1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak urotelialny nerki z przerzutem do wątroby
majkelek

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10912

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-02-12, 13:10   Temat: Rak urotelialny nerki z przerzutem do wątroby
JACEK1973, w prostych słowach nie-laika wygląda to tak, że (moim zdaniem) nie masz powodu robić takich badań. Jaka jest opinia lekarza prowadzącego?

O badania kliniczne pytałem, gdyż może to okazać się dobra opcją, ale to dopiero po zakończeniu aktualnej linii leczenia.
  Temat: Rak urotelialny nerki z przerzutem do wątroby
majkelek

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10912

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-02-11, 17:42   Temat: Rak urotelialny nerki z przerzutem do wątroby
JACEK1973, na tej stronie brak jest konkretów: o jakich testach dokładnie mówimy (ekspresja, polimorfizmy), dokładnie jakie rodzaje leczenia i w jakich nowotworach są tutaj przedmiotem analiz, i wiele innych. Być może tylko ja nie potrafię wyszukać tych informacji w odnośniku, który zamieściłeś. Niemniej jednak, informacje tam zawarte (do których dotarłem) wydają mi się bardzo mało profesjonalne.
Istotnie, mutacje genetyczne, jak również związana z nimi różnicowa ekspresja danych genów (RNA) stanowi coraz bardziej istotny czynnik przy odpowiednim doborze terapii (patrz przeciwciała monoklonalne). To jest jednak niemiłosiernie żmudna robota, aby udowodnić, że dany czynnik jest sprawczy w określonym przypadku (a tylko takimi czynnikami warto się zajmować w przypadku określania celów molekularnych). Zatem jest duża szansa, że informacje uzyskane poprzez owo profilowanie genetyczne nic nie wniosą do leczenia. Owszem, są znane mutacje somatyczne, które umożliwiają dobór odpowiedniego leczenia celowanego, ale nie potrzeba aż takiej własnej inicjatywy i wielkich konsorcjów aby te mutacje zbadać (obecnie jest to w zasadzie standard terapeutyczny).

A teraz z innej beczki: Czy rozmawialiście może z lekarzem prowadzącym na temat badań klinicznych?
  Temat: Rak urotelialny nerki z przerzutem do wątroby
majkelek

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10912

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-02-11, 14:26   Temat: Rak urotelialny nerki z przerzutem do wątroby
JACEK1973, proszę, naprowadź nas bardziej na to, co oznacza 'profilowanie genetyczne' i o jakich badaniach dotyczących doboru rodzaju terapii na podstawie 'profilowania genetycznego' mówisz.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group