1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: witamina b12
jober

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10309

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-01-21, 18:44   Temat: witamina b12
Gazda napisał/a:
Mea culpa... nie wiem jak to zrobiłem, ale czytałem i myślałem o B17. Jednym słowem - dałem radę... :-D


Myślisz schematycznie - masz z góry przygotowane odpowiedzi na zadane pytania
  Temat: witamina b12
jober

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10309

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-01-20, 19:40   Temat: witamina b12
majkelek napisał/a:

jober, czy uważasz, że niski poziom hemoglobiny w trakcie chemioterapii jest związany z niskim poziomem żelaza i B12?


Bardziej chodzi mi o nakładanie się tych dwóch czynników - chemioterapia + wystrzeganie się żelaza i witaminy B12, które postrzegam jako czynniki krwiotwórcze.

Generalnie zastanawia mnie ten brak zbilansowania - naprawdę wysokie dawki B1 B6 i kwasu foliowego a z drugiej strony unikanie B12 i żelaza - w sumie więc sądzę że ma to negatywny wpływ na wyniki badań krwi.
  Temat: witamina b12
jober

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10309

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-01-19, 22:55   Temat: witamina b12
Sam jestem ciekaw jak jest z tą suplementacją witaminą B12, ale w innym kontekście. Chodzi mi o to, że jak już wyżej kmis757 napisał większość lekarzy nie pozwala na suplementację witaminą B12 natomiast wręcz wypisują B1 B6 i kwas foliowy.

Gdy podczas chemioterapii leci hemoglobina na łeb, na szyję - poniżej 10 (co jak się dowiedziałem nie jest niczym złym "bo pacjent oknologiczny ma inne normy") to czy faktycznie nie można suplementować?

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie można używać B12 i żelaza? A jeśli ktoś je wątróbkę, albo łyka chlorellę to już sobie szkodzi - w sensie napędza raka??
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group