1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-04-16, 16:37   Temat: Rak tarczycy
Cieszę się, że wszystko poszło dobrze. Trzymam kciuki, żeby dalsze leczenie nie było bardzo uciążliwe.
  Temat: Rak tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-31, 15:18   Temat: Rak tarczycy
Też musiałam być w dniu przyjęcia na czczo. Aniu możesz być ze swoim partnerem przez cały dzień w szpitalu. Tylko nie możesz przeszkadzać tzw. "białemu personelowi". Podbudujesz go psychicznie. Mniej będzie myślał o czekającej go operacji. Jak w ogóle się da o tym nie myśleć. Mi się jakoś udało. To wszystko zawdzięczam dziewczynie która ze mną leżała na sali. Bardzo mi w tym pomogła. Naszą terapią był śmiech od rana do wieczora, słuchanie muzyki od rana do wieczora. Oczywiście wiara, że wszystko będzie dobrze, mimo to, że wiemy, że możemy być lub jesteśmy chorzy na raka.
Trzymam kciuki za dobrze wykonaną operację bez powikłań.
  Temat: Rak tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-31, 13:45   Temat: Rak tarczycy
Ze mną było tak, że do szpitala zostałam przyjęta w piątek, w tym dniu miałam zrobione wszystkie badania przed operacją. Jeszcze miałam rozmowę z lekarzem, która mnie później operowała. Tylko tyle. W poniedziałek były już wszystkie wyniki badań zrobione w piątek. W poniedziałek miałam rozmowę z anestezjologiem. We wtorek rano operacja. Wrócę jeszcze do tej rozmowy z anestezjologiem. Anestezjolog jeszcze przed rozmową z pacjentem musi mieć wszystkie wyniki badań wcześniej zrobione. Musi wiedzieć jaki jest stan zdrowia pacjenta. Wtedy wie jakie leki może zastosować podczas znieczulania, podczas operacji, bezpośrednio po operacji, na co ma uważać itd. Dlatego to jest dla mnie dziwne, wszystko zrobić w jeden dzień jeszcze w niedziele. Chyba, że wszystko będzie robione na cito.
Zostawmy to tak jak jest, skoro oni twierdzą, że ze wszystkim zdążą to pewnie tak będzie.
  Temat: Rak tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-31, 12:07   Temat: Rak tarczycy
Super.
Mam kilka pytań. Piszesz, że ma się zgłosić 6 kwietnia, przecież to niedziela jest ?
Operację ma mieć już następnego dnia. Kiedy będą robić badania przed operacją ?
Dziwne to wszystko dla mnie jest.
  Temat: Rak tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-20, 13:45   Temat: Rak tarczycy
Kasiu, źle zrozumiałaś mój wpis. Oczywiście, że Ania nie może wejść na salę pooperacyjną. Napisałam, że w tym czasie może poczekać na partnera w sali ogólnej na oddziale chirurgii.
Aniu, na oddziale możesz przebywać prawie cały dzień. Odjąć tych kilka godzin rano kiedy jest obchód itd. Jak już partner będzie na oddziale po prostu spytaj się dokładniej pielęgniarki, będziesz wiedziała.
Pozdrowienia dla Twojego partnera. Wszystko będzie dobrze.
  Temat: Rak tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-20, 12:47   Temat: Rak tarczycy
Dr Stachlewska jest wspaniałym chirurgiem - onkologiem. Operowała mnie.
  Temat: Rak tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-20, 11:44   Temat: Rak tarczycy
Niestety nie będziesz mogła być z partnerem bezpośrednio po operacji. Partner do momentu wybudzenia się po operacji będzie przebywał na sali pooperacyjnej. Po wybudzeniu się z narkozy partner zostanie przewieziony z powrotem na oddział chirurgii. Na szczęście Ty w czasie trwania operacji i po możesz na niego czekać w sali na oddziale chirurgii. Na pewno Twój parter po tym wszystkim będzie potrzebował Twojej pomocy. Sam nie będzie wstanie nic robić, bo będzie słaby. Z tym jedzeniem po operacji. W dniu operacji, do końca dnia pacjent nie może nic jeść. Dopiero wieczorem jak jest wszystko w porządku może napić się wody. Tylko tyle. Sytuacja zmienia się następnego dnia. Od następnego dnia można już wszystko jeść. Tylko to jest takie wymęczone jedzenie z powodu bólu gardła, rany po operacji i ciągnącego drenu. Na szczęście z dnia na dzień ból maleje.
  Temat: Rak tarczycy
karolinax

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 6970

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-19, 14:10   Temat: Rak tarczycy
Witam.
Miałam i dalej mam niestety przyjemność, leczenia w CO w Warszawie. Byłam operowana z powodu raka brodawkowatego tarczycy. Sam pobyt na oddziale chirurgii nie jest bardzo uciążliwy. Może oprócz tych kilku dni przed operacją i po. Opieka na oddziale jest bardzo dobra. Pielęgniarki są wspaniałe. Wszystko tłumaczą, uspokajają przed operacją. Po operacji opiekują się pacjentem. Pobyt w szpitalu po operacji jest 3 dniowy. Oczywiście jak jest wszystko w porządku. Ogólnie pobyt w szpitalu trwa nieco dłużej, bo najpierw robią badania przed operacją. Opisałam bardzo ogólnie, więcej możesz przeczytać w moim temacie http://www.forum-onkologi...7259.htm#169458
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group