1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
missy

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-18, 21:52   Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
ania.amazonka,
Na pewno paklitaksel. Jest też mocno mielosupresyjny ale nie daje tak mocno "w kość" jak docetaksel ( dosłownie - chodzi o silne bóle kostno- mięśniowe).
Zerknij może tutaj:

http://www.nccn.org/patie...e/index.html#29
  Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
missy

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-09, 13:01   Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
Bardzo się cieszę! Czyli idzie chemia ( TAC?) a potem rth plus herceptyna?

[ Dodano: 2015-01-09, 13:05 ]
Wysłałam Ci pw.
  Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
missy

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-08, 22:30   Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
ania.amazonka,

Długo myślałam o tym co napisałaś i jedyne co mogę doradzić to konsultacja z innym onkologiem. I ewentualnie ponowne przebadanie materiału pooperacyjnego. Niestety nie wiem czy 2 węzły z mikroprzerzutami i te 2 ogniska przerzutowe w tkance tłuszczowej należy liczyć jako 4 zajęte węzły pachowe - bo tylko wtedy ma sens st. IIIC . Zdecydowanie potrzebujecie wyjaśniającej odpowiedzi z ust lekarza - nie po to, żeby na siłę coś podważać, ale żeby mieć po prostu pewność co do procesu leczenia. I co do możliwości refundowanego podania herceptyny.
Dopytam jeszcze : czy jest zaplanowana rth po chemii?
Aha, czy operacja oszczędzająca to była decyzja pacjentki? To tylko moja ciekawość, przepraszam jeśli pytam o zbyt wiele.
Co do scyntygrafii - skoro leczenie już jest w toku a nie ma żadnych objawów to nie ma potrzeby go robić. Wcześniej pisałam o wszystkich badaniach sądząc, że jesteście świeżo po wyniku histopat. PET też nie ma większego sensu - dopiero co operacja, po chemii zapewne rth : za dużo rzeczy mogłoby zaświecić, nie warto. Natomiast po zakończeniu leczenia warto męczyć lekarza o tk klatki i jamy brzusznej, w ramach badań kontrolnych ( nie rtg i usg).

Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2015-01-08, 22:40 ]
Widzę, że dopisałaś coś u siebie. Tak, poczekajcie z badaniami do zakończenia chemii, tzn. lekarz je wyznaczy w odpowiednim czasie po leczeniu ( skoro była operacja oszczędzająca to musi być jeszcze rth). Sugeruję tylko dopominać się o tk. A o przydatności pet pewnie już o poczytałaś w Zaleceniach?

Trzymaj się.
  Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
missy

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-08, 15:04   Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
Aniu,

opis 2 zmian jest jasny - metastases carcinomatosae. Przerzuty nowotworowe.
Nie do węzłów, ale i do tkanek miękkich. Ogólnie jest to rak zaawansowany miejscowo. Myślę, że pytanie o herceptynę niekoniecznie jest teraz najważniejsze. Bardzo ważne natomiast jest wykonanie badań obrazowych(chyba, że już to zrobiłyście):
rtg ( lepiej tk) klatki piersiowej, usg ( lepiej tk) jamy brzusznej, scyntygrafia kości. To wszystko ( i pewnie więcej) powinien Wam powiedzieć lekarz.
Musicie mieć przedstawioną właściwą kolejność leczenia.
  Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
missy

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 14020

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-08, 14:06   Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
ania.amazonka,

Jeżeli guz to T2 a węzły N3 - wtedy stopień zaawansowania wychodzi IIIC. Ale to już pewnie sprawdzałaś ( Zalecenia PUO?).
Może wklej bądź przepisz cały wynik/opis. Dla mnie znaczące są te dwa izolowane ogniska przerzutowe w tkance tłuszczowej dołu pachowego, to sugeruje wyższy stopień zaawansowania niż gdyby tylko brać pod uwagę zajęte węzły chłonne.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group