1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Po resekcji wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 19258

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-20, 17:17   Temat: Po resekcji wątroby
Nie za bardzo można czytać to badanie, albo pomyłka w wymiarowaniu albo..;
fragment wątroby przekazany do badań ma wymiary 8x4x6cm a guz 5x6x5cm dodam że z ogniskami satelitarnymi więc trudno coś pewnego powiedzieć....
  Temat: Po resekcji wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 19258

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-08, 09:20   Temat: Po resekcji wątroby
Na razie nie mamy badań histopatologicznych jak się pojawią to krok po kroku ci wytłumaczę na czym to polega, ja miałem wyciętych 10 guzów plus 4 termoablowane i ani razu nie było pomyłki....
  Temat: Po resekcji wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 19258

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-05, 18:35   Temat: Po resekcji wątroby
Bo ćwiczyłem to na sobie. mówię o badaniach pooperacyjnych wyciętych guzów HCC...
  Temat: Po resekcji wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 19258

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-04, 21:50   Temat: Po resekcji wątroby
Nie wiem kto zlecił tego Peta tak szybko po operacji w związku z tym jest niewiarygodny, ponadto znacznik zastosowany w badaniu 18F FDG bardzo rzadko pozwala na wykrycie raka w wątrobie.
Mozna za jego pomoca wykryć czy są przerzuty poza wątrobą, ale w tym badaniu tego nie uwidoczniono to dobrze.
Jeżeli chodzi o przeszczep to najważniejsze czy guz wycięty wczesniej miał więcej czy mniej niż 5 cmm - ty piszesz że około...
Kryteria mediolańskie dopuszczają do przeszczepu osoby jeżeli pierwszy guz miał nie więcej niż 5 cm i nie ma przerzutow poza wątrobę wtedy dopuszczą ojca do kwalifikacji,
czyli medycznej oceny czy u danej osoby mozna wykonać przeszczep....

Co do termoablacji to mam mieszane uczucia miałem termoablowane 4 guzy ale dwa zastały doszczetnie zniszczone a dwa wznowiły się
Moje zdanie póki można należy ciąć czytaj operować to najskuteczniejsza metoda...

[ Dodano: 2013-12-04, 21:58 ]
a zapomiałem czy masz badanie histopatalogiczne wyciętego guza z operacji to bardzo wazny dokument bo z niego mogę na 100% powiedzieć czy będzie wznowa w miejscu operacji/ wątrobie/
Jestem też przeciwnikiem wykonywania biopsji na HCC, igła dziurawi oterobkowanego guza i powoduje wyciek co zwiększa o ileś tam % rozsiewanie nowotworu poza wątrobę/
/naczynia/
  Temat: Po resekcji wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 19258

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-02, 17:33   Temat: Po resekcji wątroby
Mogę pomóc jako że od 8 lat walczę z HCC, pierwszą operację wykonano mi na Banacha, wycięto guza o wymiarze 20 cm i masie prawie 2,5 kg, resekcją objęto 75% masy watroby i o HCC wiem bardzo dużo.....
ile lat ma ojciec,
jaką odmianę HCC rozpoznano w badaniu histopatalogicznym /wycięty materiał wędruje do laboratorium/ po operacji...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group