1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Po operacji...
roman1130

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 31606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-14, 19:22   Temat: Po operacji...
Witaj Honoratko :flower:
Powrót do pracy jest w wielu wypadkach naprawdę świetnym zabiegiem terapeutycznym... ale raczej nie sądzę, aby Mamusia mogła do niej wrócić czeka Ją jeszcze dosyć długa rehabilitacja, będzie musiała przyzwyczaić do mniejszej wydolności płuc...
Nie wybiegaj zbyt daleko w przyszłość, piękny doktor nie zgodzi się na psucie efektów swojej pracy :mrgreen:
Kontrole są trochę inne niżeli w wypadku gdy była chemia i radioterapia, ale z całą pewnością będzie ich sporo, w końcu to nie był to zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego. :mrgreen:
  Temat: Po operacji...
roman1130

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 31606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-24, 00:28   Temat: Po operacji...
Żałuję że moja wiedza jest naprawdę żadna, gdyby nie przekonanie że jestem za stary na naukę, może coś bym zaczął robić choćby z nudów, niestety starość to jedno a kłopoty z pamięcią to drugie.
Po którejś chemii zaczęły się delikatne problemy i tak już zostało
Trzymaj się. jutro o tej porze będziesz już w kraju...
  Temat: Po operacji...
roman1130

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 31606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-23, 17:48   Temat: Po operacji...
Honorata Spokojnie
Wygląda na to że był jakiś dodatkowy wynik badania histopatologicznego i stąd różnica w klasyfikacji, jeśli nie zmienia to decyzji o operacji, to znaczy, że stopień zaawansowania nie jest zbyt wysoki, i szanse są takie jak wcześniej.
wprowadzanie nerwowej atmosfery niczego nie poprawia a może zaszkodzić dlatego czekajcie na wynik operacji.
Lekarze podejmując decyzję o zmniejszeniu pola operacji wiedzą co robią, Mamie będzie lżej z obydwoma płucami, mimo braku jednego płata.
Wszystko będzie dobrze, mój net dziś chodzi gorzej ode mnie więc nie podam Ci linków do potrzebnych informacji, ale znajdziesz je na 100% tylko spokojnie.

[ Dodano: 2012-04-23, 17:49 ]
http://pl.wikipedia.org/w...wego_p.C5.82uca

[ Dodano: 2012-04-23, 17:52 ]
http://www.forum-onkologi...kowy-vt1303.htm
  Temat: Po operacji...
roman1130

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 31606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-11, 16:54   Temat: Po operacji...
Witaj Honoratko.
Decyzję o przyjeździe do Mamy w tym trudnym okresie pochwalam z całego serca.
Dobrze robisz, dobrze dla siebie ale również dla Mamy, ma rację i Johanka i Ewa
Nie wiem jak przebiega operacja, ale z moich obserwacji wynika, że nie jest to już tak trudny i ciężki zabieg jak dawniej, rany pooperacyjne nie są tak rozległe i bolesne.
Proces dochodzenia do siebie to kwestia dosłownie kilku dni, oczywiście że są to sprawy indywidualne, zależne od wielu czynników, ale tak jak obserwowałem w okresie, kiedy mnie przygotowywano do zabiegu, niektórzy pacjenci w 5 dniu po operacji mogli samodzielnie iść do toalety.
Poczekaj cierpliwie, na pewno znajdzie się ktoś, kto udzieli Ci wyjaśnień na podstawie własnych doświadczeń :)
  Temat: Po operacji...
roman1130

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 31606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-06, 21:00   Temat: Po operacji...
Honoratko nie jestem specjalistą, moje zdanie to zdanie laika, ale jak przeglądasz opinie i dane statystyczne, to jednoznacznie wynika, że najwięcej szans mają pacjenci, który zakwalifikowali się do zabiegu chirurgicznego, bez względu na jego zakres jest to najmniej obciążając organizm interwencja medyczna, chemioterapia i radioterapia stoją dużo niżej w rankingu skuteczności leczenia.
Myślę że dzięki temu rokowania dla Twojej Mamusi są dużo lepsze niżeli na przykład moje.
Dacie radę zobaczysz, że będzie dobrze. :lol: :flower:
  Temat: Po operacji...
roman1130

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 31606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-05, 10:34   Temat: Po operacji...
Ewa dobrze napisała, ten sposób leczenia, czyli zaczynając od chirurgii daje najlepsze rokowania nie tylko przeżycia ale zupełnego wyleczenia. ale inaczej wygląda ocena sytuacji w oparciu o dokumentację, a inaczej w oparciu o mało precyzyjne przekazy i odczucia, dlatego jeszcze raz podkreślam rolę dokumentacji medycznej.
Pozdrawiam serdecznie :flower:
  Temat: Po operacji...
roman1130

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 31606

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-04, 13:49   Temat: Po operacji...
Jednym słowem Najmłodszy też przeżywa na swój sposób i daje sygnał że jest z Babcią.
Honoratko jeżeli zależy Ci na wypowiedziach merytorycznych musisz wykonać najlepiej skan wszystkich dokumentów związanych z chorobą Mamusi, wypisy ze szpitala, wyniki badań.
Na podstawie tych wyników Moderatorzy, Administracja Forum mogą udzielić informacji odpowiedzieć na Twoje pytania, czy zinterpretować przedstawione dokumenty.
Bez tych papierów, to będzie tylko gdybanie, które może wprowadzać w błąd, a nikomu nie zależy na wróżeniu z fusów.
Myślę że siostra może zeskanować te papiery i przesłać je mailem lub bezpośrednio wkleić do wątku merytorycznego, pamiętaj o usunięciu danych personalnych Mamy i lekarzy wymienianych w dokumentach.
Ucałuj Stefcia i pozdrów Mamusię i Darka :lol:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group