuca będzie można mieć dopiero po przeprowadzeniu dalszej diagnostyki.
Ponieważ dotychczasowe badania nic nie wykazały (choć w histpacie wycinka jest informacja o ognisku atypii) zasadne wydaje się zastosowanie do zalecenia w ostatnim z wyników przeprowadzenia jeszcze jednej bronchoskopii z kolejnym pobraniem wycinków.

Czy było wykonane USG jamy brzusznej?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group