1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
kasia1305

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11776

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-17, 10:35   Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
Witam
Ponawiam zapytanie
Mam pytanie , mój tata ma dodatni wynik z posiewu w kierunku gruźlicy, ma się zgłosić do szpitala na leczenie, zaznaczam iż nie zaraża, nie jest zagrożeniem dla innych, jakie leki będą mu podawać?antybiotyki czy inne?pytam gdyż boję się iż może go to do reszty osłabić, jest po radioterapii, lekarz coś wspominał iż leki są paskudne......
_________________
Jęsli ktoś orientuje się proszę o odpowiedź...
  Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
kasia1305

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11776

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-13, 18:48   Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
dziękuję za odpowiedź, pomimo takiego stanu choroby jaki ma mój tata liczę na cud, pewnie nie ja jedna :-D

[ Dodano: 2013-01-14, 15:33 ]
Witam
Mam pytanie , mój tata ma dodatni wynik z posiewu w kierunku gruźlicy, ma się zgłosić do szpitala na leczenie, zaznaczam iż nie zaraża, nie jest zagrożeniem dla innych, jakie leki będą mu podawać?antybiotyki czy inne?pytam gdyż boję się iż może go to do reszty osłabić, jest po radioterapii, lekarz coś wspominał iż leki są paskudne......
  Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
kasia1305

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11776

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-13, 18:40   Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
aha, ok, dziękuję za odpowiedź, czyli rozumiem iż powtórki nie będzie nawet jak się zmniejszy guz? tato żadnych bóli nie miał i na razie bynajmniej nie ma dzięki Bogu, miewa duszności ale na to ma zalecone podawanie tlenu i leki rozszerzające oskrzela. a miałam nadzieję już że skoro będzie reakcja to powtórzą naświetlania....:(
  Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
kasia1305

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11776

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-13, 14:52   Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
wyżej jest napisane 20 fotonów czy jakoś tak...spisywałam z wypisu ojca

[ Dodano: 2013-01-13, 14:55 ]
A przepraszam to nie tu pisałam chyba na innym forum dawka to dawka napromienienie śródpiersia fotonami X 6 MeV dawką 20 Gy/T w 5 frakcjach,
  Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
kasia1305

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11776

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-13, 14:46   Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
czy może zostać powtórzona radioterapia jeżeli guz się zmniejszył?czy wogóle to się powtarza?
  Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
kasia1305

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11776

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-11, 17:43   Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
Tu objawów brak, nawet ojciec nie kaszle, jakies sporadyczne kaszlniecie raz moze dwa w ciagu dnia, dzis bylismy w szpitalu w zwiazku z wezwaniem odnosnie dodaniego posiewu , ojciec wyglada i czuje sie super, wrocilismy do domu, w poniedzialek znow jedziemy bo ma miec przeswietlenie i maja zdecydowac co dalej
  Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
kasia1305

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11776

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-10, 17:53   Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
odnośnie tych nadnerczy, lekarz powiedział iż nie muszą to wcale być przeżuty że mogą to być równie dobrze gruczolaki które ma wielu z nas.......może to zabrzmiało jak pocieszenie się samej siebie, ale nie ukrywam że żyję tą nadzieją że to nie przeżuty.czyli jeżeli to nie są przeżuty to może być niższy stopień zaawansowania?
  Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
kasia1305

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11776

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-10, 08:34   Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
chciałam dodać wypis taty ze szpitala ale coś nie wychodzi mi to. co źle robię

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-01-10, 08:36 ]
O tym, jak dodać załącznik, przeczytaj tutaj: http://www.forum-onkologi...orum/faq.php#35

[ Dodano: 2013-01-10, 09:35 ]
wypis ze szpitala taty







[ Dodano: 2013-01-10, 12:39 ]
Wg was jaki to jest stopień zaawansowania?

[ Dodano: 2013-01-10, 12:47 ]
wiadomo po wynikach jakie to jest stadium choroby ??
  Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
kasia1305

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11776

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-10, 03:39   Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
Witam
diagnoza to carcinoma non microcellulare, wkradł się błąd za co przepraszam. Proszę o informację, w przypadku dodatnich posiewów w kierunku gruźlicy rozumiem że to jest gruźlica? i co dalej? resztę tego krótkiego życia które zostało ojcu spędzi w szpitalu? jestem przerażona
  Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
kasia1305

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11776

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-09, 21:39   Temat: carcinoma microcellulare złośliwy rak płuca
Witam

U mojego taty w listopadzie ub roku zdiagnozowano niedrobnokomórkowego złośliwego raka płuc z naciekiem na klatkę piersiową. Przepisano mu tylko radioterapię paliatywną, do chemii został zdyskwalifikowany ze względu na słaby układ krążenia, być może tez i wielkość guza 76/56/96.

W internecie znalazłam informację o pestkach moreli gorzkiej, grzybkach reishi shitake oraz maitake, zamówiłam już dla taty oprócz tego olej lniany, dostaje również witaminy typu biovital. Łapię się wszystkiego gdyż chciałabym wydłużyć mu zycie i pomoc najlepiej jak się da, napiszcie proszę czy ktoś miał do czynienia z tymi specyfikami o których napisałam? skoro lekarze nic więcej nie dają oprócz radioterapii to coś trzeba działać a nie czekać na najgorsze... proszę o odpowiedź będę wdzięczna

proszę o informację również czy jest to możliwe by chorować na raka płuc i jednocześnie gruźlicę? Błagam pomóżcie tzn powiedzcie co to jak to wogóle mam myśleć? mój tato mc wyszedł ze szpitala po zdiagnozowaniu raka płuca, dzis przyszedł list ze szpitala w którym leżał iż stwierdzono u niego z posiewu dodatni wynik w kierunku gruźlicy... to jakiś horror albo kiepski żart, ma ojciec pojutrze stawic sie w szpitalu, co to znaczy ze oprocz raka ma gruzlice? masakra jakas... odpiszcie błagam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group