1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz tarczycy - podejrzenie raka brodawkowatego
ronnie

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4687

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-20, 09:24   Temat: Guz tarczycy - podejrzenie raka brodawkowatego
Cześć :)
Jeśli chodzi o mnie to:
0. Operacje miałem w połowie marca a jod + scyntyrafie w lipcu. Podobno okres 3 miesięcy nie jest aż tak odległym terminem, więc ze spokojem.
1. Ja w szpitalu miałem początkowo scyntygrafie (tylko szyi) następnie podany jod a po tygodniu scyntygrafie całego ciała, aby ocenić czy leczenie jodem było skuteczne.
2. Podejrzewam że nie, ale jeśli ktoś ma taką wiedzę, to pewnie sprostuje.
3. Ze spokojem, nie powinno byc z tym problemu :)
4. Scyntygrafia ogólnie mówiąc wyglada tak: dostajesz kapsułke, lecisz pod aparaturę (mi w szpitalu kazali dokładnie sie umyć, przepłukać gardło, aby nie 'świeciły' pozostałości po jodzie. Cale badanie trwało ok 10-15 minut. Ja leczyłem się w Poznaniu - kladziemy się na 'łóżku' aparaturowym, następnie aparat nas prześwietla i to tyle. To dotyczy scyntygrafii całego ciała, scyntygrafia szyi jest mniej skomplikowana. Nie ma podstaw do obaw.

Pozdrawiam:)
  Temat: Guz tarczycy - podejrzenie raka brodawkowatego
ronnie

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4687

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-03-11, 19:00   Temat: Guz tarczycy - podejrzenie raka brodawkowatego
wizytator, z tego co ja wiem to:
1) ponowna biopsja może coś dać a w sumie nie musi. Poznałem osobe ktora miała 5 biopsji i wszystkie nie wskazywały na raka (pewnie błędnie wykonane) a ostatecznie po operacji diagnoza była taka a nie inna.
2) Zlecone badania to normalna procedura - miałem to samo
3) Zeby mieć 100% pewność konieczne jest usunięcie operacyjne guza i na podstawie wyniku histopatologicznego zostanie postawiona diagnoza. Usuwanie całej/części tarczycy zależy od wielkości guza i jego lokalizacji.

Na resztę pytań niech odpowiedzą osoby bardziej obeznane w temacie.

Pozdrawiam!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group