1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła
missy

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 106363

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-04-14, 19:22   Temat: Rak nosogardła
Leśny, fajnie, że się odezwałeś 😃
Cytat:
troche stoi wszystko w miejscu ale reagujemy

Masz na myśli stabilizację? Miałeś jakieś badania obrazowe ostatnio?
A propos zapachu kawy to mam nadzieję, że sprawia Ci duuużo radości ( osobiście uwielbiam, zwłaszcza ten moment jak zaczyna bulgotać w kawiarce). Tylko co z tym gronkowcem, to jakaś większa sprawa infekcyjna?
  Temat: Rak nosogardła
missy

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 106363

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-02-17, 13:55   Temat: Rak nosogardła
A czy Ty jesteś przez onkologa w ten „€žszczególny” sposób suplementowany?
  Temat: Rak nosogardła
missy

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 106363

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-14, 17:33   Temat: Rak nosogardła
Leśny,
Wiesz już jaka to będzie chemia, jaki schemat?
  Temat: Rak nosogardła
missy

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 106363

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-12, 15:58   Temat: Rak nosogardła
To się chyba pokrywa z PET'em:
Cytat:
na podstawie czaszki trochę świeci


Myślę, że pewnie prof. zbierze wszystkie wyniki razem plus ten histpat z węzłów i wtedy padnie jakieś jednoznaczne określenie sytuacji.
Ja nie wiem jak do tego podejść, przepraszam :-( Trochę się świeci, coś się cofnęło, coś poszło do przodu i jeszcze ten niejednoznaczny histpat :?ale?:
Myślę i pozdrawiam, czekamy z Tobą na jasne profesorskie wnioski!
  Temat: Rak nosogardła
missy

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 106363

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-11-29, 14:39   Temat: Rak nosogardła
Leśny,
Myślę, że te zmiany resztkowe Twój organizm jakoś będzie stopniowo "przetrawiał". Gdyby patolog znalazł "żywotne" i liczne komórki nowotworowe to by, najprawdopodobniej, padła decyzja o leczeniu chirurgicznym. Jednak Twój wynik pokazuje zdegenerowane niedobitki - sądzę, że przed Tobą obserwacja.
Ale może ktoś bardziej zorientowany coś dopisze.
Pozdrawiam bardzo serdecznie!
  Temat: Rak nosogardła
missy

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 106363

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-24, 16:34   Temat: Rak nosogardła
Czekamy [yee]
  Temat: Rak nosogardła
missy

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 106363

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-01-23, 16:33   Temat: Rak nosogardła
Leśny,
Czy byłeś już u lekarza z tym wynikiem? Jakie są dalsze kroki?
Porównałam to tk z tym sprzed leczenia - tam była mowa o naciekach litycznych w obrębie kości czaszkowych. Teraz jest opisana przebudowa sklerotyczna - wygląda to na zwapnienia po rth. Podobnie obrzęk śluzówek i tkanek miękkich może wskazywać na skutki napromieniania.
Na pewno niepokojący jest opis dotyczący węzłów, które pokazują wzmocnienie kontrastowe. Jakie badania przed Tobą?
  Temat: Rak nosogardła
missy

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 106363

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-06-29, 08:01   Temat: Rak nosogardła
Leśny,
Czy to są wyniki badania klinicznego porównującego schematy chemii indukcyjnej ? Owszem, przed jednoczasową crth można zastosować albo PF albo TPF:
Cytat:
W przypadku masywnych zmian w węzłach chłonnych, których regresja w trakcie napromieniania może utrudniać prawidłową realizację pierwotnego planu RTH, można rozważyć przed jednoczesną CRTH wstępne zastosowanie 2–3 cykli indukcyjnej CTH według schematu PF (cisplatyna i fluorouracyl) lub TPF (docetaksel, cisplatyna i fluorouracyl).

http://www.onkologia.zale...%20i%20szyi.pdf str.13
Wybór schematu to decyzja lekarza, który widzi, bada i ocenia pacjenta, dostosowuje leczenie do konkretnego "przypadku". Ja nie umiem niestety Ci powiedzieć dlaczego u Ciebie nie jest konieczne dołączenie docetakselu, najlepiej zapytać lekarza.
  Temat: Rak nosogardła
missy

Odpowiedzi: 249
Wyświetleń: 106363

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-06-28, 15:33   Temat: Rak nosogardła
Nie, nie ma takiego podziału. U Ciebie ruszyło leczenie radykalne przy pomocy crth. Schemat chemioterapii, który dostajesz, to standard. Czyli takie leczenie przewidziane w zaleceniach dla onkologów. Wszystko jest ok :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group