1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Po operacji...
homer366

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 31606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-23, 15:09   Temat: Po operacji...
Honorata, Honorata,
Honoratko wydaje mi się że po prostu lekarka chciał podnieś mamę na duchu i dlatego to powiedziała :)
Ale pamiętaj że za wyleczenie raka uznaje sie okres 5 letni .Jeśli w tym czasie nie ma przerzutów to można powiedzieć że jest po sprawie :) ale mimo wszystko nawet po takim okresie obowiązuje "Czujność onkologiczna "
Pozdr A
  Temat: Po operacji...
homer366

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 31606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-22, 17:27   Temat: Po operacji...
Honorata,
Też namawiam Ciebie na trzymanie ręki na pulsie .Lekarze są tylko lekarzami i mimo ze leczą naszych bliskich robią to standardowo.Niech mama chodzi na wizyty i jak może to niech robi badania prywatnie i nie ufa do końca lekarzom ! Rak jest bardzo podstępny i trzeba cały czas kontrolować i kontrolować !!!!!!!
Wiem to po swoim przypadku !( : Wizyta u onkologa ,torakochirurga zapewnienia że wszystko w porządku a tu przykra niespodzianka (: Przerzut do mózgu i z Ia zrobiło się IV .w tym czasie zapewniali że jest wszystko dobrze że nie potrzeba np RMI a rak się powoli rozwijał !
Zycze wszystkiego dobrego ale trzymajcie rękę na pulsie :)
  Temat: Po operacji...
homer366

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 31606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-16, 17:43   Temat: Po operacji...
A nie możesz zrobić tak zeby to ten lekarz poradził mamie zapisanie się też do onkologa ????
  Temat: Po operacji...
homer366

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 31606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-16, 17:13   Temat: Po operacji...
Ja tez tak myślałem ! Ze skoro lekarz mówi ze jest wszystko ok to nie mam potrzeby sie martwić !
Od czasu do czasu (od wizyty do wizyty kontrolnej ) prosiłem go o skierowanie na MRI ale mi odpowiadał że to niepotrzebne że wszystko jest ok .Nie zrobiłem prywatnie bo jest bardzo drogie . Jak zaczęły sie objawy to na operację było za późno pozostał jedynie Gama Knife .Cudem zakwalifikowałem sie na niego .Gdyby nie to to już by mnie nie było .Więc lepiej dmuchać na zimne i mieć dwóch lekarzy i więcej badan kontrolnych :)
  Temat: Po operacji...
homer366

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 31606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-16, 16:58   Temat: Po operacji...
Honorata,
Też byłem na początku pod opieką TYLKO torakochirurga.I nie jest tak że ten który operował Twoją mamę będzie się nią zajmował w przychodni.Ale ponieważ to jest rak to zapisałem się tez już po operacji do onkologa ponieważ to onkolog zajmuje się leczeniem raka .(W razie stwierdzenia przeżutów (odpukać ) i tak zostanie tam skierowana (a w takim wypadku czas gra rolę a wiesz jak długo można czekać na termin.) Jest jeszcze to że jak wiesz lekarze z zasady ograniczają lub robią trudności z badaniami a tak zawsze jest możliwość że jak nie skieruje jeden to da skierowanie drugi.
np na MRI -co zalecam po własnych doświadczeniach - czy na Pet-a
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group